Уплътнение между дограма и мазилка?

Re: Уплътнение между дограма и мазилка?

Мнениеот $4ЕN на 21 Мар 2013 11:27

Добър ден sk (56).gif
Може би тази тема ще ви бъде полезна =>
Обръщане на прозорец.
Успех с мисията :)
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот chapara на 21 Мар 2013 16:38

, но в случая твоите мнения бяха две- едно след друго... та за това. Трябваше да съм много Шерлок Холмс , за да засека , че часовете на мненията са различни .!

На теб - усмихнат и хубав ден!:)
Поздрав
Ида

Тенкс, подобно и на теб, ясно къде си се объркала sk (43).gif sk (37).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот chapara на 22 Мар 2013 02:49

Дааааааааа Стоянчо, сетих сега и за тази тема. Точно както по моето напътствие, с тази разлика , че моето напътствие(не съм го измислил метода аз) е с дървена каса, което даже ми се струва по удачно. Защо, защото ще контактуват после дърво в дърво. За укрепване на черната каса варианти много, но не бих заложил на пяна. Дълги метални шпилки в камъка , или каквото там се сети човек. Измазва се само странично, но плътно м/у камъка и черната каса. Може измазаното и дървото да се обработят с нещо непромукаемо и следва монтажа на прозореца. В случая обаче като светлия отвор на зидарията е готов и дограмата е готова, няма място за такова изпълнение, ако не се подменя дограмата sk (23).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот chapara на 25 Мар 2013 06:19

ida_ili64 написа:Хораааааа, може би ще си завоювам правото, да ми сменят дограмата на прозорците!!! За сметка на виновника . emon20.gif
Обаче за черната каса ми казаха, че вече е късно... А така ли е? Колко ускъпява и колко удължава във времето това мероприятие? Защото аз мисля, че като се сменя дограмата е момента да се уплътни максимално отвора на самия камък? Дайте акъл! И ориентировъчна цена за работата за 28 прозореца, на това, което предлагате.Защото си мисля, че ще си доплатя тази разлика от изчисленията на вещото лице, но искам качествен дом!

Ще сменят стъклата или дограмата? Ако ще се прави нова дограма, за черна каса не е късно. Само че ако се живее там ще е много тегаво. Приблизителен план на изпълнение за един прозорец:
1. Сваляна на дограма.
2. Изчистване на пяна.
3. Поставяне на мастари.
4. Измазване под отвес на страниците.
5. Идеално изсъхване на мазилката.
6. Залепване на дъските (идеално сух матерял обработен с импрегнатор против влага и вода) на черната каса за мазилката, като трябва да се получи идеален правойгълник с идеално отвесни страни.
7. Взимане на мерки за касата и големината на первазите, които да прикрият мазилката, така че да се вижда само камъка.
8. Монтаж на прозорците, като луфта да е толкова колкото да влезна касата (5-7 мм.).
9. Уплътняване на двете каси с полиуретаново лепило тип "Сикафлекс".
10. Монтаж на первазите.

За цени мисля че всичко си е въпрос на договаряне. Според мен за всички тези процедури :? , едно 200лв на бройка за труд е приемлива цена, но вероятно в региона ще намериш по-добра цена от софийската sk (6).gif sk (37).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот MASTERCAM на 26 Мар 2013 00:46

Ще се намали светлият отвор на прозорците.
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот chapara на 26 Мар 2013 04:57

С около 2 см от всички страни, а и за това аз казах че една работа се започва и завършва с мисъл и проект. Трябвало е ако има проект, то към него да има детайли за всички тънки моменти, каквити вече отдавна отсъстват , понеже проектите се правят от тиквеници, ако изобщо се възлагат такива. А бе беднотия до шия, ама и българина си е ...майката, а после е олеле. А топлата вода е отдавна измислена sk (13).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот chapara на 26 Мар 2013 04:58

Съжалявам , срина се нета и мнението ми беше дублирано sk (42).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот $4ЕN на 26 Мар 2013 10:44

chapara написа:.. понеже проектите се правят от тиквеници, ако изобщо се възлагат такива....

Божо това е все едно да кажеш, че всички майстори са смотани. :)
Не може да се обобщава така.
Черните каси според мен трябва да се правят точно както е показал колегата Илиян. С метални профили, предварително заварени по точен размер в фирмата, която ще сглабя и дограмата. По този начин няма как да се прехвърля вина при несъответствие между черната каса и дограмата.
Аз за друго си мисля. Линейно разширение.
При конкретния случай дограмата ще е дървена, но при ПВЦ или Ал. дали черната каса няма да е проблем в нашите географски ширини?
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот MASTERCAM на 26 Мар 2013 14:26

Абсолютно ненужни железа от темата на Илиян ,ако трябва предварително да се оформи с мазилка отвора на прозорец или врата мастарите и точната нивелация си вършат чудесна работа. А и това от темата на Илиян не е черна каса а "майки" от метален профил за уж по лесно измазване на отвора на прозореца .
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот chapara на 26 Мар 2013 17:53

MASTERCAM написа:Абсолютно ненужни железа от темата на Илиян ,ако трябва предварително да се оформи с мазилка отвора на прозорец или врата мастарите и точната нивелация си вършат чудесна работа. А и това от темата на Илиян не е черна каса а "майки" от метален профил за уж по лесно измазване на отвора на прозореца .

И аз съм на същото мнение!!!.
Стояне, в случая говоря за случая, дървена черна каса, после пак дърво и така същинската каса няма допир със студената каменна зидария и живее в пъти по дълго.Освен това няма прехвърляне на отговорност, описал съм изпълнителя на упражнението точно какво да направи:

1. Сваляна на дограма.
2. Изчистване на пяна.
3. Поставяне на мастари.
4. Измазване под отвес на страниците.
5. Идеално изсъхване на мазилката.
6. Залепване на дъските (идеално сух матерял обработен с импрегнатор против влага и вода) на черната каса за мазилката, като трябва да се получи идеален правойгълник с идеално отвесни страни.
7. Взимане на мерки за касата и големината на первазите, които да прикрият мазилката, така че да се вижда само камъка.
8. Монтаж на прозорците, като луфта да е толкова колкото да влезна касата (5-7 мм.).
9. Уплътняване на двете каси с полиуретаново лепило тип "Сикафлекс".
10. Монтаж на первазите.

Ако ще го правят Н-броя хора, работата е ясна. Говориме , че се захващат двама човека и издават всичко с монтажа барабар. Аман от тесни специалисти. Ти баш не си такъв и много добре знаеш за какво става дума. За това и цената която визирам е такава, бих казал малка дори , но с оглед на обема работа-горе,долу sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот $4ЕN на 27 Мар 2013 12:17

След като прочетох пак темата, видях, че не конкретизирам визирания проблем, а първоначална изработка на дограма.
Съжалявам.
В конкретният случай, може би наистина вече е късно за черна каса.

“Черната каса” представлява метална рамка.... и се използва за нивелиране на отвор, за по-прецизен монтаж.

Източник.
Предполагам може и дървена рамка да бъде.

При запазване на съществуващите прозорци без да се знаят точните размери на св. отвор, нивелацията му и размерите на дограмата не може да се каже със сигурност дали е късно за Ч.К.

ida_ili64 написа:Хораааааа, може би ще си завоювам правото, да ми сменят дограмата на прозорците!!!
Обаче за черната каса ми казаха, че вече е късно... А така ли е?

Ако ще се сменя цялата дограма (тоест ще сe изработва нова с нови размери), значи може да се монтира и черна каса sk (1).gif .
MANA.bg

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот chapara на 27 Мар 2013 17:56

Именно, и колеги не четете темите преез ред :fies: JC-ThankYou.gif, защото се получава двусмислие JC-ThankYou.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

ПредишнаСледваща

Назад към Дограма