Помощ цокъл на къща

Помощ цокъл на къща

Мнениеот Gonzicha1996 на 22 Сеп 2021 00:17

Здравейте нов съм и се извинявам предварително. С брат ми сме намислили да правим външна изолация на къщата, материалите са на лице , НО се чудим как да направим цокъла. Къщата ни е в планински район Стара планина и средна гора , зимата има сняг около 40-60 см, въпроса ни е как да направим цокъла ? В горния край на къщата в момента е на 30 см а в долния на 1.20см , мислим с плочки понеже няма да се люпат и да се налага да се чисти след тях, може ли някакви ваши идеи? Под плочките ще направим хидроизолация и после изолация и накрая плочките.
Gonzicha1996

Re: Помощ цокъл на къща

Мнениеот Стилиян Лукаров на 22 Сеп 2021 10:06

Височината на цокъла трябва да бъде поне 60см навсякъде по фасадата. При подобни натрупвания минималната височина бих я сложил 1м навсякъде! За материал бих избрал камък, най-добре оформен на правоъгълници. Първо направете топлоизолацията, след това хидроизолацията. Топлоизолацията (говоря само за цокъла!) трябва да е изпълнена с XPS поне 6-8см, като за вашите климатични условия 10см ми се струват най-удачни. Дюбелирате добре - мин. 6 дюбела на платно 0,60х1,00м. След това шпакловате с мрежа и циментова шпакловка, горещо препоръчвам СтарКонтакт на Баумит.След това съхне 10-20 дни (през лятото и 5 са достатъчни!). След изсъхване полагате хидроизолация - Препоръчвам Кьостер NB Elastic, или поне същия клас хидроизолация. Полагате 2-3 слоя и след изсъхване лепите камъка. За лепене използвайте лепило с не по-нисък клас от CM 17 na Cerezit. Няма нужда да казвам, че под камъка не трябва да има празнини... Ако решите плочи, то избирайте гранитогрес или клинкер - друг материал не е подходящ за външно полагане. Разбира се не препоръчвам гранитогрес от 12 лева... Търсете качествен материал - сравнявайте по характеристики или ценови клас, но само при големи и доказани доставчици (търговци).
Материалите, които съм препоръчал са тези с които работя на всеки обект, изпитани и доказани в годините.
Успех! sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Re: Помощ цокъл на къща

Мнениеот Gonzicha1996 на 25 Сеп 2021 21:22

Стилиян Лукаров написа:Височината на цокъла трябва да бъде поне 60см навсякъде по фасадата.

Благодаря ти за бързия отговор, извинявам се за късното отговаряне.
Gonzicha1996

Назад към Топлоизолация