Ремонт и хидроизолация на покрив

Ремонт и хидроизолация на покрив

Мнениеот turist на 02 Ное 2014 01:21

Здравейте!

Живея в Кооперация построена като 4-етажна през 1964г и надстроена с още един етаж и покрив на скат от 1984г. От тогава ремонт на покрива не е извършван. Изпълнен е с дървена конструкция, върху нея ламарина и върху нея Керемиди. По принцип във проекта не е било предвидено поставянето на керемиди, поради което достигаме и до сегашния проблем. Изгнили и счупени дъски наместа, хлътнал покрив. Мухъл по тавама и отчасти по стените на съседите от последният 5ти етаж.
- Сред съседите има многознайковци с различни предположения
1. Проблема е в хлътналия покрив
2. проблема е в улеите, по които се оттича водата от дъжда до водосточната тръба
3. проблема е в Борда (висок около 1 метър), защото мазилката е напукана и просмуква вода през нея.
Покрива е Г-образен с обща площ 220 кв. метра.
От този месец всеки от 10те апартамента започна да събира пари, за да може пролетта на 2015г най-после да започне ремонта на този покрив.

Каним фирми на оглед да ни дадат оферта.
Моето питане е, дали е подходящо да бъде изграден нов покрив със
1. същата конструкция и естествено задължително Хидроизолация и никакви керемиди или е удачно
2. да се направи равен покрив с повдигната замазка за оттичане на водата и хидроизолация

Надявам се да съм поднесъл достатъчно ясно фактите и да получа сериозен отговор.
turist
Потребител

Re: Ремонт и хидроизолация на покрив

Мнениеот ANGELI на 11 Дек 2014 23:21

Здравейте,каните фирми за оглед на покрива,но не давате информация,в кои гр. се намирате.Това е най важно,поради липсата на град колегите не отговарят,така си мисля де. sk (43).gif
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот turist на 12 Дек 2014 20:09

Благодаря, че ми обърнахте внимание за това.
Сградата е недалеч от Центъра и ЖП Гарата на град Варна
Прилагам линк към снимки на покрива
https://drive.google.com/drive/#folders/0B2rFkzzVziO5d285RF9Ea0xtU1k
turist
Потребител

Мнениеот vlmladenov на 12 Дек 2014 20:15

За да получите някаква оферта, трябва да оставите адрес и тел. за връзка с упълномощено лице. Трябва да се направи оглед на обекта и тогава ще получите оферта и варианти за ремонт. sk (49).gif
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот turist на 12 Дек 2014 20:20

Адресът е:
гр.Варна, ул. "Райко Жинзифов" 52
Аз Живея на 4ти етаж
0878 497894
Мартин Христов
turist
Потребител

Мнениеот vlmladenov на 12 Дек 2014 20:24

Този покрив е тотално объркана работа. Ако ще е скатен покрив с керемоди наклона трябва да е по-голям и да започва от борда, а не под него.
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот МАЙСТОР ВТ на 12 Дек 2014 20:54

Никога до сега не съм виждал подобно нещо. sk (5).gif Колегата е прав покрива е тотално сбъркан. Хубавото е че няма нещо което да не може да се оправи. На мен ми е далеко за да участвам.
Аватар
МАЙСТОР ВТ
СМР
СМР

Мнениеот vlmladenov на 12 Дек 2014 22:45

Далече е , но ако се прави както трябва си заслужава.Квартирата е решение, но решението за този покрив е много трудна работа.При такива казуси като този покрив проблемите са много. Входа няма пари за тотален ремонт, ако ще има такъв се търси най- евтиното, търси се гаранция за без пари, всеки от входа е с различно мнение , и др. такива спънки . Много трудна работа. :? :? :?
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот turist на 12 Дек 2014 23:29

Какво означава все пак тотален ремонт. Кажете ми някаква приблизителна цифра?
5 000, 10 000, 15 000 ??
turist
Потребител

Мнениеот vlmladenov на 12 Дек 2014 23:40

Цената за тотален ремонт започва от 130 до 200 и повече лв/м2.
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот chapara на 13 Дек 2014 12:47

Е вярно няма такова животно, от плосък студен покрив-скатен и то под бордовете на студения плосък покрив Amazed-Rat.gif . Или се маха всичко, то и при двата случая де, и се прави плосък с наклони и хидроизолация каквато му е идеята, или се прави скатен покрив с подпокривно пространство. Само коментирам, не се бутам за работа и огледи sk (28).gif sk (6).gif Има и вариант за по добро финансиране, като се продава въздуха по установения законов ред и новия собственик прави обитаем етаж за негова сметка със скатен покрив sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот vlmladenov на 13 Дек 2014 16:14

sk (37).gif sk (37).gif sk (37).gif
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот turist на 13 Дек 2014 19:27

Споделих мнението ви с моя съсед и неговия коментар беше следния:
Като знам привързаността на някой от съкооператорите към кърпежите, направо ще цъфнат и ще вържат като чуят идеята за тотална промяна на целия покрив. :) Иначе идеята да се запази сегашния вид като вместо керемиди се сложи посипка е най-евтиния вариант според мен и най добър. Стига да се направи както трябва ската и борда. Така и течовете би трябвало да спрат и влагата... но знае ли човек. Лично мнение естествено :)

Вероятно не ви звучи професионално, но както vlmladenov
viewtopic.php?p=56551#p56551
каза по-горе, обикновено хората от кооперациите не разполагат с кой знай колко голям бюджет и търсят други варианти.

chapara написа:Е вярно няма такова животно, от плосък студен покрив-скатен и то под бордовете на студения плосък покрив Amazed-Rat.gif . Или се маха всичко, то и при двата случая де, и се прави плосък с наклони и хидроизолация каквато му е идеята, или се прави скатен покрив с подпокривно пространство. Само коментирам, не се бутам за работа и огледи sk (28).gif sk (6).gif Има и вариант за по добро финансиране, като се продава въздуха по установения законов ред и новия собственик прави обитаем етаж за негова сметка със скатен покрив sk (6).gif
turist
Потребител

Мнениеот vlmladenov на 13 Дек 2014 20:42

Имате вариант и за по евтин ремонт.Качествено претърсване на конструкцията с изравняване на скатовете. полагане на хидрофобно ОСБ, грундиране и полагане на два пласта битумна хидроизолация , но качествена. За борда ще предложа цялостно обшиване с ламарина от вътрешната и капака , решение за отвеждане на водата, което може да се направи само и единствено с оглед на обекта. Покривът е доста специфичен и подходът трябва да бъде добре преценен и обмислен от изпълнителя.
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот turist на 13 Дек 2014 23:42

vlmladenov написа:........... За борда ще предложа цялостно обшиване с ламарина от вътрешната и капака , решение за отвеждане на водата, което може да се направи само и единствено с оглед на обекта.......

Благодаря за това мнение и за всички, които се изказват в тази тема. Харесва ми този форум, защото наистина се пускат сериозни коментари.
Имам още два въпроса засега.
1. Можете ли да ми кажете приблизително колко струва линейния метър на ламарината за общиване на Борда?
2. Възможно и удачно ли е според вас вместо с ламарина Борда да се облече с Хидроизолация?
turist
Потребител

Следваща

Назад към Покрив