Изграждане на нов покрив.

Re: Изграждане на нов покрив.

Мнениеот vlmladenov на 27 Фев 2015 23:30

Това се опитвам да кажа и аз. Така направена двойна скара намалява нейната ефективност. sk (49).gif
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот yaneff82 на 28 Фев 2015 08:28

sk (51).gif
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот ANGELI на 28 Фев 2015 21:09

Дървен навес на една терасака

1382624243866.jpg

(17).JPG

(7).JPG

(18).JPG

Дограмата също е наше дело
(20).JPG

(6).JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот roofbuilding на 28 Фев 2015 21:18

Но казаните са ми страшно познати!
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот емил на 28 Фев 2015 21:18

Браво .
Хубаво е станало .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот МАЙСТОР ВТ на 11 Мар 2015 15:07

1. Снимките, които съм публикувал са от сайта на "МАЙСТОР ВТ".
Въпроса ми е следния. Защо обвиняваш колегите в нещо, което сам правиш? Къде ти и е гредичката зарязана под остър ъгъл, къде ти е снадката тип "свирка"?
Гледам има нов термин при снаждането на столиците.
Термина се нарича
МАЙСТОР ВТ написа:................ и двете греди да са срязани на свирка.
. Какви свирки, какви 5 лв, момче? Хубаво, направил си едно-две барбекюта, един-два покрива на село и си тръгнал акъл да раздаваш.
Иначе снадката е тази
Изображение
Но ти никога няма да я направиш! А защо, отговори си сам[/quote]
Колега много добре ме разбра какво имам предвид с написаното от мен. На снимките които коментирах няма нито една зглобка която да има нещо общо с твоят.Аз продълйавам да твърдя че не е направено правилно . Зглобката която ти си направил е много добре изпълнена. Харесва ми. Дано когато си я измисли да не си я патентовал защото ще се възползвам от видяното. Малко ме досмеша това ''ТИ НИКОГА НЯМА ДА Я НАПРАВИШ''. Незнам кое те навжда на тая мисъл. Мислиш че съм нещо некъдърен или.....? Немога да си отговоря сам. Ако сте ми гледали сайта много ясно се вижда с кое точно е направено от мен и кое е от бригадите с които работя. При положение че съм от родом от Трявна и съм бил доста време ученик на един от най-добрите дърворезбари в региона. Работил съм в завод за мебели от парен бук които са предимно за износ - Та не ми е ясно защо няма да мога да я направя тази нечовешка зглобка ??? :wallbash: :headbash: JC-ThankYou.gif
Аватар
МАЙСТОР ВТ
СМР
СМР

Мнениеот МАЙСТОР ВТ на 11 Мар 2015 15:12

Ето абсолютно същото подпиране с перфекна зглобка и ляга по 5 см носещата греда върху попа. Третата снимка на навеса на терасата.
Качвам една снимка на тераси които съм покрил на която се вижда и зглобката тип 'свирка' и подпирането
Аватар
МАЙСТОР ВТ
СМР
СМР

Мнениеот roofbuilding на 11 Мар 2015 17:45

МАЙСТОР ВТ написа:1. Снимките, които съм публикувал са от сайта на "МАЙСТОР ВТ".
Въпроса ми е следния. Защо обвиняваш колегите в нещо, което сам правиш? Къде ти и е гредичката зарязана под остър ъгъл, къде ти е снадката тип "свирка"?
Гледам има нов термин при снаждането на столиците.
Термина се нарича
. Какви свирки, какви 5 лв, момче? Хубаво, направил си едно-две барбекюта, един-два покрива на село и си тръгнал акъл да раздаваш.
Иначе снадката е тази
Изображение
Но ти никога няма да я направиш! А защо, отговори си сам

Колега много добре ме разбра какво имам предвид с написаното от мен. На снимките които коментирах няма нито една зглобка която да има нещо общо с твоят.Аз продълйавам да твърдя че не е направено правилно . Зглобката която ти си направил е много добре изпълнена. Харесва ми. Дано когато си я измисли да не си я патентовал защото ще се възползвам от видяното. Малко ме досмеша това ''ТИ НИКОГА НЯМА ДА Я НАПРАВИШ''. Незнам кое те навжда на тая мисъл. Мислиш че съм нещо некъдърен или.....? Немога да си отговоря сам. Ако сте ми гледали сайта много ясно се вижда с кое точно е направено от мен и кое е от бригадите с които работя. При положение че съм от родом от Трявна и съм бил доста време ученик на един от най-добрите дърворезбари в региона. Работил съм в завод за мебели от парен бук които са предимно за износ - Та не ми е ясно защо няма да мога да я направя тази нечовешка зглобка ??? :wallbash: :headbash: JC-ThankYou.gif[/quote]
Просто е. Няма кой да ти я плати.
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот МАЙСТОР ВТ на 13 Мар 2015 16:47

ДА това е 100% вярно . Няма нито кой да го плати нито кой да го оцени за голямо съжаление sk (28).gif
Аватар
МАЙСТОР ВТ
СМР
СМР

Мнениеот roofbuilding на 13 Мар 2015 17:39

sk (51).gif
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот titex на 22 Дек 2015 21:00

roofbuilding написа:Да взема и аз отношение по въпроса.
Термина се нарича
Иначе снадката е тази
Изображение

За съжаление снимката не е видима вече. Аз съм любопитен да я видя.

Дали не е нещо подобно?

(800x450).jpg
"В дългосрочен план всички сме мъртви!" Джон Мейнард Кейнс
titex
Потребител

Мнениеот МАЙСТОР ВТ на 24 Дек 2015 19:00

Не неее.
Аватар
МАЙСТОР ВТ
СМР
СМР

Мнениеот titex на 07 Яну 2016 22:50

ANGELI написа:
МАЙСТОР ВТ написа:Не виждам как отвеждаш водата от фолиото в улука. Струва ми се че така както са направени контра летвите менбраната я оставяте зад улука да виси.....

Laie_67.gif Laie_67.gif няма как да видите. :lachtot: нека не ви се струва,мемраната да виси зад улука Laie_67.gif Laie_67.gif вие така ли правите,защото ние не и повярвайте тя си е в улука,който има и надулучна пола........

професионал написа:Преди време колега от друга фирма, занимаваща се само с ремонт на покриви (всякакви покрития) се опита да ме убеди (разбира се безуспешно :D ), че не трябва да се вкарва фолиото в олука!? "- Като го вкараш в олука - как ще разбереш, че имаш счупена(и) керемида(и)?" Така, че колеги има го и това схващане и то доста често. sk (6).gif

Вижте на какво попаднах по повод на фолиото под керемидите. По-долу са два разреза за изпълнение на стрехи с улуци- на ERLUS AG и на BRAMAC.

BRAMAC.jpg

ERLUS.jpg

Предполагам има и на други доставчици и на различни покривни материали.

Има различни варианти на изпълнение на стрехите и улуците. Изпълнение с НАДУЛУЧНА или ПОДУЛУЧНА пола, с челна дъска или без нея... Изборът зависи от редица фактори, които един добър Инженер-Конструктор (за по-сложните обекти) или един добър Майстор (за по-тривиалните случаи) би трябвало да вземе предвид. Такива примерно са: местоположение и ориентация спрямо посоките, пребладаващи ветрове, надморска височина, количества на снеговалежите, наклон на покрива, условия за експлоатация на подпокривно пространство, топлоизолаци и други подобни. Разбира се е необходимо да се познават технологиите и да се следят новите такива. Положените усилия в тази посока винаги ще дадат конкурентно предимство на познаващите ги и най-вече на ползващите ги.

b (34).gif

Както казваше един бивш колега от Холандия: " Разрешено е да правиш всичко. Стига да знаеш какво правиш и какви крайни цели преследваш" z_ile3550.gif

ПП Ето и вариант на ТОНДАХ:

Tondach.jpg
"В дългосрочен план всички сме мъртви!" Джон Мейнард Кейнс
titex
Потребител

Мнениеот vlmladenov на 08 Яну 2016 22:23

Така го правим ние.
20151118_160027.jpg
20150626_151249.jpg

Начини много, но ние предпочитаме да не вкарваме водата зад улуците.
11111.jpg
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот професионал на 08 Яну 2016 23:18

Определено има логика и в това изпълнение, но аз не знам дали бих експериментирал така - другата визия по-ми харесва, но може би някой път... a (84).gif
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

ПредишнаСледваща

Назад към Покрив