Проблем с хидроизолация

Проблем с хидроизолация

Мнениеот fenza на 11 Фев 2014 15:54

Здравейте на всички!

Имаме тераса с размери 70 кв.м и под нея е нашият апартамент.
За наше голямо съжаление.. се оказа че покрива е бил с теч преди да купим апартамента.. но това е вече свършен факт.

Преди 6-7 месеца наехме една бригада майстори да се заемат с проблем..
След като направиха "оглед" и """установиха"""" проблема.. хората се заеха да го направят.

Закупих им битумен материал на ролки(4.5кг) с минерална посипка.. и започнаха да работят.
На терасата имам 3 отводни места, 2 бяха с воронки и 1 с барбакан.. те ги махнаха и на тяхно място направиха по 1 метър шахти.

Сложиха шахтите.. залепиха битума, но уви.. след 2-3 месеца заваля силен дъжд и покрива започна да тече... даже ми отвориха още 2 теча, защото на 2те места с воронките нямах теч.. както и да е дойдоха и "уж" го оправиха.. но скоро пак започна да тече.

Те ми твърдят че в тяхната работа всичко е направено както трябва и няма как да имат пропуск, но аз искам да наема още 1,2 фирми да направят оглед и да кажат кое как е направено и дали изобщо е направено както трябва.
Ако докажа чрез други компетентни органи, че тяхната работа не е както трябва, ще направят въпросните пропуснати места за тяхна сметка.

Много е вероятно фирмата, която ми помогне с това да докажа дали тяхната работа е сносна или не, да ги наема да отстраним един път завинаги този теч!
Защото явно тези майстори не намериха от къде ми тече и направихме нещо съвсем.. излишно....

От Пловдив съм, ако има заинтересувана страна да ми пише на лична или да ми звънне:
0882652000
fenza
Потребител

Re: Проблем с хидроизолация

Мнениеот $4ЕN на 11 Фев 2014 20:48

Здравейте.
Уви, без оглед и анализ няма как да се разбере къде е проблема.
Прегледайте тази тема. Там проблема беше различен, но теча беше на лице. Първоначално използваните изолационни материали бяха същия тип като вашите.
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот fenza на 12 Фев 2014 14:24

Да аз затова пиша тук, с надеждата че ще намеря фирма/човек, които да дойде на място за оглед и анализ.
Разбира се ще си заплатя..
fenza
Потребител

Мнениеот $4ЕN на 12 Фев 2014 22:03

Като начало, може да направите повечко снимки на цялата тераса и детайлни на проблемните места sk (43).gif
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот igon на 13 Фев 2014 20:58

fenza написа:Здравейте на всички!

Имаме тераса с размери 70 кв.м и под нея е нашият апартамент.
За наше голямо съжаление.. се оказа че покрива е бил с теч преди да купим апартамента.. но това е вече свършен факт.

Преди 6-7 месеца наехме една бригада майстори да се заемат с проблем..
След като направиха "оглед" и """установиха"""" проблема.. хората се заеха да го направят.

Закупих им битумен материал на ролки(4.5кг) с минерална посипка.. и започнаха да работят.
На терасата имам 3 отводни места, 2 бяха с воронки и 1 с барбакан.. те ги махнаха и на тяхно място направиха по 1 метър шахти.

Сложиха шахтите.. залепиха битума, но уви.. след 2-3 месеца заваля силен дъжд и покрива започна да тече... даже ми отвориха още 2 теча, защото на 2те места с воронките нямах теч.. както и да е дойдоха и "уж" го оправиха.. но скоро пак започна да тече.

Те ми твърдят че в тяхната работа всичко е направено както трябва и няма как да имат пропуск, но аз искам да наема още 1,2 фирми да направят оглед и да кажат кое как е направено и дали изобщо е направено както трябва.
Ако докажа чрез други компетентни органи, че тяхната работа не е както трябва, ще направят въпросните пропуснати места за тяхна сметка.

Много е вероятно фирмата, която ми помогне с това да докажа дали тяхната работа е сносна или не, да ги наема да отстраним един път завинаги този теч!
Защото явно тези майстори не намериха от къде ми тече и направихме нещо съвсем.. излишно....

От Пловдив съм, ако има заинтересувана страна да ми пише на лична или да ми звънне:
0882652000

Първата и основна грешка е покупка на жилище без ПОКРИВ отгоре.Втората,също важна грешка е наемането за сульо и пульо,дето го прави както си трябва,ама не ви се е получило.И третото най-важно положение е,че една избрана система трябва да се изпълни от А до Я,без побългарявания и разни от рода:"Абе тоя германеца е много тъп,това тука за какво да го слагам,я да си го направя както си знам".Обикновено от топло и хидроизолационните системи се отписват нещата струващи скъпо и се измисля байганьовски заместител.И тук е мястото да спомена,че живея на последен етаж в панелен блок с течащ покрив.След "ремонта" от "фирма" на първия месец протече,симпатягата се разходи с един силикон по покрива и обясни,че не е негова работа да се занимава с тоя теч и не влизало в общата оферта.Сега си имам 5 години гаранция на "труда" sk (6).gif и 10 години гаранция на "материала" :? ,а също и течащ покрив.Положението го закърпих е течна гума по фугите на новата изолация и фугите на панелите,които са достъпни.С 2 думи от "фирми" и водата няма спасение,маскирай и продавай!
Don Tony Repairs
igon
Нарушил правилата на форума

Мнениеот pooh на 13 Фев 2014 21:38

igon написа:Първата и основна грешка е покупка на жилище без ПОКРИВ отгоре.Втората,също важна грешка е наемането за сульо и пульо,дето го прави както си трябва,ама не ви се е получило.И третото най-важно положение е,че една избрана система трябва да се изпълни от А до Я,без побългарявания и разни от рода:"Абе тоя германеца е много тъп,това тука за какво да го слагам,я да си го направя както си знам".Обикновено от топло и хидроизолационните системи се отписват нещата струващи скъпо и се измисля байганьовски заместител.И тук е мястото да спомена,че живея на последен етаж в панелен блок с течащ покрив.След "ремонта" от "фирма" на първия месец протече,симпатягата се разходи с един силикон по покрива и обясни,че не е негова работа да се занимава с тоя теч и не влизало в общата оферта.Сега си имам 5 години гаранция на "труда" sk (6).gif и 10 години гаранция на "материала" :? ,а също и течащ покрив.Положението го закърпих е течна гума по фугите на новата изолация и фугите на панелите,които са достъпни.С 2 думи от "фирми" и водата няма спасение,маскирай и продавай!

И как точно помага това мнение и къде точно в него е професионализма?
Смятам в бъдеще, подобни постове директно да ги зачиствам! Ако не можете да помогнете, поне не пречете и не си изливайте точно в този Форум негативизма! a (138).gif
И понеже се включваме така с летящ старт, нека поне се докажем като малко от малко разбиращи по темата - може ли поне една топлоизолационна и съответно хидроизолационна система да предоставим - като доказателство, че са ни ясни?
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот igon на 13 Фев 2014 22:54

Да,можем.За целта взимаме една хвърчаща листовка на съответната система от реномирана марка(и в пощенските кутии ги има) и четем,докато вникнем в смисъла на написаното.Следваме написаното,за да сме сигурни,че са изпълнени всички условия и достигаме оптимален резултат.В случай,че нямаме олигофрения или недъг по рождение не би следвало да се получат усложнения.По-горния пост не е изливане на негативизъм,а ценен съвет към човечеца,който очевидно го е загазил здраво със 70 метра на квадрат басейн над главата си.Най-често професионалистите лекуват такива ситуации(до следващия дъжд) с префугиране,силикониране и подобни бързи парички в джоба,но от скромния ми опит се сещам само за една тераса без проблем и тя е направена с класическа мозайка.Държа да подчертая,че хидроизолации не правя,но наблюденията ми сочат,че и тези дето ги правят не са много наясно.Това лято бях свидетел на следното:клиент се изръси с около 30 000 лв да прави подобни изпълнения,каквито е замислил човечецът от темата,като накрая случайно аз открих проблема и той беше спукани тръби,които отвеждат дъждовната вода.Клиента плати едни поне 30 бона е така за шоуто,понеже беше подведен от специалисти.
Don Tony Repairs
igon

Мнениеот academil на 14 Фев 2014 05:59

pooh написа:
igon написа:...

И как точно помага това мнение и къде точно в него е професионализма?
...

Професионализмът тук е там, където е професионализмът и в следните мнения на същия в различни теми.

Re: Питане за отопление
Братовчед ми си направи камина с въздушна риза,самоделка.

Re: Лепене на тапети.
Добре де,нали Рехау имат система за микроклимат/микровентилация,ако не бъркам названието.

Re: Комин обслужващ 2 етажа
След бърз прочит на поставените въпроси стигнах до извода...

Re: Престояща покупка на имот с високи подпочвени води
Не съм геолог,нито специалист по груби строежи и хидроизолирани основи,но аз не бих...

Re: въпрос за под
И аз скоро чух от един човек,че му направили фибран на пода и направо ламината и нямало проблеми...

Re: Въпрос за модела покрив
Веднага ти отговарям,без да съм правил покриви...

Re: Как е правилно да се монтират водомери
аз бих го монтирал надолу с главата,кво ми пука!

Re: Грундиране и Боядисване на стени-НС
Последните 2 години много мърляшки работи ми се налагат.
Нямам избор,все кръпки и замазване на положението(към фирмица работя)

Re: К Р И Т И К И !!!
Achiles - във Варна...качеството на новото строителство в гр. Варна е ужасно. качество...

По-нататък не четох, че ми се разваля правописът.

Извадките са повече от показателни - професионализъм, клонящ към нула, и самопризнание в мърлящина.
И накрая от словофонда на въпросния - Дреме му на грездея за нивото на форума. Както и за качеството на собствената му работа.
Впрочем, голяма част от постовете на въпросния максудец очевидно са писани под влияние на немалко количество алкохол.
Във Варна на такива майстори им викат сарахоши.

Настоявам въпросният да се представи според правилата на форума.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот igon на 14 Фев 2014 19:47

Amazed-Rat.gif Бля-бля-бля ... опитвам се да блесна с оригиналност, защото не разбирам от нищо конкретно! Надявам се потребителите-аматьори да ми се обадят ... за по кафе, защото Професионалистите и кафе не искат да пият с мен. Като цяло, не съм лош човек, но политическата обстановка ме направи такъв.

Модерирано от Пух - нищо свързано с темата, откровен СПАМ и не особено оригинални нападки, към участници.
Don Tony Repairs
igon

Мнениеот academil на 14 Фев 2014 20:24

По правилата на форума си длъжен да се представиш. В съответния раздел.
Представи си и фирмицата, да я видим тази фирма, дето разваля качеството на строителството, и прави ужасно качеството във Варна,
с твоя помощ.
Няма да я питаме, фирмицата, дали са те виждали трезвен. То ако се е случвало на коя дата е било, със сигурност са го отбелязали.
Ще ги питаме що ти налагат мърляшки работи.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот pooh на 15 Фев 2014 01:23

igon написа:Amazed-Rat.gif .....

Започваш да ми образуваш нерви и да ми се набиваш в очите ... повярвай ми - това не е полезно за никой!
За последен път ти редактирам мнението ИЗБИРАТЕЛНО, следващият път трия ВСИЧКО наред.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh

Мнениеот fenza на 15 Фев 2014 14:54

Здравейте и благодаря за мненията Ви!
Ще приложа малко снимки, които направих на покрива:

Свали от http://tranzit.dir.bg/load.php?id=Ef5w0SBiTwtq2xBQ1837562
Файлът е пдф и е 40мб, събрал съм в него 38 снимки с високо качество, което не би било възможно, ако не бяха компресирани в този пдф.

Надявам се на тези, които искат да помогнат.. това да им като за начало-достатъчно.

Не искам да компрометиран никого в момента.. нито хората които го правиха, нито всичките приказки които се изказаха през това време.
ИСКАМ само да си спра теча и да забравя тази страница поне за следващите няколко години..
Разбира се.. това което те са направили и (ако)имат пропуски, трябва да бъде поправено от тяхна страна.. другите действия ще ги предприема с други хора.

Можете да ми кажете и ТОП фирмите в Пловдив за хидроизолации..
fenza
Потребител

Мнениеот vlmladenov на 15 Фев 2014 21:03

От тези снимки се вижда, че нямате направен холкер на борда и там може да има прокъсване на хидроизолацията. Воронките може да пропускат поради нескопосан монтаж. И този бетонен елемент на терасата ако не е топлоизолиран може арматурата в него да кондензира.Преди две години имахме такъв проблем. Хидроизолацията от два пласта ли е ? И какви са тези работи да им купувате материалите и гаранция за работата имате ли.
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот Flo на 15 Фев 2014 21:59

vlmladenov написа:От тези снимки се вижда, че нямате направен холкер на борда и там може да има прокъсване на хидроизолацията. Воронките може да пропускат поради нескопосан монтаж. И този бетонен елемент на терасата ако не е топлоизолиран може арматурата в него да кондензира.Преди две години имахме такъв проблем. Хидроизолацията от два пласта ли е ? И какви са тези работи да им купувате материалите и гаранция за работата имате ли.

Като гледам в апартамента къде е текло и мен ме съмнява в прокъсване по борда.Самият бетон е и водопропусклив и всякакви следващи хидроизолации от този тип използвани до момента са временно и ненадеждно решение.Според мен би могло да се направи импрегнирана водонепроницаема замазка директно върху битума ,дори с ефектно полимерно покритие да държи близките 100 г.Обикновенно покрива е грижа за всички в кооперацията,не само за този дето живее под него,така че разделени разходите биха били по-поносими. Тука имаме специалист в тази работа Радослав Чичев.
п.с. уточнение:специалистът не е в деленето на разходите ,а по настилките.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот vlmladenov на 15 Фев 2014 23:27

Другото, което се вижда, че борда няма ламаринена обшивка, а някакви плочи. През тях може да се абсорбира влага, която да слиза на тавана на жилището.
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Следваща

Назад към Хидроизолация