Навес тип направи си сам

Навес тип направи си сам

Мнениеот martin_ganev на 20 Яну 2014 12:46

здравейте , предстои ми да направата на навес и търся препоръки и съвет.
На снимката се вижда как би трябвало да изглежда.
С каква дебелина трябва да са гредите ?
На какво разстояние се слагат напречните греди и с каква дебелина трябва да са?
Разтоянието между предните 2 подпори е около 2,8м добре ли е или е много и дали ще провисне?
От задната страна навеса ще бъде закрепен и ще легне върху една тераса и няма да има подпори (крака) а отгоре мисля да е с ОСБ плоскости и върху тях битумни керемиди.Как мислите ще се получи ли ?
Моля за съвети и препоръки та дори и критики за да се получи както трябва накрая и да ме радва.
Мерси предварително.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
martin_ganev
Потребител

Re: Навес тип направи си сам

Мнениеот ANGELI на 20 Яну 2014 15:17

Поповете и столицата да са 10см. по 12см.
Оребряване то може 6см.по 8см.
OSB ако ще има да е с дебелина над 2см,но е скъпо.С дъзчена ламперия, ще излезе по евтино и по здраво.
Един пласт хидроизолация.
След това керемидите,да не забравите улук,водосток,калкана обшивка,над олучна пола.
Ако не сте занимавали с правене на дървена конструкция,викнете за помощ,някои компетентен.
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот playstation на 20 Яну 2014 21:02

Имам една таблица по британските стандарти, сметката за провисване по нея излиза при основна и второстепенни греди (ребра) 6х14см (сечение по хор./верт.) от иглолистен материал, дори и нисък клас, ребрата през 45см макс.
playstation
Активен потребител

Мнениеот playstation на 22 Яну 2014 00:37

Прилагам данните, някой конструктор може да даде по-точно мнение, личните ми наблюдения са че 6х12см ребра през около 45-50 см с ламперия, осб и воалит с посипка върху тях провисват много леко.
naves.jpg
playstation
Активен потребител

Мнениеот чоко на 20 Фев 2014 21:21

ANGELI написа:Поповете и столицата да са 10см. по 12см.
Оребряване то може 6см.по 8см.
OSB ако ще има да е с дебелина над 2см,но е скъпо.С дъзчена ламперия, ще излезе по евтино и по здраво.
Един пласт хидроизолация.
След това керемидите,да не забравите улук,водосток,калкана обшивка,над олучна пола.
Ако не сте занимавали с правене на дървена конструкция,викнете за помощ,някои компетентен.

Имате ли представа какви са цените на тези греди 10х12 и 6х8?
Кой вид покритие ви се струва най- удачо когато се търси по -ниска крайна цена?
чоко
Активен потребител

Мнениеот Jelev77 на 23 Фев 2014 23:40

Здравей,

едно от предимствата, е че няма да използваш керамични керемиди. Това значително ще намали натоварването върху носещите греди. Според мен сечение от порядъка на 12х12 см. е напълно нормално. За ребра можеш да ползваш 5х15 см. максимум през 60 см. За обшивка на навеса препоръчвам дървена ламперия, така ще изглежда доста по естетично отколкото OSB-то, на което не съм превърженик. OSB плоскостите са със значително завишени цени за своята функционалност. Имал съм случай OSB 3 влагоустойчиво сложено на веранда да подпухне след няколко години. Преди битумните керемиди задължително битумен грунд и воалит газопламъчно.
Поздрави...
Проектиране и строителство на енергоспестяващи сглобяеми къщи с дървена и метална носеща конструкция.
http://comfortendom.com/
Аватар
Jelev77
Потребител

Мнениеот roofbuilding на 24 Фев 2014 08:54

Понеже сухи дъски се намират трудно, използвайте OSB-18мм-22мм(3-ка). Полагате дифузионна подложка(дишаща мембрана). И си ковете битумните керемиди. По възможност ползвайте напълно самозалепващи се керемиди. Факторите са много. А ламперията си я наковете отдолу. Като препоръчително да си сложите и топлоизолация. И, за да не ви сърби от време на време, сложете и пароизолационно фолио(найлон).
И, да питам колегата " Jelev77". Ако OSB-то е подпухнало, какво ще стане с ламперията? Как ще се скрият пироните? Дървото, като "работи"- как ще се отрази това върху керемидите?
P.S.
Ако ще го правите-правете го както трябва!
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот leonardo на 24 Фев 2014 11:32

Нека знаещите по темата да начертаят една схема и напишат по какъв ред се полага отделните слоеве материал.
"НЯМА НЕВЪМОЖНИ НЕЩА"
0882766668 - Това е личният ми мобилен номер на които можете да се свързвате с мен.
Аватар
leonardo
ДЪРВОРЕЗБА
ДЪРВОРЕЗБА

Мнениеот ANGELI на 25 Фев 2014 13:12

roofbuilding написа:Понеже сухи дъски се намират трудно, използвайте OSB-18мм-22мм(3-ка). Полагате дифузионна подложка(дишаща мембрана). И си ковете битумните керемиди. По възможност ползвайте напълно самозалепващи се керемиди. Факторите са много. А ламперията си я наковете отдолу. Като препоръчително да си сложите и топлоизолация. И, за да не ви сърби от време на време, сложете и пароизолационно фолио(найлон).
И, да питам колегата " Jelev77". Ако OSB-то е подпухнало, какво ще стане с ламперията? Как ще се скрият пироните? Дървото, като "работи"- как ще се отрази това върху керемидите?
P.S.
Ако ще го правите-правете го както трябва!

Сухи дъски има стига да знаеш от къде,само едно не ми е ясно какъв в смисъла от Полагане на дифузионна подложка(дишаща мембрана) под битумните керемиди,за цел дишащ ако това искаш да кажеш, има специални удушници за битумки.няма смисъл от дифузионна подложка(дишаща мембрана) след като от горе се запечатва и се дупчи с пирони.
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот roofbuilding на 25 Фев 2014 16:17

Ех, Ангели, Ангели. Благодаря ти от сърце! Благодаря ти, че те има! Благодаря, че участваш тук, в този форум. JC-ThankYou.gif JC-ThankYou.gif JC-ThankYou.gif
Всеки твой отговор, всеки твой пост ни отваря очите към необятния свят на познанието(знанието).Независимо в коя област на науката.
А сега по темата.
Мисля, че тази снимка ще обясни доста.
krovelniy-pirog.jpg

Вместо двойната скара се полагат сухи дъски или OSB. Вместо керамичните керемиди-битумни керемиди.Ако е навес, отпада топлоизолацията. Но я препоръчвам заради жегата.
Дифузионната мембрана се полага за да може парата(водата) безпрепятствено да напусне подпокривното пространство. Дори битумните керемиди кондензират. Като се запечата покрива с хидроизолация, няма как да се осигури вентилацията на този покрив.
Относно отдушниците. Горещо препоръчвам да се ползват билните вентилационни елементи.
hipridge-install3.jpg

ridge-capping-closers-50814-1469609.jpg

" ANGELI"
....като от горе се запечатва и се дупчи с пирони.
и тогава се прави следното.
1. Там, където покрива опира в стена(говоря за задната част на навеса) се оставя процеп с широчина 10-12 см. Или просто последната дъска не се кове. Подложката, керемидите се коват до този процеп. Върху процепа се слагат тези вентилационни елементи, които съм показал. И върху тях се коват битумните керемиди за капак.По този начин се осигурява вентилиране на подпокривното пространство. Или казано на твой език".... за да не се удуши човека".
Ето така изглежда било с използването на вентилационните елементи https://www.facebook.com/photo.php?fbid=182326748622933&l=65b42810c1
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот ANGELI на 26 Фев 2014 12:14

roofbuilding написа:Ех, Ангели, Ангели. Благодаря ти от сърце! Благодаря ти, че те има! Благодаря, че участваш тук, в този форум. JC-ThankYou.gif JC-ThankYou.gif JC-ThankYou.gif
Всеки твой отговор, всеки твой пост ни отваря очите към необятния свят на познанието(знанието).Независимо в коя област на науката.
А сега по темата.
Мисля, че тази снимка ще обясни доста.
krovelniy-pirog.jpg

Вместо двойната скара се полагат сухи дъски или OSB. Вместо керамичните керемиди-битумни керемиди.Ако е навес, отпада топлоизолацията. Но я препоръчвам заради жегата.
Дифузионната мембрана се полага за да може парата(водата) безпрепятствено да напусне подпокривното пространство. Дори битумните керемиди кондензират. Като се запечата покрива с хидроизолация, няма как да се осигури вентилацията на този покрив.
Относно отдушниците. Горещо препоръчвам да се ползват билните вентилационни елементи.
hipridge-install3.jpg

ridge-capping-closers-50814-1469609.jpg

" ANGELI"
....като от горе се запечатва и се дупчи с пирони.
и тогава се прави следното.
1. Там, където покрива опира в стена(говоря за задната част на навеса) се оставя процеп с широчина 10-12 см. Или просто последната дъска не се кове. Подложката, керемидите се коват до този процеп. И върху тях се коват битумните керемиди за капак.По този начин се осигурява вентилиране на подпокривното пространство. Или казано на твой език".... за да не се удуши човека".
Ето така изглежда било с използването на вентилационните елементи https://www.facebook.com/photo.php?fbid=182326748622933&l=65b42810c1

Като си мн.компетентен,защо ми показваш снимка с керемиди и Дифузионната мембрана на керемидите,ок,но покажи ми бутумни керемиди с Дифузионната мембрана ,защото аз сам виждал от компетентни "майстори" да ги наковават директно върху OSB без за първи пласт да са използвали нещо,

Върху процепа се слагат тези вентилационни елементи, които съм показал.----ако не знаеш как се казват тези дето си ги показал е Билен отдушник.

Към стената не се завършва така,но ти си знаещият тук, ето ти едно клипче погледни го и се научи ---http://vbox7.com/play:7511ee1d
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот roofbuilding на 28 Фев 2014 22:05

Колега, прочети малко информация тук-там. Попитай някой по-вещ от теб в занаята. Потърси в мрежата, обади се на колегите от Армормат. И, ако пак не си разбрал то тогава прочети малко тук http://bgremonti.com/forum/viewtopic.php?f=39&t=4019. Колегата "VLADO66" описал нещата на достъпен език, а аз съм показал и някоя друга снимка.
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот roofbuilding на 28 Фев 2014 22:12

И забравих да ти кажа. Няма да повярваш, но има и такива керемиди, "бутумни", които се коват директно върху основата без да се слага хидроизолация отдолу. Така че карай яваш-яваш. sk (37).gif
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот чоко на 12 Мар 2014 14:33

Какви са недостатъците и рисковете от монтаж на вълнообразни битумни листове върху конструкция без обшивка при изграждане на навес?
чоко
Активен потребител

Мнениеот roofbuilding на 12 Мар 2014 15:01

1. Трябва да има скара. Задължително.
2. Трудно се монтира.
3. След монтажа на листовете, трябва да се сложат капаци или други окомплектоващи. Ходенето по тези листове е проблем.Деформират се.
4.И опасност от градушка.
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Следваща

Назад към Покрив