изолация на голяма бетонна козирка

изолация на голяма бетонна козирка

Мнениеот Zdravka на 12 Фев 2019 23:24

Здравейте,
Има ли начин така да се направи външна изолация, че да се изолира плочата на тавана и тя да не е термо мост. Идеята ни е да направим външна изолация на цялото жилище, но както е видно от снимките остават доста критични места и термо мостове. Голямата бетонна козирка на плочата на тавана как може да се изолира и да предотвратим появата на конденз и мухъл в помещенията.
Как е правилно да се направи изолация на тавана на терасата, след като се приобщи и стане част от кухня. На външната стена ще е само остъкляване, няма да зидаме стени. На пода ще се прави изолация с фибран и след това замазка. Височината на помещенията е 2.45м. Жилището е на последен етаж с тавански стаи над него. Като тавана на терасата попада частично под таванската стая. Отоплението ще е с климатици.
Никак не сме фенове на вътрешни изолации, картони и вати, затова търсим решение с външна изолация.
Изображение
Изображение
Изображение
Zdravka
Потребител

Re: изолация на голяма бетонна козирка

Мнениеот Стилиян Лукаров на 13 Фев 2019 01:22

Здравейте!
Решението е да се изолира плътно отвън! За целта трябва да се демонтира остъклената дограма и да се подмести улука встрани от стената на терасата. Отдолу по тавана трябва да се залепи изолация, която да се срещне по външните ъгли с изолацията по стените на терасата. Ако се остави остъклението няма да има положителен ефект. След полагането на изолацията, остъклението може да се монтира обратно, след преработка на височината му. Съветвам да ползвате топлоизолационни платна от вата поне 8см с плътност 135 кг/м3 и по-висока.
Говоря за терасата, като детайл, иначе изолацията по фасадата е ясна.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот Zdravka на 13 Фев 2019 14:52

Благодаря за бързия отговор. Може би не съм обяснил добре, а и снимките не са от най-добрия ъгъл . Става въпрос за жилището на последния етаж, над остъкления балкон, под таван ските стаи и голямата бетонна козирка. Този балкон тепърва ще се остъкляване и приобщава
Zdravka
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 13 Фев 2019 16:03

Zdravka написа:Благодаря за бързия отговор. Може би не съм обяснил добре, а и снимките не са от най-добрия ъгъл . Става въпрос за жилището на последния етаж, над остъкления балкон, под таван ските стаи и голямата бетонна козирка. Този балкон тепърва ще се остъкляване и приобщава

Явно съм пропуснал да напиша отговор на съществения въпрос от който се интересувате.
Разбрал съм правилно за етажа, но отговора ми касае тераската и нейните стени и под, респективно тавана на съседа под вас. Това остъкление визирах за демонтаж, за да може да си изолирате външно пода на терасата (която ще усвоите).
Сега за козирката - съвета за типа материали е абсолютно същия! За да е пълен ефекта трябва цялата козирка да се изолира, заедно с челото под улуците (това действие ще се обезсмисли, ако фасадата на къщата не се изолира!). За целта улуците трябва да се демонтират. Ако по някакви причини не можете да изолирате козирката по цялата обиколка, то задължително се изолират поне двете дължини съвпадащи с вашата стая. Демонтажа на улуците също е задължителен. Материала за изолацията на челото може да бъде подменен с 4-5см XPS. Трябва да отбележа, че се надявам стаята да стига до края на козирката и горната част от плочата да е отопляема. Ако не е така, ще бъде по-сложно...
Друг вариант за изолация на тази козирка не мога да се сетя.
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот Zdravka на 25 Фев 2019 20:00

Здравейте!
Първо искам да ви благодаря, че ни обърнахте внимание и направихте предложения за разрешаване на проблема ни. Искам и да се извиня за закъснелия отговор, но отне време да си осигурим достъп до таванската стая. Установихме, че края на таванската стая е там където е таванския прозорец. Или това е ¾ от тавана на терасата. Въпросната стая не се отоплява и не се предвижда да се ползва и отоплява. При това положение, какви са ни вариантите и как е правилно да подходим. Ако сложим вата и затворим с гипскартон, няма ли да преместим точката на оросяване и да тръгне мухъл скрит под картона във ватата.
Другият ми въпрос е ватата по фасадата на терасата, няма ли да увеличи тежестта. Наясно съм с предимствата на материала, но нали трябва да внимаваме да не товарим много конструкцията. Самото остъкляване не е много леко, като сложим и някой шкаф, да не вземем да слезем с балкона при съседа. sk (37).gif
Предложението за външно изолиране на пода на терасата е много хубаво, но невъзможно. Съседа няма да се съгласи да му се разбутват нещата. Ако някой ден реши да смени остъкляването тогава може и да се навие да сложим вата. Засега оставаме само с полагането на подов фибран преди замазката.
Zdravka
Потребител

Мнениеот Zdravka на 11 Апр 2019 21:31

Ако правилно съм разбрала предложението Ви, имам още няколко уточняващи въпроса които ще разделя на две - едните касаят частта от изолацията която ще остане във вече усвоеното помещение и частта която ще е навън

Вашето предложение е да се сложи вата по цялата дължина на козирката до трегера на сега съществуваща стена (която в последствие ще се събори) След това да се монтира дограмата в/у вече положената вата.

Та въпросите за частта която ще е в кухнята:

как трябва да се направи за да се предотврати преминаването на цялото количество водни пари (генерирани в помещението) в изолацията и да се избегне мухлясването на вата.

И пак там, като не се отоплява от горна страна какви допълнителни мерки да предприемем.

За частта която е на открито, трябва ли ватата да е с фолио или нещо друго което да я предази в случай, че поради някаква причина проникне вода и подмокри плочата ( дали от пробит улук, дали от спукана керемида).

Извинявам се ако задавам много глупави и тъпи въпроси, но не успявам четейки да им намеря отговори и затова тормозя вас.
Zdravka
Потребител

Назад към Топлоизолация