Изолация на покрив

Re: Изолация на покрив

Мнениеот academil на 04 Фев 2012 14:08

gidik написа:...Какво ще се случи с ватата, когато поеме повечко пара? Какъв ще е нейният коефициент на топлопроводимост? Дали ще е същия като този замерен в лабораторни условия +18 °С и 50-60% влажност на въздуха? Ако строежът е по морето колко дни в една календарна година тези условия са изпълнени???

Всичко това, и другото в постинга, е вярно.
Аз се опитах да ориентирам питащия, защото е все още на ниво идейно решение, как да вземе решение на това ниво.
А изчисленията може да си ги направи сам, те са необходими с ориентировъчна точност.
Така и повече подробности ще му се изяснят, защото видно е, че търси решение, в което да е убеден той.
Ще последват поне още две итерации или паралелни решения с всички подробности, вкл. вентилация,
от професионалисти по избраното решение, които да го разработят във всички дребни детайли.
Та по принцип казвам, посочвайте крайното решение, но и пътя, по който човек сам да стигне до него, и да се убеди в правилността.
Вашият път не е неговият път. Или е прекалено стръмен, или е тъмен, но винаги е непознат за него, а това е плашещо. Не ли ?
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот pooh на 04 Фев 2012 16:58

academil написа:... обаче фолиото под керемидите може и да липсва ...

Ей ся се фанахме за гушите! :D
Бате Данчо, кой ще гарантира, че някоя цигла няма да се спука/счупи и ватата да стане вир-вода?

gidik написа: ... За това изобщо не е за предпочитане да се полагат паропропускливи ватериали (става дума за покривната част, не за стените) Какво ще се случи с ватата, когато поеме повечко пара? ... Съвсем друго е ако има плътна мембрана хидроизолация върху ватата, а пароизолацията тя си е задължителна за покрива, независимо от вида ТИ, също така отдушници за топлоизолация и отдушници за хидроизолация. ...

Дай да си изясним първо какво гоним като резултат?
При покрив, както и при стени, водните пари кондензират и се превръщат във водни капки около точката на оросяване. Нашата цел е да ги изведем извън жилищната/обитаема площ, а не да ги дръпнем вътре. Искаме да предотвратим попадане на вода във ватата и конструкцията, но да изведем парите от там. Това се и постига с паропропускливата мембрана - задържа водата да попадне В изолацията и позволява на парите да излязат НАВЪН. По въпроса за проветряването - скарата за керемидите осигурява достатъчно място за циркулация на въздуха между изолацията и самото покривно покритие - в случая керемиди.
Ако бъркам някъде в разсъжденията си, ще се радвам да ме поправите.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот academil на 04 Фев 2012 17:17

pooh написа:
academil написа:... обаче фолиото под керемидите може и да липсва ...

Ей ся се фанахме за гушите! :D
Бате Данчо, кой ще гарантира, че някоя цигла няма да се спука/счупи и ватата да стане вир-вода?

Вярно, е това си е мой пропуск, по-точно грубо допускане, че там въпроса с керемидите е безупречен.
А практически не е така.
Керемида може да се спука/счупи, че и зависи как са наредени, какъв е наклона, скоростта на вятъра, наземни завихряния.

Ама нали поясних, че иде реч за първа приблизителна преценка,
чак на втората итерация ще дойде за окончателно прецизиране при теб, ако е избрал керемидите. sk (1).gif

А за механизма на вентилирането си безупречен. sk (38).gif
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот бастун на 06 Фев 2012 19:49

Благодаря на всички отзовали се! Наистина сте ми полезни със съветите и коментарите си! На мен лично започна, да ми се осветява истината! sk (38).gif JC-ThankYou.gif
бастун
Потребител

Мнениеот ba6ticata на 16 Дек 2012 17:32

Прочетох целия материал и за да не отварям нова тема искам да споделя моите първи наблюдения относно таванната ми плоча.По времето на грубия строеж(2010) положих 5см.фибран под плочата и отгоре изляхме бетона.Това лято шпакловах таваните с мрежа и бял теракол, след което финна гипсова шпакловка.В къщата не се живее(не се отоплява),но забелязвам избиване на ивици влага по тавана,като прдполагам,че това са фугите между листовете фибран.Тъй като над плочата нямам никаква изолация засега,какво ще ми препоръчате като по нататъшни действия?
ba6ticata
Потребител

Мнениеот u3poD на 17 Дек 2012 09:04

ba6ticata написа:...Тъй като над плочата нямам никаква изолация засега...

Отговора е във въпроса ти.
Всичко може, но не всеки го може! За да се справяш, трябва да ти идва от вътре!
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Мнениеот ba6ticata на 18 Дек 2012 22:05

Имах впредвид да положа каменна вата,но ако има други варианти ще е по-добре ако ми предложите нещо.Ако е каменна вата,трябва ли да има под нея найлоново покритие(четох за такива 'подложки') или може и директно върху плочата?
ba6ticata
Потребител

Мнениеот ANGELI на 22 Дек 2012 13:04

бастун написа:Дано не съм объркал темата, но мисля, че и тук е подходяща. Гледам, че поради времето "капацитетите" си "чешите" клавиатурата, та на въпроса ми:
Покрива на къщата ми е отлят от бетон и е многоскатен, без никакво покритие отгоре. Отдолу смятам, да сложа фибран с мрежа и шпакловка, за да си стане жилищен етаж, както си е по проект. Отгоре, след като го "изпъна" с дървена конструкция и положа хидроизолацията, с какво бихте ме посъветвали да направя "пълнежа между дървенията и бетона"? Благодаря предварително на отзовалите се!

здравей, опитах се да поставя снимки тук ,но не успях и за това ги качих тук-http://www.snimka.bg/?profile,albums или --http://angeliy.snimka.bg/advertising/betonen-pokriv.720860.29300030 дано да съм бил полезен. ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ на всички a (88).gif
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот pufisa на 29 Дек 2012 23:29

Здравейте,отдавна не съм се включвал.Имам следния проблем и се надявам на компетентното Ви мнение.Пети последен етаж,тераса обособена и вградена с кухнята.Майстори направиха топло и хидроизолация по следния начин:фибран,теракол и отгоре с мазилка.За терасата отпред добре,но покрива на терасата тече,явно пуска отнякъде.Може ли всъщност мазилката да пропива от водата, и как да хидроизолирам покрива на терасата.
pufisa
Активен потребител

Мнениеот yaneff82 на 30 Дек 2012 07:23

Няма да е лошо да направите няколко снимки да придобием представа какво е в момента ,дали е обшита терасата с ламарина ,хидроизолация или смола от на бай Тошо времето .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот gidik на 30 Дек 2012 10:04

pufisa написа:Здравейте,...Майстори направиха топло и хидроизолация по следния начин:фибран,теракол и отгоре с мазилка....

Кое от всичкото е "хидроизолацията"? Май си нямате на идея какви са ги забъркали Вашите майстори на терасата. Честито за избора на "майстори"! Тия майстори нямат ли гаранционно обслужване или за тях тази думичка е непозната? Решение на проблема може да се намери единствено с оглед и снимки. С любовни писма можем само да се заобичаме.
Сървис Индъстри ЕООД
gidik.si@gmail.com"
+359898577152 Радослав Чичев
Индустриални подови настилки. Саморазливни замазки. Шлайфане, полиране и импрегниране на подове от бетон, мрамор и гранит. Маркировка. Хидроизолации. Инжектиране на смоли в стоманобетонни конструкции.
Аватар
gidik
СМР
СМР

Мнениеот roofbuilding на 26 Фев 2013 23:15

Тук има доста пароизолация :?
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот Flo на 27 Фев 2013 00:31

roofbuilding написа:Тук има доста пароизолация :?

4 слоя за по-сигурно Laie_67.gif,както,че освен бетон има и за всеки случай и дървена обшивка. Разработка е или на КГБ или НАСА ми се струва по широкия размах на харчене на материали.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

ПредишнаСледваща

Назад към Покрив