Нещо наше

Нещо наше

Мнениеот vlmladenov на 24 Яну 2016 22:44

Пускам малко снимки от наши обекти от изминалото лято.Като цяло доста успешно мина и мисля , че ще ви харесат нещата.Дано да сме в помощ на хората.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
11.jpg
22.jpg
33.jpg
111.jpg
222.jpg
1111.jpg
2222.jpg
3333.jpg
4444.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Re: Нещо наше

Мнениеот chapara на 25 Яну 2016 10:44

sk (38).gif Добра работа a (84).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот admin на 26 Яну 2016 01:26

Добре бре Владе, хубава работа показваш. sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот titex на 26 Яну 2016 11:00

Поздравления за добре свършената работа. Обектите изглеждат професионално издържани.
sk (49).gif sk (49).gif sk (49).gif

Предполагам, че за мнозина ще е полезно ако споделите дали Вие извършвате якостните изчисления и оразмеряване на покривните конструкции и техните елементи.
В много от споделени от Вас, а и от други съфорумци, снимки забелязвам, че най-често се използва билна столица на която лягат ребрата. Доста по-рядко виждам изпълнения с билна талпа между двете редици от ребра. Има ли някаква определена причина за това или е просто въпрос на констукторски-майсторски предпочитания?
"В дългосрочен план всички сме мъртви!" Джон Мейнард Кейнс
titex
Потребител

Мнениеот професионал на 26 Яну 2016 21:50

titex написа:най-често се използва билна столица на която лягат ребрата. Доста по-рядко виждам изпълнения с билна талпа между двете редици от ребра. Има ли някаква определена причина за това или е просто въпрос на констукторски-майсторски предпочитания?
При мен е въпрос на конструкторски решения - още не ми е попадал проект със талпа, а лично според мен и дъска да сложиш все е тая, ноо пък със гредата е по-лесен монтажа, а колко ще се спести от смяната и със талпа?!. :? sk (3).gif
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот vlmladenov на 26 Яну 2016 22:36

titex написа:Поздравления за добре свършената работа. Обектите изглеждат професионално издържани.
sk (49).gif sk (49).gif sk (49).gif

Предполагам, че за мнозина ще е полезно ако споделите дали Вие извършвате якостните изчисления и оразмеряване на покривните конструкции и техните елементи.
В много от споделени от Вас, а и от други съфорумци, снимки забелязвам, че най-често се използва билна столица на която лягат ребрата. Доста по-рядко виждам изпълнения с билна талпа между двете редици от ребра. Има ли някаква определена причина за това или е просто въпрос на констукторски-майсторски предпочитания?

На повечето обекти сам си правя изчисленията. При мен подходът към покривите е различен. Понякога съм имал разни дилеми, но една консултация с конструктор никога не е излишна. С билна талпа също става, но укрепването трябва да става с клещи на всяко ребро или през едно. Идващото лято може да имаме един обект, чието укрепване ще бъде без попове до земята, а само с клещи и ферми.
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Назад към Покрив