Професионално мнение за покрив

Re: Професионално мнение за покрив

Мнениеот u3poD на 26 Окт 2012 12:12

То може и да наметиш майстор дето да свърши тази работа за цената която предлагаш. Но едва ли тоя майстор има интернет или пък компютър. Не го търсиш на правилното място. Пали колата и отивай в омурташките села с преводач да намериш някои който ще ти работи за 15лв. на ден + храна.
Всичко може, но не всеки го може! За да се справяш, трябва да ти идва от вътре!
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Мнениеот owl на 26 Окт 2012 12:12

Ясно!

Криза няма, работи има колкото искаш... Щом всички сте я докарали до там да се пазарите, значи България е тръгнала на добруване. Чудя се защо в цяла България всички ревът, че безработицата се е увеличавала и нямало пари? Работа има колкото искаш, и пари има, обаче трябва да се огледаш и да видиш обстановката каква е?

Щом 1700лева за една седмица са Ви малко ОК, Вие си знаете, уважавам оценката Ви.

Между другото, преди 4 години се научих да шпакловам, понеже не издържах на гледката - спящ с шпакла в ръката майстор да търка една стена цял ден. Та сам довърших, стана чудесно и още не е паднало нищо, дори миналата седмица сам си правих ремонт на магазина. Тръгнах да викам бояджия, но се подразних на пазарлъка тук е надуто, там е одрано, то това, то онова... Взех си гипс сатен, взех си боя и за ЕДИН ДЕН спестих 200лева. Ако беше каза 80-100лв. щеше за един ден да изкара тези пари, сега аз си ги изядох и изпих... Питах за цена за ограда, там пак улучих строителни предприемачи и с баджанака за 4 дни я вдигнахме, че и права стана. Сега ще потърся по близките села някой кадърен стар майстор, който ще го направи, както се прави и на 2000лв. ще каже мерси. ВИНАГИ ИМА ДОБРО КАЧЕСТВО НА ДОБРА ЦЕНА!

БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ И МЕРСИ, ЧЕ МЕ НАСОЧИХТЕ КЪМ МАЙСТОР. МНОГО УСПЕХИ!
owl
Потребител

Мнениеот u3poD на 26 Окт 2012 13:01

Пожелавам ти в твоя магазин, като ти влезне клиент той да ти определя цените, и да ти казва колко ще ти даде за дадена стока. Нищо че си имаш обявени цени все пак е криза. happy1.gif
Айде успех с пазарлъците!
Всичко може, но не всеки го може! За да се справяш, трябва да ти идва от вътре!
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Мнениеот pooh на 26 Окт 2012 17:02

owl написа:Ясно!

Криза няма, работи има колкото искаш... Щом всички сте я докарали до там да се пазарите, значи България е тръгнала на добруване. Чудя се защо в цяла България всички ревът, че безработицата се е увеличавала и нямало пари? Работа има колкото искаш, и пари има, обаче трябва да се огледаш и да видиш обстановката каква е?

Щом 1700лева за една седмица са Ви малко ОК, Вие си знаете, уважавам оценката Ви.

Между другото, преди 4 години се научих да шпакловам, понеже не издържах на гледката - спящ с шпакла в ръката майстор да търка една стена цял ден. Та сам довърших, стана чудесно и още не е паднало нищо, дори миналата седмица сам си правих ремонт на магазина. Тръгнах да викам бояджия, но се подразних на пазарлъка тук е надуто, там е одрано, то това, то онова... Взех си гипс сатен, взех си боя и за ЕДИН ДЕН спестих 200лева. Ако беше каза 80-100лв. щеше за един ден да изкара тези пари, сега аз си ги изядох и изпих... Питах за цена за ограда, там пак улучих строителни предприемачи и с баджанака за 4 дни я вдигнахме, че и права стана. Сега ще потърся по близките села някой кадърен стар майстор, който ще го направи, както се прави и на 2000лв. ще каже мерси. ВИНАГИ ИМА ДОБРО КАЧЕСТВО НА ДОБРА ЦЕНА!

БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ И МЕРСИ, ЧЕ МЕ НАСОЧИХТЕ КЪМ МАЙСТОР. МНОГО УСПЕХИ!

Чакай сега, не сме се рабрали, ако даваш по 1700 на седмица - аз идвам. Ще правя каквото кажеш, даже и служебен телефон и кола няма да искам ... поне първия месец де, после като всеки българин, ще свикна и ще искам некоя екстра отгоре. :fies:

Но щом си "магазинер" - то си ви е в кръвта да душманствате. Купувате боклуци на безценица и после удряте по 2000% надценка. Иначе все ви е скъпо ...
Кажи къде трябва да се прави покривчето и да мина да го намятам за 2 дни ... ще почерпя даже. Само и само да ти работя на ТЕБ, магазинерчето-сиромах! Що не слезеш малко на земята?

П.П. НИКОГА НЕ Е ИМАЛО ДОБРО КАЧЕСТВО, БЕЗ СЪОТВЕТНАТА ЦЕНА!
Колкото по-рано го осъзнаеш, толкова по-рано ще почнат вместо свинщини - да ти се случват все хубави неща!
Ай, остани си със здраве и дано ти порасне дребната душичка. sk (51).gif
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот yaneff82 на 26 Окт 2012 17:06

Kато е криза , има ли криза на цените на материалите и на храната .И никой не е казал ,че 1000 лв за 7 дни са малко .Става въпрос ,че са малко за тази работа .
много ще ми е интересно как стария майстор ще ти нареди битумните керемиди , или как ще завива с винтоверт , видиите на керамичните , или ще ги пере с тесла и пирони .
Успех с начинанието .
Много пъти се повторих ама да потретя ,не ти препоръчахме добър майстор , защото цената ти не е за такъв , и цената се определя от магазинера , не от купувача.
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот ANGELI на 26 Окт 2012 23:26

owl написа:Мерси за отговорите,

По темата скъпо/евтино няма да говоря, там е относително.
Ако някой има оферта може да я даде на лично съобщение. 110м2. двускатен, без усложнения. Във Варна реномираните фирми работят на 60-65лв./м2 с материалите. Материала е около 40-45лв., труда е около 20-25лв. Това е цена на фирма с фактура. Аз търся майстор, който да е занаятчия и да работи за себе си. Търся цена за труд до 15лв./м2., реално в момента добрите майстори в строителните фирми не вземат повече от 60лв. на ден. Тоест цената 15лв./м2 мисля, че е добра за занаятчия, общо се получава 1650лв за 6-7 дни или казано по друг начин, за майстора 1000лева за една седмица, за двама помощници по 325лв.
Младите "предприемачи", които говорят смело и махат крачоли наперено около разни полупрофесионалисти и искат с един обект да изкарат лятото на море въобще не се класират при мен.

Ще съм Ви благодарен да ми препоръчате истински майстор, писна ми от мераклии, които на въпроса "какво дърво трябва да взема?" ми отговарят "всичко става, да е право гледай"... Ами мерси!!!

Приемам оферти и от хора живеещи във вътрешността на страната, търся човек с опит, майстор на достойна възраст, който да знае какво прави.

Поздрави: Дидо

Послепис: Скептичен съм OSB, ако има нарушаване на цялостта на изолацията кое ще изкара по-дълго дървото или OSB? Защо ми препоръчвате OSB защото се работи по-лесно или защото е по-качествено?

сметки не прави а кинти приготви,поне 3-бона да си имаш само за труда на майстора.ако не искаш да има :headbash: събери рода, приятели и затягай ръкави.
ANGELI
Активен потребител

Предишна

Назад към Покрив