Филтри за пречистване, омекотяване и обработка на вода

Водопровод и Канализация, Електричество, Газопровод

Re: Филтри за пречистване, омекотяване и обработка на вода

Мнениеот yaneff82 на 07 Мар 2014 13:21

Аз пък пия само вода от чешмата , кола , лимонада и всякакви други боклуци за които се сетите , и на мене нищо ми няма .Не мисля , че баба ми и дядо ми са пили минерални или филтрирани води , а са били по здрави от нас сега .Лигавим се по какви ли не начини да живеем здравословно като че ли ще живеем с орлите .Един живот живея и не смятам той да премине в мислене дали водата която пия е еди каква си .
Това е моето мислене и не задължавам никой с него .

Само да спомена , че на година я настина веднъж я не .
Имам и наблюдение , че хора спазващи този "здравословен" начин на живот са постоянно болни .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот Flo на 07 Мар 2014 13:49

Проблемът идва от там ,че днес от изкуственото торене почвите са изтощени храните са бедни на микроелементи.Все по-често болестите и неразположенията се свързват с дефицита им.Според един специалист на нас ни трябват 90 елемента на хранене: 60 минерала, 16 витамина, 12 аминокиселини и 3 мастни аминокиселини.На теория е възможно да ги набавяме от храната,на практика обаче не,защото следва да ползваме в храненето си 15- 20 растителни компонента на ден, в правилно съчетание, за да получим тези необходими 90 елемента на хранене.Никой не си прави салатата или гарнитурата от 20 компонента.Питейната вода,дори от чешмата е важен източник на минерали и микроелементи за организма и е голяма грешка да пием обратно осмотична или дестилирана вода.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот pavirani на 10 Мар 2014 00:01

Това с извличането на минерали от организма е пореден мит. Помислете логично. Как може нещо нужно да бъде отнето от организма? Това означава, че органите като бъбреците да не си вършат правилно работа.
Минералите наистина се набавят от храната. Там те са в пъти по-голамо количество отколкото във водата. Колко вода трябва да се изпие за да е еквивалентно ( по отношение на минерали)на една чаша плодов сок? Друг въпрос е, че при изкуственото торене тези микроелементи са в по-малки количества от времето преди интензивното земеделие. Тези микроелементи ги няма и във водата. Освен това водата в различни райони е различна. Известно е, че има места с по-голяма честота на бъбречните заболявания именно от минералния състав на водата.
Много по-вредно е да се пие вода с високо съдържание на минерали отколкото осмотична вода. Самата аз пия такава вода от 3 години и не съм забелязала липса на минерали. Да добавя, че пия доста вода, но 3 литра на ден не мога да изпия.
pavirani
Потребител

Мнениеот Flo на 10 Мар 2014 02:07

Ами не е мит,че дестилираната вода и обратноосмотичната извличат минерали.Да го обясним просто.Когато сте се потили и уринирали 2 литра с минерали,за да възстановите водния баланс и състава ви трябват 2л. нови.Иначе,ако изхвърляте повече вода,отколкото приемате състоянието е дефинирано като дехидратация.Вие обаче с деминерализираната вода възстановявате водата но,не и състава,т.е. разреждате клетъчната вода.За да компенсира солевото съдържание организма дърпа от костите калций,магнезий,натрий от кръвта намалява и т.н. Това съчетано с малабсорбция от съвременното хранене води до редица проблеми за здравето.Малабсорбцията е намалено усвояване на хранителни вещества включително и минерали от организма.Един по-прост пример как става това е като ядете бял хляб и става на лепило в червата от глутена,който слепва вилите на чревната лигавица,през които иначе в размери на нанометри трябва да преминат хранителните вещества.Водата е много силен разтворител,деминерализираната още по-силен.Пикаете минерали,разреждате водата в организма с разтворител и така до меките кости и остеопорозата.Междувременно започва дефицита на магнезий,който пък иначе служи в над 300 биохимични реакции.Първите симптоми са болки в мускулите,схващане,малко депресия и те така.Колко вода трябва да пием на ден ,става въпрос за чешмяна или трапезна минерална.Счита се ,че трябва да е минимално 30 милилитра на килограм от теглото.Това за 80 кг. човек е 2,4 литра на ден примерно.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот pavirani на 10 Мар 2014 19:52

Имам племенник, който е болен от хипокалемия - неговите бъбреци пропускат калий и той от 4 годишна възраст приема големи количества калий под форма на сироп. С този пример искам да кажа, че нашите органи са перфектен филтър и ако са добре няма да изхвърлят нещо, което е нужно на организма. Предполагам, че сте наблюдавали че цветът на урината се променя в зависимост от това дали пием достатъчно течности или не. При прием на повече течности урината става по-светла.

Ако полезните минерали се извличат безконтролно от организма какво става в горещите летни дни когато много вода се губи с потене?

Липса на минерали в храната и непълноценно хранене са друг въпрос.
Ето колко минерали се съдържат в 100г сурови картофи - източник Уикипедия
Калций, Ca 30 mg (3%)
Желязо, Fe 3.24 mg (41%)
Магнезий, Mg 23 mg (6%)
Фосфор, P 38 mg (5%)
Калий, K 413 mg (9%)
Натрий, Na 10 mg (1%)
Цинк, Zn 0.35 mg (3%)
Мед, Cu 0.423 mg (47%)
Манган, Mn 0.602 mg (26%)
Селен, Se 0.3 ?g (1%)
Водата, която се препоръчва за пиене е със съдържанието на минерали под 200мг/л. Ако е повече се смята за високо минерализирана и не се препоръчва за ежедневна употреба. Сами можем лесно да изчислим колко вода трябва да бъде изпита за да е равностойно по количество минерали на 100 г картофи.

Все пак всеки може да има собствено мнение по въпроса, сигурно е едно: съвременна водопроводна вода не е същата каквато е била преди години. Ако някой мисли, че обратна осмоза извлича минерали от организма има други системи за пречистване на водата без осмотична мембрана, които също премахват от водата голяма част от вредните съставки.

Лично за мене избрах да пия осмотична вода, защото самата технология на пречистване според мене е най-добра и нямам остеропороза.
pavirani
Потребител

Мнениеот емил на 10 Мар 2014 23:07

Почнахте да сравнявате водата през горните филтри с идеалната планинска вода .

Вероятно коректно в темата е да се сравнява
/ средната Чешмяна вода/
/ към минерална в туби /
/към филтрирана с кана тип Брита /
/ към вода през филтри тип Павирани /

към идеална планинска .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот pavirani на 10 Мар 2014 23:52

Коя е идеалната планинска вода? Тази на някои места в Родопите, където има ендемични бъбречни заболявания ли?

За съжаление замърсихме земята повсеместно. Повечето хора пият чешмяна вода. Хубаво е да разберат, че има избор - водата може да се пречиства добре.

Няма филтри тип Павирани. Те са на европейски производител AQUAFILTER EUROPE и се произвеждат в Полша.
pavirani
Потребител

Мнениеот Flo на 11 Мар 2014 02:31

Аз не ям суров картоф.Нещо не ми харесва.Но ,ако го сготвя с деминерализирана вода ще се изненадам много, изглежда ще му загубя минералния състав.Това отделно от загубата при пиенето.Освен това, когато се използва за готвене,за деминерализирана вода е открито, че предизвика значителни загуби на всички основни елементи от храни като зеленчуци, месо и зърнени храни. Тези загуби могат да достигнат до 60 на сто за магнезий и калций, 66 процента за мед, 70 процента за манган, и 86 процента за кобалт. За разлика от това, когато твърда/чешмяна/ вода се използва за готвене, има минимална загуба на тези основни елементи.Минерален дефицит,както от готвенето,така и от пиенето на деминерализирана вода.Факт.
Сега,вярно е обаче и друго,че в някои части на Родопите водата е с многократно завишение на олово. Това е целия район на Кърджали,главно в подземната вода , кладенци и чешми.В райони с миннодобив тежките метали са проблем.За там трябват сериозни мерки,защото и заболеваемостта е висока. В този смисъл за определени райони е по-добро по-малкото зло: загуба на елементи пред токсична тежест.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот pavirani на 11 Мар 2014 10:57

Минерали могат да бъдат набавени с добра храна, а пораженията от "химически коктейл" във водата няма как да бъдат избегнати освен с пречистване на водата.
За картофите е известно, че най-полезни са печени. Ако се варят във вода с тежки метали логично е да поемат от тях.
pavirani
Потребител

Мнениеот Flo на 11 Мар 2014 13:27

Добра храна е малко разтегливо и относително понятие.Например за такава се считат морските дарове и риби ,като риба тон, риба меч и т.н.От честата и консумация обаче се депонират високи нива на органичен и неорганичен живак.Той с демирализирана вода не може да се изведе и трябва друга добра храна да свърши тази работа,такава в която има състав,които има афинитет към живака.Това е дълга тема.По ред физиологични особености ние не получаваме толкова минерали от храната,колкото ги има в табличката за съдържанието им.Затова ни е важна водата да е с минерали.Можем да изкараме без храна много време,питайте Едвин Сугарев,но без вода след няколко дни положението става критично.Ние ,в тази страна сме с големия късмет по чешмите ни да тече питейна вода,за разлика от много места по света.Това ни е богатството и бъдещ сериозен капитал.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот Chefo77 на 30 Мар 2014 16:03

Интересна тема се е заформила, търговец на системи за филтриране на чешмяна вода спори за биохимия с биохимик ... Без да искам да обидя когото и да е, спорът не мисля, че е адекватен.
Аз мога "да се похваля" с кана на Електролукс, използваща филтриращ елемент на 3М. Разликата между водата от нея и Брита-та на родителите ми е осезаема и не е в полза на по-популярната марка sk (6).gif
Иначе имах един клиент, който от години пиеше САМО дестилирана вода. Жив и здрав си беше, леко главата не го слушаше, но то сигурно е от друго :)
И, съвсем между другото, перманентно добра храна няма. Добрата храна е разнообразната храна. Колкото и да ми се обясняват веганите sk (6).gif
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот Flo на 30 Мар 2014 18:45

Наскоро една възрастна жена с остеопороза ми сподели ,че въпреки калциевите добавки и основно салатите,които консумирала, пак била с ниска костна плътност.Стана ми любопитно и порових малко в по-обширна литературна справка,както се казва.Направиха ми впечатления няколко неща.Първо усвояването на калций от млякото било същото,колкото от минералната вода ,богата на калций.Значи на стари години един хубав източник на минерална вода ще е от полза колкото кофичките с кисело мляко. Второто е усвояването.Оказва се ,че голяма доза от калций се усвоява по-трудно от малка и ,че трябва, за да поемем нужните ни 1000 мг. на ден трябва да ги приемаме на 5 пъти.Така се обяснява и дефицита на калций при веганите,които пасат много минерали наведнъж вместо на 5 пъти.При тях има и утежняващо обстоятелство от прекаленото и основно рупане на зелембаци-ниското ниво на киселинност в стомаха.Така ,че хипотезата ,че можем да си пием обратноосмотична вода и да си набавяме минералите от храната за по-възрастните хора не е много благоприятна.В някои райони с тежко натоварване на околната среда от рудничарска дейност обратноосмотичната вода би била от полза така,че аз не споря.Всяко нещо трябва да си има оценка за необходимост и приложимост.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот емил на 30 Мар 2014 21:25

Искам да питам , колко трябва да се пълни каната с вода спрямо филтъра ?
1- Какъв трябва да е режимът на филтъра , да е основно на сухо ( след като филтрира ) , или да е накиснат с водата ?
Не мухлясва ли , или не се ли развиват микроорганизми в него ?

2- наистина ли бирата дехидратира организма ?
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Flo на 31 Мар 2014 09:12

емил написа:Искам да питам , колко трябва да се пълни каната с вода спрямо филтъра ?
1- Какъв трябва да е режимът на филтъра , да е основно на сухо ( след като филтрира ) , или да е накиснат с водата ?
Не мухлясва ли , или не се ли развиват микроорганизми в него ?

2- наистина ли бирата дехидратира организма ?

Не е далеч от логиката мисълта,че филтъра,събирайки органика може да развие бактерия .На бактериите метаболитните отпадъци (крайния продукт на храненето им) обикновено са токсични и може да преминат във филтрата.Затова филтъра трябва да се сменя често или да се промива в обратен ток,още по-често.
Втория въпрос е с положителен отговор.Алкохолът се счита за естествен диуретик, което означава, че повишава скоростта на уриниране. По принцип, алкохола стимулира бъбреците да се освободи повече урина от нормалното, следователно пречи на баланса на соли и вода в кръвта и води до това лицето да изпитва дехидратация, след като го потребява, което се проявява като "махмурлук", стомашни разстройства, главоболие и умора.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот емил на 31 Мар 2014 10:06

Обяснението върши работа, но за човек доста по- интелигентен от мен .
Обяснете по- просто :? ,
Филтърът след като филтрира една доза от литър примерно , да го извадя , промия с обратен поток , ( ток? ) и да го оставя да изсъхне ,
или да си кисне в каната ? :D

Второ, бирата...
Нали тя е 95% вода , системата за контрол на соленоста на кръвта ще изхвърли заради алкохола вода , но може да си набави в изобилие нова вода от бирата ?
Почвам да си мисля ,че първият човек е създаден като земноводно , и постоянно трябва да плуваш във вода .
Китът като пие морска вода , по дяволите как си регулира соленоста на кръвта ?
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

ПредишнаСледваща

Назад към Инсталации