Покрив

Покрив

Мнениеот kgalchev на 03 Сеп 2014 10:09

Здравейте ! Съвсем нов съм във форума и бих искал да задам въпрос и да получа по възможност някакъв отговор. Правя си покрив, който е около 80кв.м. Показвам ви няколко снимки и ще Ви бъда благодарен, ако ми кажете дали вървя в правилната посока. Предстои ми да слагам ребрата, които ще са не повече от 4м дълги. Мога ли да ги подпра само в двата края? Конструкцията е от желязо и дърво. Размерите на плочата са 9 на 7 метра.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
kgalchev
Потребител

Re: Покрив

Мнениеот ANGELI на 04 Сеп 2014 09:18

Зависи какво,ще има най отгоре,дали ще натежи на конструкцията или не.Но според мен по средата трябва да сложиш по още една столица с попчета.
Една греда може да носи най много до 2.60см след това има деформация изкривяване,така че обмисли добре, защото покрив не се прави всеки ден.
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот kgalchev на 04 Сеп 2014 10:26

Благодаря колега за съвета! Смятам да сложа нещо по леко, като битумни , метални керемиди или системата ондувила. С каква дебелина да сложа ОСБ и през какво разтояние да кова ребрата?
kgalchev
Потребител

Мнениеот ANGELI на 04 Сеп 2014 23:13

osb не ти препоръчвам,хем е по скъпо хем по некачествено,сложи си ламперия те е 2,5см и ще е здрава за напред.
оребряването го направи с греди 8см по 6см и на през 66см една от друга,така,че вътрешноста да ти е 60см. ондолин не слагай,виждам,че е планински покрив и ще има доста сняг.Сложи си метални керемиди, или полимерни и те са леки. Успех
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот kgalchev на 05 Сеп 2014 11:12

Благодаря ти за съветите! Беше ми много полезен и ще се възползвам от тях. Като го завърша ще кача снимки.
kgalchev
Потребител

Мнениеот vlmladenov на 07 Сеп 2014 23:52

Сняг много и ребра 8/6 са слаби. искаш и без столица в средата то тогава си сложи ребра със сечение 6/10 или 6/12 .
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот kgalchev на 08 Сеп 2014 13:17

Решил съм да сложа и по една средна столица. Благодаря колега за съвета и интереса от твоя страна!
kgalchev
Потребител

Мнениеот yaneff82 на 16 Сеп 2014 08:22

Аз също бих сложил ребра 6/12 и задължително столица и попове .ОСВ недей да слагаш колегата ти каза какво , ако искаш големи плоскости сложи кофражен шперплат -черен .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот kgalchev на 16 Сеп 2014 10:17

Благодаря ти колега за съвета. Сложил съм средните столици и вече кова ребрата. Те са от литровици, защото нямам възможност за греди. Режа, беля и слагам. Сам си правя покрива и мисля, че горе долу се справям. Е помага ми и жена ми. Страшна е, бели наравно с мене. Решил съм да сложа кофражни дъски, хем е по евтино, пък и е по здраво. Ето и няколко снимки:
kgalchev
Потребител

Мнениеот ANGELI на 16 Сеп 2014 19:36

Бр. напредвате,за покривен слой си сложи гофрирана ламарина с pvs покритие.
Ще ти излезе евтино и здраво. и не се притеснявай за снега с голям наклон си,ако сложиш ламарина няма да се задържи нищо от горе.така че може ребра 8 на 6
зависи в кои край си не съм видял, не на всякъде ги има в някои краища са заменени с 5 на 10, но ти си ги дялкаш сам чака че си пресметни успех.
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот kgalchev на 16 Сеп 2014 21:55

Благодаря ти за подкрепата "ANGELI" ! Благодаря и на другите колеги за съветите ! Кандидат вилата се намира в община Бобошево, обл. Кюстендил и е по поречието на р. Струма. Климата е мек и много сняг не се задържа. Със сигурност ще имам и други въпроси към всички Вас, затова Ви благодаря още веднъж!
kgalchev
Потребител

Назад към Покрив