Скатен или Плосък покрив е по-добре?

Скатен или Плосък покрив е по-добре?

Мнениеот gsbet на 13 Мар 2017 10:13

Здравейте,

Предстои ми закупуване на апартамент и все повече се замислям за последен етаж, било то мезонет или многостаен апартамент. Предпочитам последния етаж заради това, че няма кой отгоре да си хвърля боклуците, да шуми и тропа, заради панорамната гледка и сякаш се чувстваш, че имаш повече въздух отколкото на по-ниските етажи(това е мое усещане).

Скатния или плоския покрив са за предпочитане, като се има предвид, че и при единия и при другия все ще има някакви ремонти във времето?

Рових и четох доста от материалите във форума и интернет относно изолацията на покривните пространства. Загледал съм един апартамент, който е изцяло с плосък покрив и покрива целият апартамент, който е 184 кв/м включващ общите части в тази квадратура и малко тераси. Да кажем, че чистата площ е около 140.
Ако попадна на читав апартамент на последен етаж най-вероятно ще трябва да предвидя около 5 хиляди евро поне за основен ремонт на всеки 10-15 години?
Цената на квадрат, която видях за цялостен ремонт е около 100 лв на квадрат с качествени материали и труд.

Абсолютен лаик съм на тема строителство и бих се радвал ако ми препоръчате читава фирма/човек занимаващ се с покриви от В.Търново за консултации.

Благодаря !

По-здрави :)
gsbet

Re: Скатен или Плосък покрив е по-добре?

Мнениеот емил на 13 Мар 2017 23:07

Скатен по- малко тече sk (43).gif , мн. е относително , по снимки може да се каже най- добре .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот gsbet на 14 Мар 2017 08:40

При скатния има вариант за изолация и под самия покрив, нали така? Но пък аз за скатен си представям такъв със старите керемиди. А ново строителство май почти не се прави с такива керемиди.
Та по моята логика следва, че по скатния не се задържа толкова много сняг, лед, вода, отколкото при изцяло плоския където е най-големия проблем до колкото видях разширяването и свиването от температурните разлики(лято,зима) на самите битумни керемиди.

Няма снимки на покрива, но по план изглежда да е изцяло плосък - http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5& ... 3498019689
gsbet

Мнениеот ANGELI на 14 Мар 2017 21:33

Ако попадна на читав апартамент на последен етаж най-вероятно ще трябва да предвидя около 5 хиляди евро поне за основен ремонт на всеки 10-15 години?
Цената на квадрат, която видях за цялостен ремонт е около 100 лв на квадрат с качествени материали и труд.

Като един от майсторите на покриви,ще препоръчам да се ориентирате към скатен покрив.
Причините и сами сте си ги отговорили, по-малко сняг, бързо оттичане на водата и др.
Не си мислете,че на всеки 10г. ще давате по- 10000бона за ремонт.
При добре направен покрив може и 40г. да не си помислите за някакъв ремонт.
Дори и да има теч след време бързо може да се отстрани частично с бюджет от 1000лв. ако го ремонтирате на време разбира се ако се отлага за догодина и пак и пак мн. ясно, че и 10000лв.няма да стигнат.
Като пример,ще ви дам моята къща собственици сме от 15г. направили сме само едно пренареждане с нови летви,хартия и старите керемиди,които сигурно са на 50,60г. и за сега нямам капка вода в тавана. мисля тази година или до година вече да му ударя един стабилен ремонт с леко изменения в конструкцията.
Така това е за скатния.

Плоският покрив.
Не зная в колко жилища сте били от типа ново строителство, ремонтираме ги постоянно.

При доста плоски покриви са си спестили хидроизолацията под плочки, замазка или др. крайна настилка.
Наклоните при повече от случаите също не са направени бързо и без препятствено да се оттече водата.
Зимата горе имате сняг, ако няма добра изолация това си е един хладилник над вас тр. да се качвате и да чистите.

Ми общо взето това са моите наблюдения от покривите, дано съм бил полезен.
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот gsbet на 14 Мар 2017 21:50

Благодаря за отделеното време и изчерпателното мнение. Определено ми е полезна тази информация.
gsbet

Мнениеот vlmladenov на 15 Мар 2017 01:39

Здравей. И аз съм за скатен покрив. Определено ще имаш по малко проблеми. Ремонтите са малко по скъпи от плоските, но един покрив направен, както трябва ще издържи най-малко 30 години без да го пипате. Тук дори имате и повече варианти за крайно покритие: битумни керемиди, метални керекиди, бетонни керемиди, полимерни, керамични и така нареченият вечен покрив от ламарина с фалцове. Разбира се всеки има своите предимства и недостатъци, но предимствата са много повече от плоските покриви.
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Назад към Покрив