Преправяне на стара врата

Re: Преправяне на стара врата

Мнениеот yaneff82 на 13 Мар 2013 17:03

Имаш циркуляр , взимаш го и режеш от към пантите .Вдлъбнатината която трябва да се получи ще трябва да я обработиш с малък флекс .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот $4ЕN на 13 Мар 2013 17:26

colyo11 написа:Здравейте на всички. Имам един "тъповат въпрос" към хората занимаващи се с дървена дограма и в частност с врати. По ред причини (предимно финансови) не мога да си позволя към момента поръчкова врата за едната стая на втория етаж. Размера на светлия отвор е 790мм / ....до тавана. Имам няколко стари врати от апартамента на нашите с ширина на крилото 850мм и доста машинария, материали и свободно време .........., а в същото време ми е приятно да се занимавам с несвойствени дейности.

Въпросът ми е може ли да се "стесни" една стара врата (от панелен апартамент, строен през 1973г), за да се монтира на ново място и как ? По принцип всичко може, но в много случаи не си заслужава. Дали и моят случай е такъв ?

Здрасти :)
Стаята с какво приложение ще бъде? Или по-точно какви и колко големи мебели ще трябва да се вкарват в нея?
Светъл отвор 790 значи, че крилото на вратата ще стане => 790мм- (20мм {необходим минимум за пяна от двете страни на касата}+ ~80mm {каса от двете страни}) = 690мм.
Примерно малко са диваните, които ще минат sk (6).gif
Видях ти питането и направих тази тема. Това ти е единия вариант.
Другият е рязане на крилото на вратата.
Повечето вратите обикновено се правят от летви (дървени или МДФ), които се ползват като рамка и са облечени с фазер или нещо друго.
В този ред на мисли, ако твоите врати са направи по този начин и срежеш вратата от единия край (при пантите), ще срежеш тази летва(греда), в която трябва да се захванат пантите.
Има вероятност вратите ти да са плътни, но тя е много малка.
Надявам се да съм ти бил полезен sk (51).gif
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот професионал на 13 Мар 2013 22:50

Аз рязах такава врата на широчина, като изрязах и въпросната "греда" оформяща скелета на вратата, но после я възстанових с лепене в образувалата се дупка и стана перфектно, но колко играчка му ударих - не е за вярване!!! Вратате бе от старите и с много здрав фурнир - като ламиниран.
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот $4ЕN на 13 Мар 2013 22:59

професионал написа:Аз рязах такава врата на широчина, като изрязах и въпросната "греда" оформяща скелета на вратата, но после я възстанових с лепене в образувалата се дупка и стана перфектно, но колко играчка му ударих - не е за вярване!!! Вратате бе от старите и с много здрав фурнир - като ламиниран.

То това е единият начина за възстановяване на отрязаната врата. sk (6).gif
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот chapara на 14 Мар 2013 02:13

Съвсем на прав път си относно намаляването на вратата, но....Първо си направи касата, виж я така че да влиза за монтаж, запъни я с приковани летвички (всичко под 90*), турни я да легне и после започвай с вратата. Влезе ли и с пантите на касата си готов за монтаж sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот $4ЕN на 14 Мар 2013 10:40

Ники, тези летви във вратата е трудно някой да каже точно колко са големи. Но това е лесният начина за преправяне на размера. Дори и да режеш през гредата и да я отслабиш, винаги можеш да сложиш друга със сходен размер.
MANA.bg

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот bajjoro на 11 Апр 2013 22:09

не е така по принцип се коват една за друга двустранно с такер което им е напълно достатъчно освен това за конкретната дупка не си ли помислил за плъзгаща врата тъкмо няма да се налага да я режеш само и се добавя механизъм за плъзгане и си готов sk (49).gif
bajjoro
Потребител

Назад към Дограма