Уплътнение между дограма и мазилка?

Re: Уплътнение между дограма и мазилка?

Мнениеот Qwerty111 на 29 Мар 2013 12:27

Черна каса се монтира обикновенно за големи прозоречни конструкции,най често когато обхващат няколко етажа от сградата.
Слага се само когато архитектурното решение го изисква.
Черната каса се монтира преди да са иззидани стените и не са оформени отворите за прозорците.

На готови прозоречни отвори да се монтира черна каса е доста глуповато решение - най малкото води до преразход на труд, време и материали.

А по темата за уплътнение между дограма и мазилка си има стандарт.

Който се интересува от темата да напише в Google - "RAL montage"

На който не му се рови - ето една картинка,която изяснява нагледно

Изображение

Освен познатата у нас пяна и монтажни винтове се ползват няколко вида ленти - за отвън, за отвътре, за фуги, за между отделните елементи на прозореца.
Ползват се и няколко вида химии - контактно лепило за залепване на лентите към стената ( напоследък обацхе се наложиха изцяло самозалепващи ленти,което е голямо облекчение), различни силикони за между отделните елементи, структурен акрил между прозореца и старата мазилка, ако се сменят стари прозорци.

За между мазилката и прозореца си има също специални профилчета.

Че така де, всичко си е измислено отдавна, и се спазва. Разбира се у нас и дума не може да става, всеки майстор си има няколко различни стандарта за работа - според клиента. happy.gif
Qwerty111
Потребител

Мнениеот chapara на 29 Мар 2013 21:11

Най се дразня , когато темите не се четат задълбочено, а и не се гледа снимковия матерял за онагледяване. Явление , което все по-често почна да става практика в този Форум a (129).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Qwerty111 на 30 Мар 2013 03:10

Темата не е толкова голяма, че да не си направя труда да я прочета.

Реших да не навлизам в дреботемие, и да кажа принципно истинския начин за монтиране, ако някой евенуално се интересува.

По скромното ми мнение едва ли има друг в форума,който да разпъва и лепи ежеднево по стотина метра прозоречни бандове

Какъв е смисъла да обяснявам например че комприбанд всъщност представлява ленти разпенен ЕПДМ с различна дебелина, самозалепващ от едната страна и подсилен с армиращи нишки.
И не е поблем да се намери (най много да е без нишките), само че в конкретния случай е безкрайно неподходящ за показаните в случая снимки.

Компри банда се слага между горния край на прозореца и евентуално кутията за щорите или жалузите, ако има такива. Слага се също в предния(външен) периметър на прозореца, ако той излиза извън зидарията на стената.

Във всички други случаи се слага нормален външен бял банд.

Компри банд се слага също между капачката на външния перваз и долната част на прозореца, както и в долната част на външния перваз и зидарията ( последното обаче се спестява масово тук, защото по времето на монтажа му обикновенно няма контакт между стената и перваза.

При демонтажи много рядко намирам сложен там банд,в повечето случаи или няма нищо, или е мазано с някаква химия от сорта на полиуретаните.

От всицко написано в този пост съм убеден, че звучи като китайски даже за хората занимаващи се професионално с монтажи.

Ако някой го загложди любпитството - написал съм ключа за пещерата който трябва да се вкара в Google
Qwerty111
Потребител

Мнениеот chapara на 30 Мар 2013 10:14

Да но примерно за разлики в см. 7-10 см, дай чертеж, детайли на твои изпълнени ситуации, снимки, другото е само реклама на матеряли. И пак ще кажа и да потретя, тук се синтезират мнения на професионалисти , а не на производители на скапани продукции. Ние сме тия които ще или не въведат продукцията ви в реализация. Така че не бъдете толкова настъпателни, живота ще покаже. Кой продал, кой -не, па на мене ми дреме sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот chapara на 30 Мар 2013 10:14

Хайде пак , тия хамериканци ту юу ту, ту юу , а ем нот' ъндърстенд sk (37).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Qwerty111 на 30 Мар 2013 13:28

Чапара, не виждам да съм рекламирал някакви марки.

Аз дори не си правя труда да чета и запомням производителите на помощните материали,които ползвам.
Просто работя с тези,които са ми доставени, а щом са ми доставени,значи стават.

Това,което съм посочил по горе, нито е реклама на скапана продукция, още по малко пък са мои разсъждения по темата.

Просто е стандарт за монтаж на прозорци,който е въведен от Института за прозоречна техника в Розенхайм / http://www.ift-rosenheim.de/

Този стандарт се спазва от всички. Ситуацията е проста - ако искаш да монтираш прозорци - монтираш ги според стандарта.
Ако искаш да монтираш по друг начин - просто не монтираш. защото няма да се намери луд да те остави да го правиш както си си наумил.
Разликата в отделните майстори е да речем дали си хвърля отпадъците по земята, и в края на деня си ги обира, или си носи кофа с него и си ги пуска своевременно направо в нея

Не знам защо ти е толкова трудно да възприемеш, че по белия свят практиката следва теорията, а не обратното.

Има си проект и той се спазва. Ако нещо не пасва с 7-10 см, означава че има нещо объркано. Гледам етикета на прозореца, ако там всичко е О.К. единственото което мога да направя е да уведомя баулайтера за проблема. Негова е грижата да види кое е обърканото,кой го е объркал и да отстрани проблема.
Ако аз си натепам прозореца и си замина, с сигурност после няма да пасне и ролетната щора, вътрешния перваз, най вероятно и други работи.

В интерес на истината, досега не ми се е случвало нещо да не пасва с 7 см. Най големият проблем,който ми се случвал на една реконструкция на стара къща беше че отворите бяха изсечени без да се предвиди замазването на страниците и прозорците трябваше да влизат с вазелин. Баулайтера намери аркадаша де е правил операцията, той си я поправи.... и така.

За да разбереш принципа на работа ще ти кажа, че размери на прозорци не се взимат. Клиента си идва с архитектурната подложка,където са описани прозорците, поръчват се, после взимам плана, ограждам си кой прозорец къде е, и отивам да ги монтирам.

Абсолютно всичко се поръчва според сметките на архитекта - метри кабели, тръби,брой контакти и.т.н

Покрива също се поръчва според плана, всичко идва заготвено и на място се навиват само болтове. Щилка я се припали веднъж на ден, я не.
Дали е ефективно да се работи така , ти прецени сам. 4 човека сглобяват покрив на къща 300 кв м до готов вид - керемеди, олуци,капандури,стълбички,снегозадържане и т.н. за 4 дни.

Имам впечатления от правенето на покрив,защото той се прави едновременно с монтажа на прозорците.
Прозорците се доставят преди да са наредени поп-овете за да могат тези за горните етажи да се пуснат с крана на най горната плоча. Защо се прави така - идеята е проста - по лесно е да се носят надолу,отколкото нагоре. Когато се сменят на стара постройка обаче мъкненето нагоре си е част от играта sk (25).gif

Правя си труда да ти пиша всичко това, защото според моите впечатления е много по лесно и удобно да се работи по план и стандарт, отколкото по "нашенски"
Qwerty111
Потребител

Мнениеот chapara на 30 Мар 2013 19:06

Правя си труда да ти пиша всичко това, защото според моите впечатления е много по лесно и удобно да се работи по план и стандарт, отколкото по "нашенски"

Точно тука сме на едно мнение, никога и никъде не съм казал да се бачка без план sk (11).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот pooh на 30 Мар 2013 21:29

ida_ili64 написа:Понеже си мисля..., човек не може да знае и разбира от всичко, както и , че това не е редно. Всеки трябва да разбира от работата си, а другия трябва да му се довери, уви, аз вече изпитвам страх да се доверя, прекалено много разочарования преживях.

Боже-боже, колко много истина има в тези 2 изречения ... a (61).gif
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот chapara на 31 Мар 2013 08:32

chapara написа:С около 2 см от всички страни, а и за това аз казах че една работа се започва и завършва с мисъл и проект. Трябвало е ако има проект, то към него да има детайли за всички тънки моменти, каквити вече отдавна отсъстват , понеже проектите се правят от тиквеници, ако изобщо се възлагат такива. А бе беднотия до шия, ама и българина си е ...майката, а после е олеле. А топлата вода е отдавна измислена sk (13).gif

sk (29).gif sk (43).gif z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот професионал на 31 Мар 2013 18:19

Qwerty111 написа:Чапара, не виждам да съм рекламирал някакви марки.

Аз дори не си правя труда да чета и запомням производителите на помощните материали,които ползвам.
Просто работя с тези,които са ми доставени, а щом са ми доставени,значи стават........
Приятелю, аз лично леко се изнервих докато ни обясняваш на нас невиждалите, как се работи по "западен" стандарт, и колко е хубаво и колко е ефективно и тн.! Само не разбрах, защо си мислиш, че ние нямаме понятие от това? И защо си мислиш, че тук в България зависи само от майстора с какви материали ще работи - знаеш ли, че като направиш и дадеш оферта, първата работа на клиента е да отписва ненужни според него неща за да изтъни цената до минимум! Истината е, че освен многото неизкласили майстори, тук и клиентите не искат да работят по оня стандарт, щото не могат да плащат така! Не знам къде работиш и откога, но не ми се вярва да е тук( в БГ) и си забравил нашата действителност. Остани си със здраве! sk (49).gif
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот Стилиян Лукаров на 01 Апр 2013 11:55

Иво, ако клиентите ни бяха с финансовия капацитет на тези на колегата от Германия (мисля, че там работеше), лесно. Проблема колега е следния:
Аз има давам цена за материали, примерно за лепене на облицовки и настилки от 26 лева за чувал (CM16) и пак примерно, за силикатна мазилка за фасада от 117 лева за бака покриваща 10 м2. Знаеш ли какво се случва после? Ами започват едни обяснения, как другите колеги дали цени на половината или направо се питат, дали не ги лъжа нещо, защото в едеин много известен склад вече в София имало насипни мазилки за фасада по 10-12 лева и пак покривали 10 м2. Същото е и с лепилата за плочките, същото е и с всички останали материали.
Предлагам офертите си на клиентите за изпълнение по технологични процеси, а те започват да ме питат, кое може да отпадне и какво могат да свършат самите те, за да спестят средствата си. Трети пък направо се мръщят, защо им била толкова разбита оферта по детайли - мислят си, че ги товариш нарочно, а не проумяват, че това ги защитава срещу безхаберници, които ще кажат, че дадена дейност я няма написана или не е предвидена и разбира се започват да искат още пари точно в средата на ремонта!
Колега, лесно е да работиш в условия на добра икономика и подсигурена от работодател работа. Както се казва, взимаш автобуса/колата, отиваш, работиш и накрая на месеца си взимаш заплатата. Я ела се върни в БГ и си намери сам клиенти, пък тогава да видим какво ще им предложиш и как ще работиш.
Иначе аплодирам желанието ти да покажеш верния начин за работа при определени дейности (всички го правим), но не забравяй - това е възможно само и единствено с желанието, съгласието и финансирането от страна на Инвеститора. Както се казва "Насила хубост не става!". :)

Сега ще ти дам един пример - колегата и адаш Стилиян от Варна, наскоро пусна цени за топлоизолация за 25 лв/м2. Това е цена с труд и материали. Би ли ми казал, как ще убедя клиентите си да им работя на цена 32 лв/м2 само за труд, нищо, че имам собствено скеле над 400 м2?! Отделно добрите и качествени материали са с цени в диапазона 18 - 24 лева. Моля те обясни ми за какво качество на материали говорим в този случай и още повече за каква технология на работа при цена на труда, която задължава за ден-два всичко да е готово - барабар с мазилката?

ПП. Всъщност, колега Qwerty111 не ми се сърди. Това по-скоро е пост, който трябва да стигне до умовете на нашите клиенти, ти беше само искрата. :)
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот Qwerty111 на 07 Апр 2013 00:01

admin написа: Я ела се върни в БГ и си намери сам клиенти, пък тогава да видим какво ще им предложиш и как ще работиш.
Иначе аплодирам желанието ти да покажеш верния начин за работа при определени дейности (всички го правим), но не забравяй - това е възможно само и единствено с желанието, съгласието и финансирането от страна на Инвеститора.

Точно поради гореизброените причини съм си забранил да работя в България. През 2009 година се зарекох да не забия и един пирон повече.

В интерес на истината,заради познати няколко пъти съм си престъпвал обещанието, и в всичките случаи съм брал ядове.

Не искам да коментирам кое как е, само си мисля че всички тези явления не са плод само на безпаричието, а в голяма степен заради престижноста всеки да се "тарикатее", или с други думи казано изумяващото желание на всеки да прекара сам себе си, като обаче си мисли че той е прекарал всички. Нямам предвид само в строителството.

А по въпроса за материалите,технологиите и моженето и плащането - погледнато отстрани звучи добре. Обаче защо ли в България ако плочата на една сграда има 3-4 см денивелация минава за перфектно, а в Германия няма и сантиметър разлика-по нашенски стандарт е готова да се редят плочки на гребен. И това при положение че след плочата до ниво готов под има още поне 15-20 см.

Не разбирам много много от груб строеж, но си мисля че разликата не е в това че на германците нивелите им са по прави,вибраторите им са по силни и бетона им е по саморазливен sk (6).gif
Няма да е и заради работниците - и там, и у нас персонала основно се се казва Орхан,Мустафа или Мехмед.

Иначе и аз им се чудя на тия пущиняци,що си дават толкоз зор да цепят сантиметъра на плочата, като после има още двайсе санта , и да покривнат малко, все ще се намери някой следващ да го оправи.
Qwerty111
Потребител

Предишна

Назад към Дограма