Перлит на прах за замазка?

Перлит на прах за замазка?

Мнениеот medara на 05 Сеп 2017 10:45

Здравейте, изпадна ми на много добра цена перлит на прах.Може ли да се ползва такъв перлит за замазка или трябва да се използа от този тип - набъбнал перлит ? И всъщност колко време е нужно на замазка 5см направена с перлит+пясък +цимент за да може да се полага ламинат ?
medara
Потребител

Re: Перлит на прах за замазка?

Мнениеот chapara на 05 Сеп 2017 10:59

medara написа:Здравейте, изпадна ми на много добра цена перлит на прах.Може ли да се ползва такъв перлит за замазка или трябва да се използа от този тип - набъбнал перлит ? И всъщност колко време е нужно на замазка 5см направена с перлит+пясък +цимент за да може да се полага ламинат ?

Използва се набъбнал перлит за мазилки и замазки. Прахта е отпадъчен матерял, нито олекотява, нито има някакви особени изолационни свойства, нито прави обем. За да се ползва перлит за пълнежи в разтвори, той се кисне за да загуби плавателността си и от там съответно съхненето е бавно. Съхненето се проследява посредством влагомер. sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот medara на 05 Сеп 2017 11:19

Благодаря за бързия отговор, и аз предполагах че няма да стане с този перлит на прах но ми трябваше и чуждо мнение.
medara
Потребител

Мнениеот savagebs на 08 Май 2018 11:02

За да не отварям нова тема искам да попитам може ли върху фибран да кажем 5см -10см да се положи армирана замазка 5см като в нея се добави част перлит за по добра изолация или няма да има товароносимост и ще се нацепи.
също ако се прави такава замазка какво е съотношението на цемент, перлит пясък.
savagebs

Назад към Топлоизолация