Въпрос за модела покрив

Re: Въпрос за модела покрив

Мнениеот anvil на 04 Юни 2013 01:25

професионал написа:
anvil написа: А е възможно да са ти се чупили точно там,ако не са спазвани 90см.за 3бр. керемиди
Анвил, разучил си в детайли техногията за полагане на "Брамак", поздравления за което - рядко се случва клиент да "потъне" толкова надълбоко (а трябва)! sk (40).gif :respekt:

Благодаря ти Професионал sk (51).gif Всеки средно интелигентен човек със средни технически познания би трябвало да е наясно(филмчето е като за децата направено)...не съм чел кой знае колко,а май си трябва :wallbash: :respekt:
В този ред на мисли забелязвам(след като се порових из Форума),че Баш Майсторите не обичат много такива,където сами си правят всичко-даже напротив sk (42).gif Ако искаш нещо да разбереш не питаш,а търсиш тема в която да спорятдвама майстори кое как се прави или на кой му е по-голям Чука и там всичко е детайлно описано-точка по точка! Laie_67.gif Като оставим шегата на страна наистина видях,че има доста досадници и сигурно не ви е лесно,но мисля,че относно поставянето на изолацията е недопустимо тя да бъде между контра летвите-така вентилиран покрив няма. :respekt: на всички и Фло,не ми се бъркаш,а си коментираме нали сме във форум...ако не исках коментари нямаше да питам за съвет sk (6).gif Предпочитам да чуя мнение на майстор,а не на продавач-консултант,който не е сложил и една керемида в живота си.Ако някой има идея за изолацията все пак и по-добро(като цена качество) предложение за керемиди съм отворен за тях. JC-ThankYou.gif
П.П. Пускам снимка на Брусарска керемида на над 50-60г.(а може и много по-стари да са)от към северната плоха:
anvil
Потребител

Мнениеот anvil на 04 Юни 2013 01:42

...пускам,ама нещо не става ... :datz:
anvil
Потребител

Мнениеот chapara на 04 Юни 2013 08:58

anvil написа:...пускам,ама нещо не става ... :datz:

Пусни линка, ще те поправиме z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот anvil на 04 Юни 2013 15:51

Пичове,как мога да кача снимки от компа(лични)...възможно ли е,ако са с голяма резолюция да не става? JC-ThankYou.gif
anvil
Потребител

Мнениеот chapara на 04 Юни 2013 17:02

Първо тука:

http://imageshost.ru/

или тука:

http://www.snimka.bg/
, или пак някъде на такъв сайт и после тука sk (11).gif

, копираш линка на снимката слагаш го между [img]Линк[/img] и ще стане sk (43).gif z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Kumay на 04 Юни 2013 17:06

Изображението трябва да е максимално 1000 пиксела широко и 1000 пиксела високо.
Намаляш ли и качваш sk (6).gif
Бивш служител на Томика ЕООД! Сега в Техномонтаж ЕООД Асеновград - проектиране, производство, транспортиране и монтаж на метални конструкции и термопанели.
https://www.facebook.com/NikolayKlochev
https://www.facebook.com/TehnomontajEOOD/
Аватар
Kumay
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ

Мнениеот chapara на 04 Юни 2013 17:27

Kumay написа:Изображението трябва да е максимално 1000 пиксела широко и 1000 пиксела високо.
Намаляш ли и качваш sk (6).gif

Сайтовете ги преоразмеряват sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот vlmladenov на 04 Юни 2013 20:22

anvil написа:
vlmladenov написа:Тук май доста приказки се изписаха с глупости. Ако се обитава таванското не се слага воалит, а дифузионно фолио.Топлоизолацията се слага под дъсчената обшивка, но може и върху нея(ковеш контра летви, редиш изолация между тях и затваряш с дифузионно фолио,ковеш хоризонталните летви като леко ги повдигаш).

г-н Младенов,извинявам се,ако задавам глупави въпроси...и аз не ги обичам,но явно съм допуснал грешка,като съм написал воалит вместо фолио,тъй като по-горе съм написал за наклона,който е над 50-60 градуса,а воалита си имаше допустим наклон ако не се лъжа.Взимам си бележка sk (49).gif От последното изречение всичко е ясно,но говорим за изолация 10-15см.,а Брамак искат 5х5 контра летви и 5х5(5х3) хоризонтални летви-демек 8-10см. за вентилация на покрива(иначе ще замръзва и задържа сняг).Накрая не го разбирам това "леко ги повдигаш"...колко см.? Така няма ли да останат само 3-5см. за вентилация? Къщата е в Банкя все пак и добре си трупа JC-ThankYou.gif

Виждам , че искаш изолацията да е отгоре. Правили сме веднъж един такъв покрив, но излиза по скъпо. 1.ковете пътна дъсчена обшивка върху ребрата 2.контра летви и изолация между тях 3. пак дъсчена обшивка 4. фолио 5. контра летви 6. носещите летви 7. керемиди. При този метод обаче и челните дъски ти идват на два реда.
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот anvil на 05 Юни 2013 01:34

Благодаря на всички sk (43).gif Регистрирах се в снимка.бг и качих някои снимки
http://vice77.snimka.bg/architecture/pokriv.7569
anvil
Потребител

Мнениеот anvil на 05 Юни 2013 15:36

vlmladenov написа:Виждам , че искаш изолацията да е отгоре. Правили сме веднъж един такъв покрив, но излиза по скъпо. 1.ковете пътна дъсчена обшивка върху ребрата 2.контра летви и изолация между тях 3. пак дъсчена обшивка 4. фолио 5. контра летви 6. носещите летви 7. керемиди. При този метод обаче и челните дъски ти идват на два реда.

Благодаря за конкретния отговор-ето за това говорех...това вече е майсторска приказка с мисъл и логика...първите коментари ми звучаха несериозно sk (49).gif Така предполагах и аз,но не знаех дали някой го е правил по този начин.г-н Младенов,колко пари би ми струвал труда за изграждането на целия покрив-от до за труд и отделно цена само за полагането на керемидите? JC-ThankYou.gif
anvil
Потребител

Мнениеот vlmladenov на 05 Юни 2013 22:19

Няма да е коректно спрямо другите. Ако искате някаква оферта първо трябва да се направи оглед и тогава ще получите точна оферта.Може да ми пишете на лични съобщения. sk (49).gif
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Предишна

Назад към Покрив