Ремонт на стар покрив

Ремонт на стар покрив

Мнениеот StoqnSL на 29 Авг 2018 07:11

Добро утро! :) Закупихме преди няколко месеца къща и искам да направя ремонт на покрива и на пода под покрива.За самият покрив не е проблем отремонтирането. Пода на покрива дефакто тавана на стаите е направен от материал който тук наричат „коце”/ пясък смесен със тръстики и др. / съответно са го използвали за някакъв тип изолация. Няма бетонна плоча. Отдолу таваните са с дървена ламперия прихваната на гредите. Питах трима майстори съответно всеки ми даде различен вариант. За отремонтирането не ми е проблем да го направя , но като ти дадат много варианти и почваш да се чудиш кое ще е по - добре. Единия ми предложи намерим си студиопорени топчета смесвам ги с материала и правя замаска и става като изолация. Другия ми каза реди изолация шпакловай и това е. Третия ми предложи да редя мрежа или арматиура и да правя замаска.
Но никой не каза това „коце” ще издържи ли замаската какво ще се случи като сложа таван от гипсокартон в стаите...
Въпроса ми е кое ще бъде най подходящо? И ако има друг вариант да ми предложите.
Благодаря Ви ! :) Лек ден :)
StoqnSL

Назад към Покрив