Теч от сифон на мивка

Водопровод и Канализация, Електричество, Газопровод

Теч от сифон на мивка

Мнениеот Colcho на 02 Авг 2014 19:59

Здравейте,

Опитавам се да си монтирам сифона на мивката в кухнята. Оказа се че задачата не е толкова проста колкото си мислех.

Изполавах тръбите, които дойдоха заедно с мивката. PVC тръби, уплътнители - всичко си беше комплект. Пезултата беше, че на една от връзките капеше. Взех гъвкав ъдължител(отново комплект с уплътнител), за да избегна всичките връзки. Отново започна да сълзи между удължителя и сифона. Бяха ме предупредили да не натягам много връзките, когато тръбите са PVC, но въпреки това си капе.

Все още съм начинаещ във ВИК, но нямах такива проблеми с мивката в банята. Единствената разлика е че в кухнята тръбите са PVC. Възможно ли е 2 пъти да съм попаднал на дефектни уплътнители/тръби или изпускам нещо по-сериозно?

Благодаря предварително!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Colcho
Потребител

Re: Теч от сифон на мивка

Мнениеот Colcho на 03 Авг 2014 08:31

След преспиване над проблема започнах да се чудя - възможно ли е да капе, защото тръбата за канализацията е по-високо от изхода на сифона? Тази разлика да е причина за налягане, заради което да избиват капки от връзките?
Colcho
Потребител

Мнениеот chapara на 04 Авг 2014 10:32

Colcho написа:След преспиване над проблема започнах да се чудя - възможно ли е да капе, защото тръбата за канализацията е по-високо от изхода на сифона? Тази разлика да е причина за налягане, заради което да избиват капки от връзките?

Това трябва да си е точно така, за да няма миризма от канала. Вероятно пропускаш в двата случаг гарнитурата уплътнение. При случая с тръбите има едно клиновидно уплътнение което влиза м/у двете тръби и гайката при завиване го набива , а в случая с меката връзна е тип холендерна и трябва да има плоско уплътнение, което при затягане се притиска за да не капе. sk (43).gif

Изображение

Изображение

Изображение

"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот емил на 09 Авг 2014 23:50

Плоските уплътнители не уплътняват , понеже са твърди .
Клиновидните пък текат понеже тръбите имат ръбчета при отливките .
Когато ги мазнеш лекичко ссс силикон- плоските уплътняват ,а клиновидните заклинват .
Което не може да се уплътни ссс силикон се уплътнява с много силикон .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Flo на 10 Авг 2014 11:04

емил написа:Което не може да се уплътни със силикон се уплътнява с много силикон .
Ако преди силикона е било добре подсушено. sk (43).gif
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот stoianov на 02 Апр 2015 22:37

Здравейте майстори.След като прочетох и тази тема, тотално се обърках и реших да питам, да не объркам нещо.
Накратко, местя кухнята в съседната стая/заради жената :wallbash: / и горе долу са ми ясни повечето неща.Искам да питам
1.Колко да е наклона на мръсната вода, някои казват 2%, други 3%?Разстоянието е около 5.7 метра, тръбата е фи 50, засега ще има само мивка, а по нататък и съдомиялна.
2.В темата нагоре пише, че тръбата на канализацията трябва да е по високо от изхода на сифона.При мен това няма как да стане с тези проценти наклон.Това проблем ли ще е?
Живея в къща, на първия етаж.Ще съм много благодарен ако някой помогне, щото жената дава зор и уикенда ще.. moil.gif почвам...
JC-ThankYou.gif
stoianov
Потребител

Мнениеот емил на 03 Апр 2015 00:11

Не е така.
Сифоня трябва да е по- високо от канализацията естествено .
Така ги правят още преди 3000 години , иначе тръбата ще е пълна с вода,и вечно ще капе .
Вечно .
Всякакви наклони над 1 процент (според мен ) са добри.

Направи тръбата лесно разглобяема тя се пълни с желеподобна мазнина.
Когато сменяш маслото на колата -тогава се чисти ръчно и тази мазнина .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот chapara на 03 Апр 2015 09:56

Щом си на първия етаж, прати я в мазето тръбата и там в канализацията sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот stoianov на 03 Апр 2015 20:25

chapara написа:Щом си на първия етаж, прати я в мазето тръбата и там в канализацията sk (6).gif

:? нямам мазе.
stoianov
Потребител

Мнениеот chapara на 03 Апр 2015 21:21

Оскъдната информация води до това sk (43).gif Питаш нещо, жалиш се да опишеш ситуацията, е няма кой да разгадае нещата sk (5).gif За добър отговор се изисква и добър въпрос. Мръсна a (84).gif тръба без наклон не може да работи sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот stoianov на 03 Апр 2015 21:33

chapara написа:Оскъдната информация води до това sk (43).gif Питаш нещо, жалиш се да опишеш ситуацията, е няма кой да разгадае нещата sk (5).gif За добър отговор се изисква и добър въпрос. Мръсна a (84).gif тръба без наклон не може да работи sk (6).gif

stoianov написа:1.Колко да е наклона на мръсната вода, някои казват 2%, други 3%?Разстоянието е около 5.7 метра, тръбата е фи 50, засега ще има само мивка, а по нататък и съдомиялна.
2.В темата нагоре пише, че тръбата на канализацията трябва да е по високо от изхода на сифона.При мен това няма как да стане с тези проценти наклон.Това проблем ли ще е?
Живея в къща, на първия етаж.Ще съм много благодарен ако някой помогне....
JC-ThankYou.gif

Да де, въпроса ми е при какъв наклон "работи" мръсната тръба?Дали 1, 2 или 3%?
stoianov
Потребител

Мнениеот chapara на 03 Апр 2015 21:50

При 6м., фи50, 5% z_wsm47.gif , съдомиялната после ще може да помага, ако мръсния канал има отдушник и е след сифона :wink:
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот stoianov на 03 Апр 2015 22:34

chapara написа:При 6м., фи50, 5% z_wsm47.gif , съдомиялната после ще може да помага, ако мръсния канал има отдушник и е след сифона :wink:

JC-ThankYou.gif a (61).gif
stoianov
Потребител

Назад към Инсталации