Алуминиев профил на врата за баня.

Алуминиев профил на врата за баня.

Мнениеот Симона на 01 Дек 2018 07:39

Здравейте!
Поръчах алуминиева врата за баня и очаквам скоро да е готова. Още с поръчването й ме притесни ,че профилът от долната страна ще е доста висок, а ти и без това си има висок праг.Не се сетих за вариант профила да е П- образен.Вратата ще се отваря навътре.Ще има огледало от външна страна.Чудя се какво да правя.Звънях на майстора.Вратата вече е готова.Чух за вариант да се вкопае 1-2 см в прага,но при положение ,че вратата е вече готова се притеснявам дали няма това да попречи на самото врата да се отваря.Какво мога да направя?
Симона
Потребител

Re: Алуминиев профил на врата за баня.

Мнениеот chapara на 01 Дек 2018 13:57

Симона, ти си поръчала врата , а те ти правят прозорец, масова практика в Б-я. Гледай сега какво е алуминиева врата и има ли тя праг sk (6).gif

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И така банята е 2 см. по ниска от общото ниво на апартамента happy1.gif sk (6).gif z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот korso на 01 Дек 2018 14:59

Това на третата снимка временно решение ли е,щото съм виждал такова за постоянно?
korso
Потребител

Мнениеот chapara на 01 Дек 2018 15:25

Kое по точно? sk (13).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот chapara на 01 Дек 2018 15:43

Това е крайното положение:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Симона на 01 Дек 2018 20:21

Да, определено са ми направили прозорец вместо врата....
А дали може да се направи нещо преди поставянето на вратата.
Симона
Потребител

Мнениеот chapara на 01 Дек 2018 20:25

Симона написа:Да, определено са ми направили прозорец вместо врата....
А дали може да се направи нещо преди поставянето на вратата.

Ами не, то си е прозорец, за съжаление от неразбиране фирмите пробутват този артикул за врата. Аз лично бих се отказал и си взел парите. Доводи много, изпълнителя ви е вкарал в заблуда, а това нещо ще прескачате и ще се спъвате цял живот!
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот korso на 02 Дек 2018 08:54

chapara написа:Kое по точно? sk (13).gif

Структура за вграждане с обикновена чиния.
korso
Потребител

Мнениеот Симона на 02 Дек 2018 11:50

А веднъж поставена може ли да се демонтира и да се използва повторно?
Симона
Потребител

Мнениеот chapara на 02 Дек 2018 12:32

korso написа:
chapara написа:Kое по точно? sk (13).gif

Структура за вграждане с обикновена чиния.

Е глупости, тва е времянка докато се работи sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот korso на 02 Дек 2018 13:05

Да на следващите снимки видях.Ама в Драгалевци чисто нова кооперация при завършена баня бяха монтирали и дюбелирали обикновена тоалетна чиния към структурата.
korso
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 02 Дек 2018 13:59

korso написа:Да на следващите снимки видях.Ама в Драгалевци чисто нова кооперация при завършена баня бяха монтирали и дюбелирали обикновена тоалетна чиния към структурата.

Laie_67.gif Laie_67.gif Laie_67.gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот titex на 05 Дек 2018 15:30

Даа, през прозорец по-трудно се влиза и излиза отколкото през врата. Особено с инвалидна количка.

Аз искам да повдигна въпрос за разсъждения от страна на специалистите. Въпросът е за разликите в нивата на пода между баня/тоалетна и в общия случай- коридор. Моите наблюдения са, че при стари панелни жилища, ЕПК или пълзящ кофраж нивото на банята е 3-5 см по-високо. Виждал съм и равни нива на прага в стара тухлена кооперация от края на 50-те на миналия век. Нямам конкретни наблюдения над ново строителство или на много старо от преди 9-ти Септември 1944 г.

Моето лично мнение е, че нивата на прага следва да са равни. Аргумент в тази посока е възможността за гладко преминаване през прага на инвалидна количка. Разбира се, и ширината на вратата трябва да е подходяща и по възможност да се отваря навън за да може да се затвори след количката. Човек рядко се замисля за тези неща до момента в който не се сблъска с тях. Добре е да се мисли предварително в тази насока.

Имах близки на инвалидна количка които имаха затруднения в придвижването в къщи. Дори и за придружителите е неудобство непрекъснато повдигане и завъртане на количката.

Реално осъзнах проблема в Природонаучния Музей в Залцбург. Там имаше нарочно направено трасе с малки препятствия- прагове, бордюри, различни врати и наклони и тесни пространства. Имаше и инвалидни колички за да могат възрастни и най-вече децата да изпроват как се чувстват инвлидите и какви усилия им коства придвижването. Имаше и таймер за времето. Дори най-малкото заоблено прагче коства усилия за преодоляване. Изпитано от мен лично. Та така под формата на игра децата се обучават да мислят в тази посока.

Смятам, че би било полезно да има такива трасета не само в музеите, но и в Строителните училища и Всички университети, а също и в Парламента, Общините и други институции. Тъй като средата на обитаване се създава от архитекти, инженери икономисти-инвеститори и нормотворци за устройство на средата.

Може би ще е полезно професионалистите в този форум да споделят своя практически опит в нарочна за целта тема. Ако идеята се приеме от Админа, то темата би могла да се фиксира в началото на форума за да е винаги видима за посетителите.

Благодаря за търпението да изчетете писанието JC-ThankYou.gif

П.С. Друг въпрос: На каква височина да са ключовете за осветлението? Идеите биха могли да са многобройни...
"В дългосрочен план всички сме мъртви!" Джон Мейнард Кейнс
titex
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 05 Дек 2018 21:55

Добра идея за организиране на пространството и елементите му в полза на инвалидите! Според мен, първо трябва да излезе закон, после проектантите да започнат да залагат промените в проектите си и чак след години може да стане нормална строителна процедура. В момента има закон, който се спазва при изграждане на градската инфраструктура, държавните и обществените сгради, както и търговските центрове. Новото строителство се изпълнява по него, а завареното се преработва, доколкото има средства. В моята практика съм имал само един случай, когато собственикът се съобразяваше при ремонта с тези изисквания. Реалността в момента е такава, че никой човек в добро здраве не мисли за подобни приспособления в жилището си и обикновено не се залага в изискванията. В общи линии - трудно за реализиране в глобален мащаб, но индивидуално всеки може да си каже изискванията и строителя ще се съобрази с тях.
Относно ключовете за осветлението - според мен стандартни височини от готов под са 120 до 140 см, но не съм експерт в област "електро" и колегите могат да бутнат едно рамо.
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот em67 на 09 Дек 2018 15:06

Стилиян Лукаров написа:Относно ключовете за осветлението - според мен стандартни височини от готов под са 120 до 140 см, но не съм експерт в област "електро" и колегите могат да бутнат едно рамо.
sk (43).gif

Евростандарт за височина на ключове и контакти за битова употреба :
Контакти - от 30 до 150 см от готов под в зависимост от тяхното местоположение
Контакти общи нужди -30 см
Контакти кухня -надплотови 110 см.
Контакти баня 150 см
Kлючове - 90 см
Стандартите за болници , хотели , обществени сгради , промишлени и тн. са други !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Назад към Дограма