Хидроизолация на къща

Re: Хидроизолация на къща

Мнениеот academil на 06 Юли 2012 17:12

velikobg написа:Проблемът се появява само при обилни дъждове.Самото място е с наклон към река която е на 3м под основната плоча и на 18м отдалечена,която лятото почти пресъхва.Дъждовните води от покрива са отведени с тръба до реката с друга тръба могат да се отведът и дренажните.На мен горе долу ми стана ясно кое как се прави не ми е ясно дали трябва се се измажат каменните основи с циментова замазка или мога да положа дренажната мембрана директно върху камъка?

Ами тази информация защо си я спестил !!! :motz:

За никакви дренажни мембрани не съм писал.
Наемаш хора и изкопаваш отзад към склона на къщата един ров с ширина 40-50 см
с дълбочина да стигне под нивото на пода в мазето 50-на см,
съответно да излезе малко поне 50 см в страни.
Това ще е дренажната шанца, която намери прочети, се запълва - чакъл, филц, пясъци, геотекстил.
Единият край се извежда чрез ров към реката, като ровът е по същия начин запълнен,
или чрез бетонна дренажна шахта и дренажна тръба.

Добре дренираната къща няма нужда от никакви хидроизолации нито отвън, нито отвътре.

Не виждам хидроизолационен смисъл да се измазват каменните основи отвътре, това е въпрос на използване на помещението.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот velikobg на 06 Юли 2012 23:07

Благодаря за бързия отговор.Значи мога да ковна директно Фундалина върху камъка без други неща?
velikobg
Потребител

Мнениеот academil на 07 Юли 2012 05:53

velikobg написа:...Значи мога да ковна директно Фундалина върху камъка без други неща?

Amazed-Rat.gif

Никъде по-горе не съм писал за каквато и да е хидроизолация,
а единствено за дрениране и то два вида - чрез дренажни кладенци (сондажи), и чрез дренажна шанца (надлъжен изкоп).
Вярно е, че са древни технологии, но и къщата не е по технологии от 21. век.

academil написа:Форумът е професионален и не е място за начално ограмотяване.
Задавайки въпрос във форум, трябва да сте сигурен, че имате поне минимума знания да разберете отговорите, които ще получите.
Иначе е безсмислено да питате, защото отговорът на всеки въпрос поражда нови въпроси.

Моят съвет е да намериш професионална фирма, която да изпълни дренажната шанца, и водоотвеждането в реката.
Защото, очевидно, питаш на много места, получаваш смислени и безсмислени отговори, но и едните и другите не са ти ясни въобще.
Аксиоматична неяснота цари.
Иначе казано въобще не вдяваш от материята, и няма изгледи изпълнението под твой мениджмънт да е читаво.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот timon_tg на 06 Мар 2013 22:33

здравейте,
Аз искам да попитам има ли смисъл да се слаха XPS над вече залепен воалит на цокъла на къща?
Няма мазе. Кота 0 е 45 см над кота терен.
timon_tg
Потребител

Мнениеот gidik на 06 Мар 2013 23:03

XPS-а не е хидроизолация и смисъла на полагането му е друг, т.е. свойствата на едното не покрива свойствата на другото.
Сървис Индъстри ЕООД
gidik.si@gmail.com"
+359898577152 Радослав Чичев
Индустриални подови настилки. Саморазливни замазки. Шлайфане, полиране и импрегниране на подове от бетон, мрамор и гранит. Маркировка. Хидроизолации. Инжектиране на смоли в стоманобетонни конструкции.
Аватар
gidik
СМР
СМР

Мнениеот timon_tg на 13 Апр 2013 23:51

можете ли да ми препоручате лепило за XPS-a върху битумна рулонна хидроизолация без посипка ? полиуретаново лепило или стандартно лепило за изолация ?
Благодаря предварително !
timon_tg
Потребител

Мнениеот pooh на 14 Апр 2013 00:39

Никакво.
Предполагам (боба, дето го метнах току-що), че отгоре ще има замазка и някаква настилка - теглото е достатъчно да не "хукне" XPS-а на някъде.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот Flo на 14 Апр 2013 10:53

timon_tg написа:можете ли да ми препоручате лепило за XPS-a върху битумна рулонна хидроизолация без посипка ? полиуретаново лепило или стандартно лепило за изолация ?
Благодаря предварително !

Не е препоръчително въобще XPS, EPS и какъвто е да е стиропор да е в близост до битум.Причината е,че в битума има летливи въглеводороди.Стиропора също излъчва химия в някакви дози,които като се съчетаят с тези от битума действат върху стиропора деструктивно.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот timon_tg на 14 Апр 2013 19:11

Пропуснах да отбележа, че става въпрос за изолация на цокъл на къща. Изолацията ще стане 20см под земята, 40см над нея.
timon_tg
Потребител

Мнениеот Flo на 15 Апр 2013 08:29

timon_tg написа:Пропуснах да отбележа, че става въпрос за изолация на цокъл на къща. Изолацията ще стане 20см под земята, 40см над нея.

Водата е като парите/кинтите/- движи се по най-малкото съпротивление.Затова най-сигурното е да си направиш дренаж.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот timon_tg на 15 Апр 2013 13:19

Фло за какво ми е дренаж ? Мазе нямам и проблем с водата нямам . Искам да направя топлоизолация на цокъла, докато са ми изкопани основите. Те вече са покрити с битумен грунд и битумна хидроизолация.
timon_tg
Потребител

Мнениеот Flo на 15 Апр 2013 19:13

timon_tg написа:Фло за какво ми е дренаж ? Мазе нямам и проблем с водата нямам . Искам да направя топлоизолация на цокъла, докато са ми изкопани основите. Те вече са покрити с битумен грунд и битумна хидроизолация.

Демек презастраховал си се с битума,щом нямаш проблем с водата.Ще имаш обаче проблем със стиропора като го налепиш върху битумната изолация.Щом трябва да топлоизолираш върху битума прави го с каменна вата а не със стиропор.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Предишна

Назад към Хидроизолация