Хидроизолация на нова плоча

Хидроизолация на нова плоча

Мнениеот bard на 02 Май 2014 16:20

Здравейте, от всичко изчетено по въпроса за ХИ не мога да реша какво точно да избера най-вече като качество. Помагайте!
След около седмица ми предстои изливане на плоча около 60 км2 /7,5 на 8м./ с около 5см наклон, която ще бъде и покрив на помещението. Под нея ще има 5 или 6см фибран.
Аватар
bard
Потребител

Re: Хидроизолация на нова плоча

Мнениеот yaneff82 на 02 Май 2014 16:28

Кажи поне какво искаш да правиш с тази изолация .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот bard на 02 Май 2014 16:47

Най-вече искам да няма течове.
Аватар
bard
Потребител

Мнениеот yaneff82 на 02 Май 2014 21:11

Тоест искаш хидроизолацията да е окончателен вариант за покриване на покрива или над нея ще има керемиди или нещо друго , покрива на бетон ли ще си остане или ще се накове някаква дървена конструкция , с битумни керемиди ли искаш да е или с рулонна или с мазана изолация ?

Въпросите са много така , че се повтарям , задай си въпроса правилно за да получиш точен отговор
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот bard на 02 Май 2014 22:11

yaneff82 написа:Тоест искаш хидроизолацията да е окончателен вариант за покриване на покрива или над нея ще има керемиди или нещо друго , покрива на бетон ли ще си остане или ще се накове някаква дървена конструкция , с битумни керемиди ли искаш да е или с рулонна или с мазана изолация ?

Въпросите са много така , че се повтарям , задай си въпроса правилно за да получиш точен отговор

Хидроизолацията ще бъде краен вариант. Помещението ще се ползва като магазин и трябва да е максимално хидроизолирано. Трябва ли да се прави нещо при самото изливане на бетона? Някъде четох че е хубаво да се мине с вибратор.
Трябва ли да се прави изравнителна замазка.
Единия вариант, който обмислям е воалит и върху него битум с посипка /на руло/. Друг вариант е изомакс. Плочата е свързана с тераса и след време да може и да ползва като такава.
Приемам и други предложения.

п.с. Извинявам се че не бях уточнил въпроса си!
Аватар
bard
Потребител

Мнениеот Flo на 03 Май 2014 13:39

bard написа:Помещението ще се ползва като магазин и трябва да е максимално хидроизолирано. Трябва ли да се прави нещо при самото изливане на бетона? Някъде четох че е хубаво да се мине с вибратор.

Трябват много работи:качествен кофраж,да не кърви бетона,качествена армировка и качествена работа по нея,качествен бетон с характеристика на водоплълътен,устойчив на вода и циклично замразяване и размразяване.Качество по бетоновите работи:вибратор,мастар,хеликоптер.Покриване на бетона за 2-3 дни с пръскане на вода за охлаждане на повърхността.От добавките за бетоновата смес важни са добавка за водоплътност и добавка за пластифициране-карбоксилатна.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот bard на 20 Май 2014 16:00

След дълго мислене, реших да шпакловам плочата, която има съвсем малък наклон колкото да оттича водата с теракол. След това да я намажа с течна хидроизолация /предлагат ми някаква на rofix, за която така и не намирам инфо в интернет/ и върху нея да направя пердашена замазка около 3-4см. с мрежа.
На прав път ли съм?!
Аватар
bard
Потребител

Мнениеот chapara на 20 Май 2014 16:47

bard написа:След дълго мислене, реших да шпакловам плочата, която има съвсем малък наклон колкото да оттича водата с теракол. След това да я намажа с течна хидроизолация /предлагат ми някаква на rofix, за която така и не намирам инфо в интернет/ и върху нея да направя пердашена замазка около 3-4см. с мрежа.
На прав път ли съм?!

Не! Кое ще пази замазката от пиене на вода и замръзване? sk (43).gif Течната хидроизолация трябва да е в/у замазката. И така не се разбира какъв ще е крайния завършек като покритие. В/у течната хидроизолация (препоръчва се полагане със стъклофибърна мрежа при първа ръка и после още две ръце) е препоръчително да има твърда настилка (мразоустойчив порцелан като пример). sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот bard на 20 Май 2014 21:33

chapara написа:
bard написа:След дълго мислене, реших да шпакловам плочата, която има съвсем малък наклон колкото да оттича водата с теракол. След това да я намажа с течна хидроизолация /предлагат ми някаква на rofix, за която така и не намирам инфо в интернет/ и върху нея да направя пердашена замазка около 3-4см. с мрежа.
На прав път ли съм?!

Не! Кое ще пази замазката от пиене на вода и замръзване? sk (43).gif Течната хидроизолация трябва да е в/у замазката. И така не се разбира какъв ще е крайния завършек като покритие. В/у течната хидроизолация (препоръчва се полагане със стъклофибърна мрежа при първа ръка и после още две ръце) е препоръчително да има твърда настилка (мразоустойчив порцелан като пример). sk (6).gif

Като крайно покритие обмислям да сложа гранитогрес, гранит или мрамор 2см с фуга. Вариант ли е първо замазка, хидроизолация и тогава плочки. Единствено ме притеснява връзката м/у хидроизолацията и плочките. Затова ми се иска ХИ да е под замазката.
Аватар
bard
Потребител

Мнениеот $4ЕN на 20 Май 2014 21:56

bard написа:.... Вариант ли е първо замазка, хидроизолация и тогава плочки.

Това предложи и колегата. Това е правилният начин sk (49).gif

bard написа:Единствено ме притеснява връзката м/у хидроизолацията и плочките. Затова ми се иска ХИ да е под замазката.

Качествените промазни ХИ са съвместими с всички лепила за плочки на циментова основа. Единствено ако лепилото ще е полиуретаново, трябва да се предвиди необходимата ХИ, или ако ХИ е полиуретанова, не може после да се работи с лепило на циментова основа sk (43).gif
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот bard на 20 Юни 2014 23:10

След дълго мислене по въпроса, напправих изравнителна замазка и реших директно в/у нея да сложа къдрава поцинкована ламарина. Мисля да е по размер от край в край. Следващия въпрос е с какво да я хвана за плочата. С монтажни винтове за бетон или дюбел пирон?
Аватар
bard
Потребител

Мнениеот asen1967 на 09 Апр 2015 12:24

.............

Редактирано от Pooh

Ако има нужда от услуги - потребителят ще си каже или ще провери в раздела за Реклама, който е хубаво да посетите и Вие. Както и да се представите според Правилата на Форума. Такова "нахълтване" не се толерира и докато мога - ще го санкционирам. Никой не харесва "Агресивната реклама" ...
Раздел за реклама
Раздел за представяне ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН за всеки, който предлага стоки и услуги във Форума!
asen1967

Назад към Хидроизолация