Ремонт на тераса.

Re: Ремонт на тераса.

Мнениеот емил на 26 Ное 2014 18:21

Много неприятно ми стана като гледам поставката под кофата с четири колелца .
Ние тук влачим кофите по пода , и те- така ... :fies:
Искам да питам въртящи ли са и четирите, и не трябва ли да има някакви дръжки за които да се хване и дърпа ?

Тази идея според мен може да се усъвършенства , дори смарт-електрифицира, и с пир-сензор да локализира и върви сама след майстора .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот $4ЕN на 27 Ное 2014 00:58

емил написа:Много неприятно ми стана като гледам поставката под кофата с четири колелца .
Ние тук влачим кофите по пода , и те- така ... :fies:
Искам да питам въртящи ли са и четирите, и не трябва ли да има някакви дръжки за които да се хване и дърпа ?

Тази идея според мен може да се усъвършенства , дори смарт-електрифицира, и с пир-сензор да локализира и върви сама след майстора .

Това изобретение е толкова просто и тъпо, че чак е гениално.
Не знам как може да има майстор без такава количка.
Това е втората, която си правя.
Тя е значително подобрена . Като аифон 6 пред локитоки.
Емо трябва да мислиш мащабно. Не само за една кофа.
С тая лимозина возя по 10 чувалчета цимент/ теракол и тн.
Използвам я за столче (с една бака отгоре). Да не клеча като богомолка. Става като стол за компютър. От доста време обмислям и как ще е най-удачно да си направя и механизъм за повдигане.
Колелата са усилени. 2 от тях са със спирачка. И четирите са въртящи се естествено. За дръжка е най-удачно твърда връзка, но още не съм си направил. Като я натоваря с 250 кг и става лесно за бутане, защото има височина.

Май трябва да почвам да ги продавам sk (43).gif
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот chapara на 27 Ное 2014 11:41

Става и за лежанка, да се гмурнеш под мивката да оправиш сифонЯ, а може и другаде sk (37).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот емил на 27 Ное 2014 12:33

М/у другото първата мисъл ( та ми бе и последна за деня ) която ми мина беше -
да се направи възможност за повдиганье .
Имам подобен стол / маса /пейка правени за това - да седя докат лепя плочи , после на средните редове слагам кофата с лепило , и на последните стъпвам в/у нея .
Старите Живкови майстори бяха измислили сандъче за инструменти с три различни страни , и като го обръщаш странично мигновенно правиш три различни височини , освен това сядаш на него да ядеш , ии само където не ... (рима )
Направих я разкрачена в двете посоки за устойчивост, но повдигащи крака не мога да измисля , пробвах с трупчета , но не е практично .
Мислил съм за колелца , но поначало не съм фен на големите квадратури ( и ниските им разценки ) , и в интерес на устойчивоста е без колелца .
На Счен количката може да се подобри според мен с удължаванье 10 см , и повдигнат кант където ще си слагаш чука , молив шпакла и ще може да дръпнеш лесно , нещо като дръжка .
Тази масичка може да се обърне обратно в/у пресните плочи и да стъпиш там на по- голяма площ ...
Може да и се направи прорез и два винта където да се завинти зеге из-отдолу , и да се ползва за резане на ламинат като циркуляр ...
Естествено може да се стегне ъглошлайф за нея и да реже като каменоделска машина , а кофата да пуска през маркуче вода( подобно съм правил и съм нарезал така 1 тир 20 тона гнайс и гранит ) .
Другият вариант е да се завинтва за нея стойка за бъркалка за лепило , като кухненски миксер , и като бъркаш лепило само сипваш сухото лепило , и тя бърка сама . happy1.gif
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот chapara на 27 Ное 2014 14:58

емил написа: и тя бърка сама . happy1.gif

А къде забрави педалите, да се предвижваш из обекта, а не да теглиш като муле sk (43).gif sk (37).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Предишна

Назад към Хидроизолация