Не изолирано зад климатик

Не изолирано зад климатик

Мнениеот vancata на 08 Авг 2013 18:56

Привет съфорумници, ще давам накратно с моя въпрос :D

След изолация чрез скеле с 10см стриопор имам проблем. Зад климатика е оставено неизмазано, а бях на почивка когато е ставала цялата гимнастика. Има около половин квадрат неизмазано на стиропор си стои зад външното тяло, казано ми беше че не е възможно да се измаже тъй като не е имало достатъчно място да се бръкне с маламашка.

Какво мога да направя? Да викам момчетата (от фирмата за климатици) да удължат степенките на климатика и да си доизмажа сам отзад?

Има ли вариант да залепя някаква плоскост/лист от материал с пяна или здраво лепило на неизмазаното парче 30см на 30см зад климатика?

Има около 6.5см отстъп от външното тяло и изолацията.

Ще се радвам на всякакви идеи и мнение!

Предварително благодаря на отзовалите се happy.gif
vancata
Потребител

Re: Не изолирано зад климатик

Мнениеот yaneff82 на 08 Авг 2013 22:39

Няма не мога , има не искам , можели са да го направят , но не им се е занимавало .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот vancata на 08 Авг 2013 22:56

Не си го слагам присърце :)

Въпроса е от тук аз какво да правя. Реших да се допитам до вас за съвет и кое според вас е най-удачно?
Моя мързелив вариант с някаква пвц плоскост която е устойчива на атмосферни влиания + строителни лепило? Защото ще ми стъпи на същата цена когато си купя мазилка + шпакловка + мрежа, а пък при горния вариант нещата са доста по-лесни за мен като труд. Мацам плоскостта, бия четири дюбела и заспива. Само се чудя какво да ползвам за пано, пластмаса или метал...
vancata
Потребител

Мнениеот EDI на 09 Авг 2013 08:58

Развиваш болтовете на външното, изтегляш го леко напред и отново завиваш временно двата задни болта, за осигуровка, да не падне тялото.Ще ти се отвори място за работа, да вкараш една малка маламашка.Правил съм го това упражнение.
EDI
Активен потребител

Мнениеот Vlado66 на 09 Авг 2013 11:25

Като плоскост мисля че е удачен варианта с поликарбонат окрайчен на отворите с профил или силикон.
Vlado66
Активен потребител

Мнениеот chapara на 09 Авг 2013 15:41

"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот vancata на 11 Авг 2013 18:10

Днес отидох до Баухаус да помисля за решение. Пък и ми е близо, но отново установих за пореден път, че там повече няма да стъпя. Първо, че цените са страшно високи, продавач-консултанти няма изобщо, или пият кафе или не са назначени такива. Отделно вътре разпределението им е ужасно и никога не можеш да намериш това което ти трябва.
Утре ще ходя до БауМакс, там поне е доста друга бира.. макар и да са почти идентични двата магазина.
Ако намеря качествена мазилка с разфасовка 5кг ще си го измажа, ако ли не някоя плоскост ще залепя. Просто не ми се дават луди пари за мазилка която ще я изхвърля почти цялта накрая :)
vancata
Потребител

Мнениеот mirkata93 на 03 Май 2014 09:09

Начинание което съм правил доста пъти , взимаш някава по танка летва , с далина около 1 метър и нанасясш лепило по нея и с нея разнасяш зад климатика , става грубо естествено но след това мойеш да изпердашиш с гъба
mirkata93
Потребител

Назад към Топлоизолация