Изграждане на уличен водопровод за собствена сметка

Водопровод и Канализация, Електричество, Газопровод

Re: Изграждане на уличен водопровод за собствена сметка

Мнениеот tnk_1 на 17 Ное 2011 18:55

P.S: имам пред вид цената от 300 лв. за изготвянето на твоя ВиК проект - вижда ми се без пари на фона на 1000 лв в моя случай :). Дори цялата сума, която си платил за 220 м. и която е голяма, май излиза по-малко, отколкото засега с тези оферти би излязла при мен, а все пак от 2008 г цените май не са скочили много в строителството.

И друг важен въпрос - имаш ли координати или поне име на фирмата, която ти е изградила водопровода?
tnk_1
Потребител

Мнениеот ivanj на 18 Ное 2011 14:51

tnk_1 съжалявам но си много далече от Пловдив иначе щяхме да те уредим по тънката тарифа, водопровода е на вилата извън населено място е и върви по банкета на асфалтиран общински път.На фирмата имам координати но едвали ще дойдат до София предполагам че и цената ще е друга ,коман. пътни ,техника . Търси от твоя район фирма,събери оферти Аз почнах с оферта от 30лв на метър до 100лв на метър но избрах тази фирма защото ми се стори корекна с нея си сключих договор и 3годишна гаранция.
ivanj
Активен потребител

Мнениеот ivanj на 18 Ное 2011 15:01

-част Водоснабдяване – 600 лв / 480 лв ако проекта е на тази цена добре
-част Пожарна безопастност - 130 лв / 240 лв това си влизаше в цената на проекта
-част План за безопасност и здраве - 100 лв / 240 лв и това също
-част Временна орг. на движ. и възст. на пътна настилка - 120 лв / няма това го пропуснах
ivanj
Активен потребител

Мнениеот boyubg на 18 Ное 2011 15:57

Ще си позволя да споделя и моето мнение по въпроса на база опита, който имам с проектирането на един такъв уличен водопровод в София.

tnk_1 вярно е че цената е малко височка според мен, но вместо да се мъчиш да я намалиш ги накарай да свършат повече работа. Нека проектантите съгласуват проектите с различните инстанции като ти само си платиш таксите, защото като започнат да ти връщат проекта било от КАТ, ЧЕЗ, Улично осветление, ДАГ и т.н., ще трябва да ходиш пак при тях и да им обясняваш защо са го върнали и какво да поправят. Ще се получи един развален телефон и ще изхабиш много нерви.

Обвържи им плащането с излизането на разрешението за строеж, защото доколкото си спомням навремето сключвах договор със Софийска община че ми разрешават да проектирам и строя в техния имот, а аз после няма да им искам пари за водопровода. Когато се стигне до издаване на разрешение за строеж първото, което се гледа е дали собственика на имота е направил проектите. Собственик на улицата е общината и е напълно логично да те попитат на какво основание ти изготвяш проект и имаш намерение да строиш в чужд имот и да ти върнат проекта. Не виждам такъв договор в исканите от проектантите документи.

Дано да съм бил полезен.
Приятен ден пожелавам.

П.С. Ако желаеш мога да ти кажа и проектанта, с който работих навремето, но ще бъде когато мога да си видя архивните визитки.
Аватар
boyubg
Потребител

Мнениеот tnk_1 на 18 Ное 2011 17:54

Ivanj, да, прав си, по принцип е най-добре местна фирма и проектант, които са запознати с местните особености и са наблизо до терена, макар че напоследък като че ли е по-бързо и лесно да стигна до Пловдив от парцела – близо до магистралата е, отколкото до София. :)

Boyubg, много благодаря и на теб за включването, да, ако не те затруднява, прати координати на проектанта, с който си работил.
Това, което казваш за съгласуванията е точно така и например точно затова от фирмата, която ми прави нивелетния проект си поеха ангажимента те да го придвижат в ДАГ.
Иначе аз коментирах въпроса за съгласуванията с проектантите. Единият ми обяви твърда цена от 50 лв на съгласуване (х 9 инстанции = 450 лв) върху сумата по оферта. Другият каза, че съгласуванията са доста голям ангажимент, губи се много време и това ще трябва да се заплаща допълнително... Така че, всяко по-поносимо предложение ще е добре-дошло!

Другият ми останал вариант е сондаж на дълбочина около 45 метра – и сондьорът, и съседи казват, че на тази дълбочина имало вода. Излиза около 5000 лв за работа и материали за самия сондаж, после идват помпа, тръбопровод и не знам още какво като материали и система. Иначе със сондаж процедурата е много лесна и много облекчена, само че при сондажната вода не се знае в кой момент какъв състав има – наплашиха ме със септичните ями наоколо и т.н. Но това е за отделна тема.

Благодаря още веднъж на всички за мненията ви и за отделеното време, от голяма полза ми е цялата споделена информация по въпроса с проектирането и изграждането на уличен водопровод!
tnk_1
Потребител

Мнениеот boyubg на 20 Ное 2011 20:42

tnk_1 написа:....Boyubg, много благодаря и на теб за включването, да, ако не те затруднява, прати координати на проектанта, с който си работил.....

Изпратих ти координатите на лично съобщение. Ако нещо съм сбъркал пиши да го пратя пак, защото съм new-user.gif
Аватар
boyubg
Потребител

Мнениеот tnk_1 на 21 Ное 2011 19:15

Boyubg, получих го, големи благодарности!!! JC-ThankYou.gif
tnk_1
Потребител

Мнениеот Simon на 06 Окт 2017 11:36

Здравейте,
Може ли Ivanj да даде някакви координати на тези, които са правили ВОБД за 120лв, ако има все още актуални?
Благодаря предварително!
Поздрави,
Симон
Simon

Предишна

Назад към Инсталации