Въпрос за модела покрив

Въпрос за модела покрив

Мнениеот anvil на 28 Май 2013 23:42

Привет на всички sk (29).gif !От доста време Ви посещавам и "крада" идеи(преди 2 години си ремонтирах САМО с 2ма диши четирискатен румънски покрив над 100м2 на вилата,като сам съм си решавал всичко от-до и бачкал наравно с тях,което е моята гордост за дърводелец аматьор и стана перфектен на уникално ниска цена с леки ядове и яко бачкане!),но дойде времето да се регистрирам,тъй като ми предстои изграждането на нов покрив.Този път обаче,не е на село,а тук и ще е доста по-сложно поради ред причини,но се надявам на вашите съвети,тъй като съм чел и научавал доста неща от тук и има доста хора,които разбират...а и им се занимава да обясняват,за което моето уважение!И така на въпроса:къщата е 8х7м.,като това е плочата без стрехите,а покрива е двускатен с подзид,като от едната страна 1м.,а от другата 0.4м.Идеята ми е тавана да стане обитаем,като модела на покрива да е тип Шале или Мансарден -възможно най-висок 70-80 градуса с клещи м/у мертеците(примерно),като половината се покриват с дюшеме и става като емпоре или таванско в таванско за спалня например.Кой е най-удачния вариант за стръмен покрив и за максимално използване на пространството-сиреч кой е с най-високо КПД?Имам варианти за укрепване всякакви-бутам всичко до тухла и долу съм на бетон.Притеснява ме,понеже на този тип покриви(специално мансардният) ребрата(мертеците) са почти отвесно до първата столица и товара каточели тежи повече на стените(основните столици),а не толкова на средната и това малко ме притеснява.На другия тип(Шале) мертеците са в една равнина до билото и ми се струва по-лесно за изпълнение и по-здраво,но тавана на тавана(как звучи само Laie_67.gif ) или емпорето остава много ниско и трябва да се пусне по-висок покрив? И също колко максимално може да са мертеците: 4,5м.+2,5м.МАХ или може и по-дълги?Предишният покрив е моето "бебче",но сега е време за Шедьовър! JC-ThankYou.gif
anvil
Потребител

Re: Въпрос за модела покрив

Мнениеот igon на 29 Май 2013 21:36

Веднага ти отговарям,без да съм правил покриви!Понеже долу си на бетон,бъди и горе на бетон!!!Подготви си едни културни колони и тук-там трегерче и си направи грамотен кофражец.После си излей една плочица 12 см и си я облечи с битумни керемиди.Накрая си отвори една бира и се радвай,че ще кара 100(поне) години. a (103).gif
Don Tony Repairs
igon
Нарушил правилата на форума
Нарушил правилата на форума

Мнениеот anvil на 30 Май 2013 19:05

Igon,благодаря за идеята,но както споменах става дума за покрив тип Шале или Мансарден и само от дърво.Другото,което ме притеснява е как се слага изолацията на този вид покриви,като условието е да се виждат гредите.Мислех с по-дебели греди и на тях крепове за сачака от долу,изолация между дъските и креповете,на тях коване на сачака и малко поне ще се виждат...ама много дебели гредите ще дойдат.Пускам малко снимки(да не рови за снимки,който не се сеща що е Шале) за добиване на обща представа.Тук изолация не знам дали има:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
anvil
Потребител

Мнениеот roofbuilding на 02 Юни 2013 00:19

Amazed-Rat.gif
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот anvil на 02 Юни 2013 01:48

huan написа:Здравей, спрямо изолацията както съм те разбрал става въпрос за топло изолация е ми щом покрива е на клещи изолацията преминава върху дъските с вата двойна скара и нареждаш керемидите и си готов ако искаш покритието на покрива да бъде

Здрасти Хуан.Решил съм керемидите да са Брамак или керамика нещо от този клас...не мога да си позволя лукса да правя компромиси с "евтино решение" или битум...не съм толкова богат,че след 5-7г. да правя всичко пак.Другото което е,че трябва да си намеря добри майстори за тази операция.Сигурен съм,че всички могат да бъдат добри стига да искат...ако не уцелиш на "ощракана" бригада и ХОРА-загиваш!Но това със сигурност зависи и от парите,за което съм наясно,тъй като само поп и цар не съм работил и съм бил и от двете страни sk (51).gif Доста пъти съм вкусвал от горчилката на"готини чорбаджии",но и доста пъти съм виждал такива бездарници,че само като ги гледаш....Проблема ми е,че съм ЛЕЕЕКО педантичен първо към себе си,камоли към другите,а тия Брамак всичко трябва да "стреля".Просто като видя герунг да не лепи и умирам Laie_67.gif А за изолацията(ватата не воалита) я ковеш под скарата или...sk (5).gif Говорим за вентилирана покрив нали? :?
anvil
Потребител

Мнениеот vlmladenov на 02 Юни 2013 14:59

Тук май доста приказки се изписаха с глупости. Ако се обитава таванското не се слага воалит, а дифузионно фолио.Топлоизолацията се слага под дъсчената обшивка, но може и върху нея(ковеш контра летви, редиш изолация между тях и затваряш с дифузионно фолио,ковеш хоризонталните летви като леко ги повдигаш).
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот anvil на 02 Юни 2013 16:38

vlmladenov написа:Тук май доста приказки се изписаха с глупости. Ако се обитава таванското не се слага воалит, а дифузионно фолио.Топлоизолацията се слага под дъсчената обшивка, но може и върху нея(ковеш контра летви, редиш изолация между тях и затваряш с дифузионно фолио,ковеш хоризонталните летви като леко ги повдигаш).

г-н Младенов,извинявам се,ако задавам глупави въпроси...и аз не ги обичам,но явно съм допуснал грешка,като съм написал воалит вместо фолио,тъй като по-горе съм написал за наклона,който е над 50-60 градуса,а воалита си имаше допустим наклон ако не се лъжа.Взимам си бележка sk (49).gif От последното изречение всичко е ясно,но говорим за изолация 10-15см.,а Брамак искат 5х5 контра летви и 5х5(5х3) хоризонтални летви-демек 8-10см. за вентилация на покрива(иначе ще замръзва и задържа сняг).Накрая не го разбирам това "леко ги повдигаш"...колко см.? Така няма ли да останат само 3-5см. за вентилация? Къщата е в Банкя все пак и добре си трупа JC-ThankYou.gif
anvil
Потребител

Мнениеот yaneff82 на 02 Юни 2013 20:00

Защо казваш ,че и TONDACH са керамични ? да не искаш да ми кажеш , че и на брамак са от керамика ?
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот anvil на 03 Юни 2013 01:44

Трайко,здравей ама Тондах са керамика,а Брамак бетон(и с времето добиват якост,а керамиката отслабва)...извинявай,ама ако с това не си наясно...кофти sk (25).gif А е възможно да са ти се чупили точно там,ако не са спазвани 90см.за 3бр. керемиди и се натоварят...абе доста пинизи,които и аз не ги разбирам затова не се наемам да си батисам материала.!Не ми отива аз да ти ги обяснявам тия работи щом си майстор...а за изолацията пак не ме разбра:като наковеш контра летвите и сложиш ватата,нали ще запълниш това пространство и отгоре остават САМО 3-5см. за вентилация на покрива...как ще станат 10см.?!а и дори да успееш ватата ще е 5см....а едната плоха(скат) е северна,а другата юг :? Също контра летвите ще се слагат на мертеците,а не през колкото е ватата...че е по-удобно.. sk (25).gif
anvil
Потребител

Мнениеот Flo на 03 Юни 2013 08:37

[quote="anvil",а Брамак бетон(и с времето добиват якост,а керамиката отслабва)...извинявай,ама ако с това не си наясно...(25).gif[/quote]

Ще добие якост с времето бетонната керемида като си я прибереш в гардероба,добре увита.Ей тъй ще откара в здравина и 200 години,но на покрива под действието на дъждовната вода и въглеродния диоксид от въздуха 15 години и са много. Поискай им от Брамак Протокол от първоначално изпитване,имат такъв от 2007 г. и там погледни колко са им циклите на замръзяване и размразяване.Това са цикли в лабораторни условия .В реални условия между циклите има корозия и така това число може да си го разделиш на 3 и ще имаш идея колко години ще изкарат.Между другото тоя протокол е нещото ,дето никой няма да иска да ти покаже,но пък е длъжен по норматив.Виж гаранционни карти ,еко,био сертификати ще ти бутат охотно.Нямам нищо против Брамак,просто всички керемиди имат долу горе един и същ времеви ресурс,но да се твърди,че бетоновите керемиди заяквали във времето, като предимство пред другите материали е несериозно.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот anvil на 03 Юни 2013 15:12

Flo,гледам професионалист по бетони си...ако ми кажеш,че бетона не добива якост във времето няма да ти повярам...несерозно ми звучи.А и циклите на замръзване се им повече от на керамиката,а и по-малко вода "пият".Нали уж им правят някакво покритие"Модерно"-не вярвам немцен да не са го измислили.А най-здравите керемиди за мен са си Брусарските.На село,като правих покрива с който и да говорих ми вика"ако са читави не ги сменяй никога"!Керемидите са на над 50г. и ще карат още толкова-като ги режа с ъглошлайфа и излизат искри и НЯМА рязане.Вътре са слагали някакви неща на времето(прилича ми на кремиковска шлака или нещо подобно(сгурия)-малки черни късове) и като ги режеш и ревеш sk (42).gif moil.gif Самоче вече нищо няма да е така -плановото остаряване върви с пълна сила и всичко трябава се гледа!Фло,а ти какво би ми препоръчал...сещаш ли се за нещо по-качествено от Брамак??..само не ми казвай метални(все едно ламаринен покрив) JC-ThankYou.gif
anvil
Потребител

Мнениеот професионал на 03 Юни 2013 21:47

anvil написа: А е възможно да са ти се чупили точно там,ако не са спазвани 90см.за 3бр. керемиди
Анвил, разучил си в детайли техногията за полагане на "Брамак", поздравления за което - рядко се случва клиент да "потъне" толкова надълбоко (а трябва)! sk (40).gif :respekt:
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот Flo на 03 Юни 2013 22:46

anvil написа:Flo,гледам професионалист по бетони си...ако ми кажеш,че бетона не добива якост във времето няма да ти повярам...несерозно ми звучи.А и циклите на замръзване се им повече от на керамиката,а и по-малко вода "пият".Нали уж им правят някакво покритие"Модерно"-не вярвам немцен да не са го измислили.А най-здравите керемиди за мен са си Брусарските.На село,като правих покрива с който и да говорих ми вика"ако са читави не ги сменяй никога"!Керемидите са на над 50г. и ще карат още толкова-като ги режа с ъглошлайфа и излизат искри и НЯМА рязане.Вътре са слагали някакви неща на времето(прилича ми на кремиковска шлака или нещо подобно(сгурия)-малки черни късове) и като ги режеш и ревеш sk (42).gif moil.gif Самоче вече нищо няма да е така -плановото остаряване върви с пълна сила и всичко трябава се гледа!Фло,а ти какво би ми препоръчал...сещаш ли се за нещо по-качествено от Брамак??..само не ми казвай метални(все едно ламаринен покрив) JC-ThankYou.gif

Бетонните керемиди са изложени на риск от корозия.Едната е киселинна корозия от взаимодействието на въглеродния двуокис от въздуха и дъждовната вода което води до разяждащата бетона въглена киселина и другата е газова корозия от въглеродния двуокис.Това е положението.Бетонът може и да заяква във времето ,но изложен на външни атмосферни условия му върви и корозията,а при тая дебелина на керемидата това явление не предполага дълъг живот .С други думи ,каквито и да са керемидите ресурса им е около 15 години.Остава въпроса кое е най-добре за такъв наклон от 60 градуса и на мен ми се струва,че тежките бетонни керемиди не са най-подходящото нещо в случая.Не искам да ти се меся в избора обаче. Само споделих виждане различно от митовете и легендите на търговската практика.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Следваща

Назад към Покрив