Проблем с хидроизолация

Re: Проблем с хидроизолация

Мнениеот fenza на 04 Мар 2014 23:18

Здравейте и Ви Благодаря много за мненията!
Всички снимки освен Първата са в зоната на проблема..

За съжаление вече спрях да се занимавам с този човек, които прави покрива.. просто с такива хора които казват че всичко е направено както трябва, а всъщност с просто око се вижда че не е... както и да е!
Ще се оправям сам.. събирам мнения и накрая започвам с родата да правим замазки и кръпки.. поне ще знам ако не стане, че аз съм си виновен!
Аман от майстори.. такъв "майстор" имах и за кухнята.. та още и чакам някой елементи да дойдат.

Поздрави
fenza
Потребител

Мнениеот $4ЕN на 05 Мар 2014 00:12

fenza написа:Здравейте и Ви Благодаря много за мненията!
Всички снимки освен Първата са в зоната на проблема..

За съжаление вече спрях да се занимавам с този човек, които прави покрива.. просто с такива хора които казват че всичко е направено както трябва, а всъщност с просто око се вижда че не е... както и да е!
Ще се оправям сам.. събирам мнения и накрая започвам с родата да правим замазки и кръпки.. поне ще знам ако не стане, че аз съм си виновен!
Аман от майстори.. такъв "майстор" имах и за кухнята.. та още и чакам някой елементи да дойдат.

Поздрави

Понеже "замазка" е нарицателно за почти всички ремонтни дейности, предполагам, че се изразявате образно :)

Най-качествения вариант за изпълнение е да се махне тази изолация и да се положи промазна.

Компромисен вариант е да се положи съвместима с долната, промазна изолация с правилно изпълнение по ъглите.

Като начало може да проверите отводнителните канали да не пропускат. Можете да го направите по средата на сухи и топли дни, като сипвате вода с маркуч в шахтите.
Ако след това не забележите, че има петна, значи поне те са изпълнени добре.
Препоръчвам Ви да се свържете с тези хора и да се консултирате с тях за материала, който ви трябва.

Съжалявам и за кухнята Ви.
Има доста недобросъвестни и некоректни колеги, но има и изключения sk (43).gif

Успех sk (56).gif
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот roofbuilding на 14 Мар 2014 22:41

Примерен констативен протокол

На 12.03.2014г.

Наш експертконстатира следните видове нарушения и проблеми на покривната хидроизолация :

- в следствие на дългогодишната експлоатация хидроизолациата видимо се е нарушила,напукала и изцяло нацепена на 90% от покривната част.

- в следствие на резките температурните промени (висока-ниска) , хидроизолацията се е нацепила , изпокъсалата и има видими течове на последният етаж

- има денивелация на покривната плоча и съответно и изолацията.

Появили са се локви от 20-30 кв.м с дълбочина между 2 до 5 см. Този проблем , задържането на водата на покрива,която не се оттича във воронките, нарушава качествата на изолацията, като в рамките на 2 месеца хидроизолацията се поврежда и пропуска вода.

Покрива е ремонтиран преди повече от десет години,съответно има денивелация на покрива(локви) от десет години.

Решението което предлагаме ние като специализирана фирма за ремонт на покриви:

Направа на циментова замазка за отстраняване на локвите и правилна нивелация на покрива.След това Ще се изреже покривната изолация(там където е необходимо),ще се прилепи отново,за да бъде запечатан покрива навсякъде.Ще се грундира битумен грунд.Ще се положи усилена хидроизолация еднопластово.Изолацията е с полиестерна основа и битумен основен състав.

С добра нивелация и качествена хидроизолация ,екплатацията на покрива ще се удължи с 10 години.

Няма да казвам на кого е. Сетете се сами! sk (43).gif
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот okvij на 14 Мар 2014 23:41

Laie_67.gif това е то експертна оценка Laie_67.gif Laie_67.gif Учете се!!!!!!
okvij
Потребител

Предишна

Назад към Хидроизолация