Няколко въпроса относно вътрешна топлоизолация

Няколко въпроса относно вътрешна топлоизолация

Мнениеот shotgyn на 24 Яну 2015 23:45

Здравейте колеги!
Предстои ми ремонт в апартамента на един приятел и иска да се направи вътрешна топлоизолация. За момента сме се спряли на гипсокартон и каменна вата 5см. Въпросът ми е ако го направим с картон ще има ли конденз по стената и прозореца (апартамента е без външна топлоизолация)? С гипсокартон и вата ли е по-добре, със стереопор или фибран? Като цена не е важно въпросът е кое е по-доброто решение?
shotgyn
Потребител

Re: Няколко въпроса относно вътрешна топлоизолация

Мнениеот chapara на 25 Яну 2015 11:54

Картон, вата и пароизолация, писано е по темата a (88).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот ANGELI на 26 Яну 2015 15:10

С вата и картон е най добре,но ще намалите помещението с поне 25см. което не е малко за панелките.Ако не е проблем смело moil.gif , има и др.вариант с 3см.стиропор,на един приятел му сложихме 2см от вътре като не сме я дигали до тавана оставихме 10см място,тавана от гипсокартон ги скри тези 10см.До сега 8г няма влага никъде,къщата не е изолирана от вън.
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот academil на 26 Яну 2015 16:43

ANGELI написа:...за панелките... има и др.вариант с 3см.стиропор,на един приятел му сложихме 2см от вътре...до сега 8г няма влага никъде,
къщата не е изолирана от вън.

Смели, безотговорни и некомпетентни изказвания, очевидно дължащи се на дефицит на топлотехнически знания, за образование изобщо не иде реч.
По мои наблюдения през последните 15 години, в 10 панелки, с вътрешна ТИ 2-4 см, 9 имат в кухнята под "стиропора" цялото многообразие
на гъби и плесени, познати на науката - важното обаче е, че плесен върху "стиропора" не се вижда, сиреч влага няма според твърденията на собствениците-изобретатели и техните "майстори-съветници".
Още, в 5 от тези панелки отглежданите малки деца на възраст 4-8 години, проживели там 2-3 години, са със сериозни алергични заболявания,
които общо взето са нелечими, и ще им тежат цял живот, колкото доживеят на лекарства.
Всъщност всички изчисления - стотици, потвърждават наличието на точка на росата на вътрешната страна на панела за периода ноември - март
за София, Варна - Аспарухово, Русе, Силистра и Шумен, другаде не съм смятал, не че нямам и другаде приятели.
А посочените наблюдения напълно съответстват на медицинските наблюдения за Западна Европа, описани в темата "Пластмасовите прозорци -
тихите убийци!"
viewtopic.php?f=118&t=4421.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот chapara на 26 Яну 2015 17:35

Като потвърждение на мнението на academil ще кажа че преди 3-4 години, правейки основен ремонт на клиент с новозакупено жилище, се наложи да сваляме такава вътрешна топлоизолация. За съжаление нямам снимков матерял, а щеше да е интересен, зад стиропора имаше вярно цялата възможна гъбичкомухълова гама sk (28).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот ANGELI на 27 Яну 2015 00:24

academil написа:
ANGELI написа:...за панелките... има и др.вариант с 3см.стиропор,на един приятел му сложихме 2см от вътре...до сега 8г няма влага никъде,
къщата не е изолирана от вън.

academil написа:
academil написа:...Смели, безотговорни и некомпетентни изказвания, очевидно дължащи се на дефицит на топлотехнически знания, за образование изобщо не иде реч.

Погледни добре, ако не можеш,ще го напиша пак.Става въпрос за ТУХЛЕНА КЪЩА НЕ ЗА ПАНЕЛКА, там нямам наблюдения какво се случва,но за тухлената къща можем да се обзаложим,че няма мухал или каквото си помислиш отзад. все пак са 8г.В друг приятел правихме ремонт в хола който е панелен и е на 1-ви етаж също има вътрешна изолация 3см, къртихме за да минат тръбите за парното не мн.само улеи,повярвай нямаше мухал,по краищата махнахме ламината и част от дюшемето за да вкараме тръбите и също нямаше мухал и плесен на пода.
Но след като си по компетентен и умствено грамотен,може би си прав.
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот academil на 27 Яну 2015 04:17

ANGELI написа:...Погледни добре, ако не можеш,ще го напиша пак.Става въпрос за ТУХЛЕНА КЪЩА НЕ ЗА ПАНЕЛКА, там нямам наблюдения
какво се случва...
...

Безсмислено си писал, ОЧЕВАДНО в първия си пост ПРЕДЛАГАШ вътрешна ТИ от стиропор за "...панелка...има и др.вариант с 3см.стиропор...",
това е цитат от твоя пост.
Сега признаваш, че освен констатираните липса на образование и знания, е налице и ЛИПСА на наблюдения за панелка.

Е, такава невероятна наглост наистина е рядко срещана !!! Не знае нищо, не е чувал ни виждал, обаче дава съвети !!!

На колко хора си дал самонадеяно и безотговорно такива съвети, скривайки се зад лозунга "Охо-о-хооо, колко съм ги правил такива къщи".
На колко семейства - познати и съвсем непознати, си стъжнил живота, ръсейки неграмотности?
Колко малки деца си обрекъл на болезнено живуркане с ежедневни медикаменти с твоята байганьовска наглост и безчовечност?
А, даваш ли си представа ???
Според мен на такива неграмотници и наглеци след първото ОСИРАНЕ трябва да им се забрани изобщо присъствие в този форум.
Защото това, което правят не са безобидни грешки, дължащи се на инерцията от "Направи САМ" - там такива глупости са безчет на ден,
и ръсещите съвети неграмотници - също.
Скривайки се зад логото на този форум, такива неграмотници вече умишлено разпространяват НЕВЕРНА ИНФОРМАЦИЯ в професионални
области, без каквато и да е компетентност, и без да притежават съответните права. С което се създават условия за нанасяне на съществени
вреди върху здравето и се подлага на опасност живота на множество хора поради незнание и некомпетентност.
Формално следствие осъществяване на дейности без необходимия ценз.
А това са квалификации по Наказателния кодекс, както съм казвал на пострадалите, със съвет да потърсят адвокат и да заведат граждански
иск за нанесени щети върху здравето на децата им.

А какво означава "умствено грамотен" не ми е ясно, срещал съм термина из форуми, митингуващи "Да кажем ДА на чалгата!"
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот Flo на 27 Яну 2015 10:54

Стиропора не е добра идея за вътрешна страна на стените понеже не е на 100 % със завършена полимеризация. Полимер е верига от мономери или едно сватбарско право хоро на което всички участници на хорото (мономери ) се държат с двете ръце за танцуващия редом и само първия и последния в полимерната редица размахват по една кърпа в едната ръка и с другата се държат за хорото.По тази причина последния често се откача(отделя се мономер ),или пък се закача нов танцьор,най-често въглеводород и разваля ,ако е на повече ракии опашката на хорото. Така може да се очаква,че стиропора отдава във въздуха вещества,които не се считат за безупречни за здравето ,ако години наред сме ги дишали. Понеже питането беше за стиропор или фибран трябва да се каже,че това са просто 2 търговски марки и материала е един и същ -полистирен. sk (43).gif
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот ANGELI на 27 Яну 2015 14:37

academil написа:
ANGELI написа:...Погледни добре, ако не можеш,ще го напиша пак.Става въпрос за ТУХЛЕНА КЪЩА НЕ ЗА ПАНЕЛКА, там нямам наблюдения
какво се случва...
...

Безсмислено си писал, ОЧЕВАДНО в първия си пост ПРЕДЛАГАШ вътрешна ТИ от стиропор за "...панелка...има и др.вариант с 3см.стиропор...",
това е цитат от твоя пост.
Сега признаваш, че освен констатираните липса на образование и знания, е налице и ЛИПСА на наблюдения за панелка.

Е, такава невероятна наглост наистина е рядко срещана !!! Не знае нищо, не е чувал ни виждал, обаче дава съвети !!!

На колко хора си дал самонадеяно и безотговорно такива съвети, скривайки се зад лозунга "Охо-о-хооо, колко съм ги правил такива къщи".
На колко семейства - познати и съвсем непознати, си стъжнил живота, ръсейки неграмотности?
Колко малки деца си обрекъл на болезнено живуркане с ежедневни медикаменти с твоята байганьовска наглост и безчовечност?
А, даваш ли си представа ???
Според мен на такива неграмотници и наглеци след първото ОСИРАНЕ трябва да им се забрани изобщо присъствие в този форум.
Защото това, което правят не са безобидни грешки, дължащи се на инерцията от "Направи САМ" - там такива глупости са безчет на ден,
и ръсещите съвети неграмотници - също.
Скривайки се зад логото на този форум, такива неграмотници вече умишлено разпространяват НЕВЕРНА ИНФОРМАЦИЯ в професионални
области, без каквато и да е компетентност, и без да притежават съответните права. С което се създават условия за нанасяне на съществени
вреди върху здравето и се подлага на опасност живота на множество хора поради незнание и некомпетентност.
Формално следствие осъществяване на дейности без необходимия ценз.
А това са квалификации по Наказателния кодекс, както съм казвал на пострадалите, със съвет да потърсят адвокат и да заведат граждански
иск за нанесени щети върху здравето на децата им.

А какво означава "умствено грамотен" не ми е ясно, срещал съм термина из форуми, митингуващи "Да кажем ДА на чалгата!"

Умният,погледни кое пиша,че е най добре, ти. я давам за вариант ако не му се смалява панелката с минимум 25см което не е малко, ако имаш мебели по точен размер може да се наложи преправяне и става z_ile3518.gif Нека спрем вече с споровете и оставим и други да се изкажат.Пак ще ти напиша,че вата и картон е най добре.
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот pooh на 27 Яну 2015 23:50

ANGELI написа:ако не му се смалява панелката с минимум 25см

Аз вярно, че съм глуповат, но КАК точно се смалява панелка и то с МИНИМУМ 25см. ?!
25 см. какво точно?
Аз както и да го мисля - все под 5см. ми идва МИНИМУМА ... сега ако си говорим за МАКСИМУМ - там от 30м? дневна, може и килер да се получи.
Та ще помоля за малко разяснение - как стигате до цифрата 25см. ?
Жокер - обикновено се правят само външните стени на жилището и в една стая, рядко има повече от 2 външни стени. Най-тясната конструкция, на нашия пазар, за предстенна обшивка е 18мм.

Очаквам отговора с нетърпение. a (73).gif
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот ANGELI на 28 Яну 2015 16:19

pooh написа:
ANGELI написа:ако не му се смалява панелката с минимум 25см

Аз вярно, че съм глуповат, но КАК точно се смалява панелка и то с МИНИМУМ 25см. ?!
25 см. какво точно?
Аз както и да го мисля - все под 5см. ми идва МИНИМУМА ... сега ако си говорим за МАКСИМУМ - там от 30м? дневна, може и килер да се получи.
Та ще помоля за малко разяснение - как стигате до цифрата 25см. ?
Жокер - обикновено се правят само външните стени на жилището и в една стая, рядко има повече от 2 външни стени. Най-тясната конструкция, на нашия пазар, за предстенна обшивка е 18мм.

Очаквам отговора с нетърпение. a (73).gif

Отговарям ти веднага,не вярвам,че твоята панелка е с перфектни НИВЕЛИРАНИ стени и ръбове за да дой де на 5см профила.Ясно ми е,че има две външни стени,което не е рядко има калкан и другата е с прозорци,третата може да е с комшията а четвъртата е вътрешна,но няма значение.Да речем,че искаме да си направим и 4-те. или 3-те,защото едната може да е на комшията.
След като сме тръгнали с ремонта защо да не я направим и нея,може другия апартамент да е необитаем.зимата губим топлина,или зад стената е спалния на младо и буйно семейство,което по цял ден кърти и писка Laie_67.gif а ние имаме малки деца и е неприятен този шум и.... От всякъде като се смали по приблизително 6см. на стена с колко см. се е смалило жилището не е 25см. а 18см и то за три стени.Дано съм отговорил.А може пак да греша,не разбирам много от строителство. :heart:
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот chapara на 28 Яну 2015 16:28

Ей това квадратните сантиметри ги нямате за нищо. Лице се измерва в квадратни, дължина в линейни, а обем в кубически, а ти за сега говориш в линейни сантиметри sk (43).gif sk (37).gif От аритметика разбираш ли , след като от строителство не разбираш? sk (41).gif sk (37).gif sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот ANGELI на 28 Яну 2015 17:13

маи не sk (37).gif не те разбирам какво искаш да кажеш,кубици,квадрати, и др. ако стената ти е 3м. и имаш точен размер шкафове и я намалиш от двете страни с по 6см, което е 12см.няма ли да се получи,че вече имаш стена 2.88м и ко правим режем и скъпите шкафчета. стига вече моля ви дайте по темата а не с мен какво сам ви направил,нито сам ви взел обект,пари,хляб и др. дал сам някакъв пример с ТИ. и вие сега шшша ма убиете Laie_67.gif след като сам го дал съм обяснил.че сме правили и този вариант,но винаги вата и картон е по добре с ТИ. излиза по евтино от колкото др. вариант.
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот chapara на 29 Яну 2015 12:52

Живей де , живей sk (37).gif z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот shotgyn на 31 Яну 2015 23:41

Решено е ще се прави с картон и вата и аз мисля, че стереопора не е най-доброто решение, като цена действително има разлика, но пък и не е голяма, като се сметне колко е крива панелката, и че на места има близо 4-5 см разлика няма да излезне много изгодно. А относно стесняването стената е само една външна и повече от 6-7 см няма да стесним. Само още един въпрос ватата 5 или 10см, за сега сме се спряли на 6см и 50кг/м3
shotgyn
Потребител

Назад към Топлоизолация