Ел.инсталация в панелка-цена?

Водопровод и Канализация, Електричество, Газопровод

Ел.инсталация в панелка-цена?

Мнениеот guns3 на 24 Мар 2015 10:04

Здравейте колеги!!! Имам едно питане към колегите които се занимават с изграждане,и ремонт на ел.инсталации.Въпроса ми е-при смяна на инсталация как правите оферта към клиента-тоест на метър или на излаз(точка).Колко пари взимате на точка,колко за изкопаване на канали на линеен метър,изкопаване и монтаж на конзоли и кутии.Като цяло на какви цени работите в панелен апартамент в които всички кабели се сменяват на 100% с нови ПВВ-МБ1(мостов кабел)-и само захранването на таблото остава старото.Питането ми е защото знаете здравината на бетона в панелните апартаменти,а пък имам лек спор с един клиент които иска инсталацията му да излезе на цена като в тухлен апартамент-даже и по-евтино.Като става въпрос за двустаен апартамент около 65-70кв. в които ще има общо около 50 излаза(точки)-лампи,контакти,ТВ,интернет и СОТ.На какви цени работите в панел??! Благодаря предварително!!!
ГРАДИНСКИ ФИГУРИ http://www.garden-style.net/
Аватар
guns3
Активен потребител

Re: Ел.инсталация в панелка-цена?

Мнениеот pooh на 24 Мар 2015 12:35

Не съм тесен специалист, но щом иска да се пазари - пускай кабелите БЕЗ вкопаване и да се оправя после - дали ще ги вкопава, дали ще маже или ще обшива с картон - негова си работа. :wallbash:
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот chapara на 24 Мар 2015 15:25

80 лв./ден sk (6).gif sk (37).gif като за Перник, ако искаш му пусни Соф. цени 100 лв./ден или иначе казано 10лв./час, съответно 12.50 лв./час happy.gif z_wsm47.gif Нека той да си ги смята sk (37).gif и няма да бързаш, ще му е изпипана работата sk (3).gif sk (51).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот guns3 на 24 Мар 2015 17:06

Става въпрос за София,не за Перник.Иначе всичко трябва да е вкопано,конзолите фиксирани(залепени) с гипс и т.н.И тъй като мразя да говоря напразно ще ви кажа точно за какво става въпрос.Сметнахме му всичко,като в цената влиза Труд и Материали,и го правим както си му е редът-тоест на отделни токови кръгове,пералня директно,миялна машина на отделен,печка на отделен,както и контакти хол,спалня и кухня на отделни кръгове както си му е редът.Общо както бях писал и в началото се получават около 50-53 точки,60-70 метра канали в бетон + вкопаване на конзоли и кутии,3 ТВ излаза,и 2 интернет.И като цяло до напълно готов и работещ вид,с монтаж на табло и предпазители (с мой машини и инструменти) цената му излиза 1500-1600лв. Всичко Труд и Материали.Може и аз да бъркам за цената че е нормална за панелен апартамент,но вие на какво мнение сте?!?
Аватар
guns3
Активен потребител

Мнениеот pooh на 24 Мар 2015 17:49

Ами не нормална цената!
Тя е евтина!
Само за пример - миналата година, по това време, правих един малък таван в коридор (12м?) и само окабеляването на това коридорче (2 кръстати, 2 девиаторни ключа, около 30м кабел и 2 точки на тавана - за лунички и за скрито) излезе 260лв. Отделно перо беше заложено за разводка и навръзване на лунички и скрито осветление - тук говоря, само за пускане на кабел ДО 1-ва точка. Къртенето беше общо около 5м и то предимно в мазилка. Та ако само за коридора излизат 300 пари за ПРЕРАБОТКА на инсталацията ... цялостната подмяна с вкопаване и замазване после, ще е ПОНЕ двойно. И това е само разводката за едно помещение, и то нито е голямо, нито има кой знае колко точки.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh

Мнениеот guns3 на 24 Мар 2015 18:32

Колега казвам нормална защото цената не е към краен клиент,а към тъй наречен предприемач,и идеята е че и той трябва да изкара пари от цялата работа.И поради тази причина цената е такава (в смисъл че той на тази цена има възможност да си сложи една нормална печалба),и да не забравяме най-важното,че става въпрос за панелка,и знаете за колко брутално здрав бетон става въпрос.Но предполагам че иска ние да го направим за без пари,пък той да си удари клиента както си му е ред.Пиша тук за мнения защото аз може и да бъркам нещо,и да нямам правилен поглед върху нещата?!
Аватар
guns3
Активен потребител

Мнениеот chapara на 24 Мар 2015 19:15

Голяма му е печалбата, а не бива да надвишава 30% sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот em67 на 24 Мар 2015 19:21

.

които всички кабели се сменяват на 100% с нови ПВВ-МБ1(мостов кабел)-и само захранването на таблото остава старото.

Колега , "мостов кабел" няма, има мостов проводник , в стоманобетонни конструкции е забранено копаенето на канали ,дупки за разкл.кутии и конзоли без становище на инженер конструктор
Сменяш инсталация или полагаш нова ? ...:)

Сметнахме му всичко,като в цената влиза Труд и Материали,и го правим както си му е редът-тоест на отделни токови кръгове,пералня директно,миялна машина на отделен,печка на отделен,както и контакти хол,спалня и кухня на отделни кръгове както си му е редът.Общо както бях писал и в началото се получават около 50-53 точки,60-70 метра канали в бетон + вкопаване на конзоли и кутии,3 ТВ излаза,и 2 интернет.И като цяло до напълно готов и работещ вид,с монтаж на табло и предпазители (с мой машини и инструменти) цената му излиза 1500-1600лв Всичко Труд и Материали.Може и аз да бъркам за цената че е нормална за панелен апартамент,но вие на какво мнение сте?!?

Да не си се объркал нещо ,цената ти е много ниска !? Ако 1500-1600лв са само за труд , без смяна на таблото и на захранване( м/у Т-мерене и Т-апартаментно) е нормално.
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот guns3 на 25 Мар 2015 12:46

Колеги Благодаря за отговорите,и съдействието ви!!! Поздрави!!! sk (38).gif
Аватар
guns3
Активен потребител

Назад към Инсталации