Филтри за пречистване, омекотяване и обработка на вода

Водопровод и Канализация, Електричество, Газопровод

Re: Филтри за пречистване, омекотяване и обработка на вода

Мнениеот емил на 06 Ное 2015 17:20

60% загуби във водопроводите , това е манипулация от страна на държавата, с цел оправдание за раздутите разходи .
60-70% загуби имаше в напоителен канал изкопан с багер в пръста без никаква облицовка , масово така се поливаше в Северна България и пак беше печелившо .

Предният век хората живееха по 80-90г пиейки от азбестовите тръби , или от прости герани , и мн. от тях умираха здрави просто от старост , което беше една много лека смърт .
Вредноста на старите тръби вероятно също е манипулация , и оправдание за печеливша смяна с нови тръби .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот academil на 06 Ное 2015 19:38

емил написа:...

"Сус бе, Емиле", това го чух баш на "Пробива" като бях веднъж във Враца, след туй не съм повторил.
То бива, бива, ама приказки съвсем на кесим - И за проценти, и за години, не вървят даже в дюлгерски форум, най-малко щото е
професионален.
Е, за "Направи сам" биват. Ами що не са там?
Поне малко уважение, ако не към писалите по темата професионали, то към читателите трябва да има. То знам, че тази категория
"уважение" из врачанския хабитат хич я нямат за нищо, ама аз да кажа - нивото на форума го изисква.

Та.
"Загубите на "Софийска вода" по мрежата са около 50% ", според Атанас Паскалев, зам.-председател на Българската асоциация по
водите. "...средните загуби в страната остават 60 процента, а авариите по мрежата у нас са двойно повече от европейския стандарт."
"Техническите загуби на вода възлизат на 6 мил. м3/год, което е 36% от добитата вода за гр.Русе",
"ВОДОСНАБДЯВАНЕ И
КАНАЛИЗАЦИЯ" ООД — РУСЕ, частно предприятие.
"...зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройството Добромир Симидчиев цитира данни за загубите на вода за София,
които за миналата година са били около 57%, което е едно от най-ниските нива в страната на фона на това, че има ВиК, в които
загубите са близо 80%."
"По данни на националната статистика, загубите на вода в страната са около 60%."
"50 процента са загубите на вода в Хасково. Причината за това е остарялата водопроводна мрежа, която е над 40 години."
в-к Хасковска Марица, Сряда, 07 Октомври 2015г. 16:15ч.
"Стари азбесто-циментови тръби тровят водата ни. Това признаха пред 19` експерти от столичното „ВиК“...които, освен че са
амортизирани, са канцерогенни и могат да предизвикат сериозни здравословни проблеми...Близо 80 на сто от тръбите в цялата
страна са азбесто-циментови."

От същия характер са и приказките за държавата и манипулациите.
"От 63-те ВиК дружества в края на 2013 г. 14 ВиК оператора са напълно държавни, 8 - 100% частни, и 24 - са 100% общински,
15 дружества са с 51% държавно участие и 49% общинско.
Една водна компания е 77% частна и 22,9% общинска и още една -52% общинска и 48% частна."
06.02.2014

И какво отношение има държавата към загубите на частните и общинските дружества, общо над 70%? А?

Медицинските аспекти ги оставям без коментар, нищо че съм доктор.
Мелиорацията също.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот емил на 06 Ное 2015 21:57

Симидчиев ми е съученик , и двамата завършихме с над 5,50 когато Висша математика се учеха 4 части sk (6).gif
Като знам себе си колко мн. лъжа - представям си колко лъже Атанас Паскалев .

Обиждате безсмислено , наред ,и поне да беше остроумно ...
Това е несъвместимо с образованието Ви , и с интелигентният Ви стил на писанье .

Моля обръщайте се към мен както клиентите с които работя - тоест " Ваше високомайсторство " , или поне с " Майстор Емил " sk (12).gif
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот academil на 07 Ное 2015 06:00

емил написа:...Като знам себе си колко мн. лъжа...

Признато тук, а и още на много места в този форум. А и доказано също така.
А както се вижда от декларацията в моя подпис - лъжите подлежат на изобличаване.
Което и правя.
А че лъжците се обиждат това си е техен проблем. И няма какво да реват в сий форума на всеуслушание, като... Е, знае се как,
от съседната соба.
Всъщност самопризнатото качество е неотменим елемент от преждеспоменатата, липсваща във Врачанския хабитат, категория
"уважение", което значи, че експлицирането на такъв дефицит също така подлежи на изобличаване. Наред.
А че сподобилите се с дефицит откъм тази категория се обиждат естествено си е техен проблем. За рева пак така.
Защото към църквите традиционно има неделни часове по етика, естетика и обща култура. Иска се манечко да намалят пиеньето.
А че в хабитата са със странно чувство за хумор се вижда от класиците на Северозапада. Който ги е чел знае.
Другите дефицити там друг път, много време трябва.

емил написа:Моля обръщайте се към мен както клиентите с които работя - тоест " Ваше високомайсторство " , или поне с " Майстор Емил " sk (12).gif

Ни съм чул, ни съм видял за да вярвам.
Но според горното самопризнание, оттук-нататък мога да се обръщам само с "Емил фон Мюнхаузен Y ВрЪчански".
Изобщо ако се обръщам.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот eriopasa на 07 Ное 2015 11:28

Това форум ли е ,или сцена на един изкуфял чичка.
човеченце , знаеш ли какво означава думата "форум".
eriopasa

Мнениеот academil на 07 Ное 2015 12:24

eriopasa написа:Това форум ли е ,или сцена на един изкуфял чичка.
човеченце , знаеш ли какво означава думата "форум".

Много пъти тук е имало опити да се привнасят правила и поведение от "Направи сам".
Последният е този, от SetCombG.com, където подобно на "Направи сам", отговор на елементарен въпрос се разпростира на 4-5
страници в известния стил "...чух, че...", "казаха ми, че...", "...не съм специалист, ама според мен..." .
Повечето са недопустими провокации, завършили или с БАН или с явно изгонване.

Няма го в правилата там, но допускам, че в "Направи сам"-форума, както и в "SetCombG", всеобщо, но негласно, е прието форумното
правило "всеки има право да пише каквото му скимне".
Каруцарската лексика, псувателната терминология, граматическата неграмотност, организираните преднамерени гаври и пр. и пр.
силно разширяват правото с "..., както му скимне и когато му скимне".
Последното значи след солидни дози джанковица, шльоковица, или два-три литра вино, кой каквото си прави, има и по-изискани,
прекаляващи с джин.
Който не вярва да прочете 2-3 случайно подбрани теми там.

А този форум изрично е дефиниран като професионален.
Това ще да рече, че априорно не съществува форумно право всеки да пише каквото му щукне.
И произтичащите постулати:
Всеки е длъжен да се съобразява с форумното професионално ниво. Иначе е проява на неуважение, надменна самонадеяност,
безочливост, ниска култура.
И всеки има право да посочи това, както и да изрази несъгласие, или да прояви критичност.
Всичко си остава за сметка на нарушителя, протестите му са просто рецидивизъм на някоя от споменатите прояви.

Дори професионалистите нямат право да се самопровъзгласяват за професионалисти по теми, в които не са професионалисти.
Иначе е подвеждане, злоупотреба, измама, лъжа.
И всеки има право да посочи това, както и да изрази несъгласие, или да прояви критичност.
Всичко си остава за сметка на нарушителя, протестите му са просто рецидивизъм на някоя от споменатите прояви.

А със слабообразовани неграмотници като въпросния "eriopasa", чиято мисъл започва и свършва с едно единствено изречение
не по-дълго от два реда, изобщо не кореспондирам.
И какви критерии има креатура, влязла в 3 форума изобщо, за да се консултира за климатик, щото не може да го настрои,
да си купи някакъв телефон, и тук да пита за някаква фалшива камина? Тук с ТРИ постинга, питания...
academil
Експерт

Мнениеот academil на 07 Ное 2015 12:50

eriopasa написа:...

admin на Вто Юни 03, 2014 6:44 pm
admin написа:От днешната дата представянето във форума става задължително за абсолютно всички потребители без изключение - и нови, и стари!
Тези които все още нямат представяне, нека го направят със следващият си пост или ще бъдат подканени.
При неизпълнение на това условие, може да се стигне до забрана за достъп до форума за определено време или за постоянно.
Ще оставя едно малко прозорче за всеки представил се потребител - нека сам да реши, дали да си сложи снимката в представянето.
Това обаче не важи за тези, които декларират, че са професионални майстори и изпълнители на услуги!
Всеки колега без снимка ще бъде предупреден и коригиран чрез неговите постове. Отказа ще води до отстраняване от форума.
Снимките са задължителни за всички хора изпълняващи платени услуги или даващи професионални съвети.
Няма да се обръща внимание на постове със задна дата, но всеки нов пост ще активира това правило.

Това е правило, което цели да подобри отношенията и разбирателството във форума. Нека бъдем легитимни и се уважаваме взаимно.
От този момент нататък анонимността няма да бъде толерирана!
Всеки член на форума се представя в отделна тема. Не се приема представяне в темата на друг съфорумец.

yaneff82 написа:...това , че не си се представил означава , че не зачиташ правилата на този форум и присъстващите в него .
Правилата на този форум не са писани ей така да запълват пространство , а за да се спазват .
А сега ако обичаш представи се или хващай гората .
academil
Експерт

Мнениеот eriopasa на 07 Ное 2015 17:32

Бъди жив и здрав,все така позитивен и радващ се.
eriopasa

Мнениеот pavirani на 07 Юни 2016 17:35

Здравейте, темата се отклони от първоначалния замисъл.

Пречистването на водата се налага все повече в българските домове.
Искам да споделя, че до 30 юни 2016 г пуснахме изгодни промоции. Намалени са всичките уреди за омекотяване на вода, една система за обратна осмоза и един йонизатор за алкална вода.

Най-голям интерес има към омекотителите за твърда вода, ако на някой това представлява интерес може да погледне тук: http://pavirani.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE% ... -1620.html
pavirani
Потребител

Предишна

Назад към Инсталации