Ремонт на покрив

Ремонт на покрив

Мнениеот artwork на 11 Май 2010 00:17

Здравейте!
Първо приемете поздравления за сайта и форума - събрали сте страшно полезна информация и съвети на едно място!!!!
Молбата ми към вас е да ме посъветвате към кой да се обърна за професионална консултация и оглед на покрив. Сградата е завършена 2006г., Но покрива от началото тече, фирмата, която я построи извърши до сега няколко козметични ремонти, но течовете продължават и макар и в гаранция сме принудени да търсим компетентно мнение за това дали частично или цялостно трябва да се подмени покрива на цялата кооперация.
Роза Колчагова - email - art_work@abv.bg
artwork

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот stroiko на 25 Май 2010 20:09

Какъв е покрива???? a (134).gif керемиДи или ондулин
качество и професионализъм
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Мнениеот artwork на 26 Май 2010 08:23

Покрива е покрит с OSB плоскости, 4мм. воалит, един пласт битумни керемиди.
artwork

Мнениеот jebi на 26 Май 2010 20:19

Какъв е наклона на този покрив, не съм сигурен, че тече от него! По-скоро теча е от системата за отводняване на покрива. Има ли улуци? Колко е подпокривното пространство?
Нищо не изглежда така, както си го представяш; и не става така, както си го мислиш...
jebi
Активист

Мнениеот nikitheflame на 02 Юни 2010 11:15

Здравейте колеги! sk (29).gif

Бих искал да се посъветвам с вас за един въпрос с ремонт на покрив на панелен блок.
Значи на хората от последния етаж им пропива влага, та дори и течаща вода от тавана.
Бях се качил на покрива с един съсед и установихме, че има фуги, откъдето се пропива водата. Отгоре има вътрешни водосъбиратели с улучни тръби, като има наклон към тях от всички страни (представете си фуния). Тази повърхност ина слой асвалт, но с годините той се е нацепил, оитлепил, и го няма на места. Освен това самия наклон наместа е нарушен поради техническа несъобразителност, като наместа е водоравно, даже на места се образуват локви и тази вода не се отича а си седи докато не се изпари или пропие.
Мисълта ми е какъв материал да използвам за покриване? Коментирахме със съседа да го покрием с полизол, но той се лепял с горелка..., което как точно става - дали чрез нагряване част от полизола се разтапя и така се залепя с другото парче полизол?
А иначе е добре да се направи замазка за да се оформи подходящ наклон преди това, нали!?!
Домашни строителни ремонти в Хасково и региона - 0894 61 94 38, 0889 23 80 81
http://vbox7.com/play:395fdb68
Аватар
nikitheflame
Консултант

Мнениеот gidik на 10 Юни 2010 08:02

artwork написа:Здравейте!
Първо приемете поздравления за сайта и форума - събрали сте страшно полезна информация и съвети на едно място!!!!
Молбата ми към вас е да ме посъветвате към кой да се обърна за професионална консултация и оглед на покрив. Сградата е завършена 2006г., Но покрива от началото тече, фирмата, която я построи извърши до сега няколко козметични ремонти, но течовете продължават и макар и в гаранция сме принудени да търсим компетентно мнение за това дали частично или цялостно трябва да се подмени покрива на цялата кооперация.
Роза Колчагова - email - art_work@abv.bg" onclick="window.open(this.href);return false;

Здравей Роза! На първо време трябва щателно да се провери покрива за качествено изпълнение - пирон по пирон. Битумните керемиди се коват, но почти никой не ги лепи. Главно оттам идва проблема. Ако долният пласт е воалит, а не някоя стабилна марка битумна роломна хидроизолация, значи покривът вече е за основен ремонт и трябва всичката хидроизолация да се свали и да се направи с надеждни материали и качествени работници.
Сървис Индъстри ЕООД
gidik.si@gmail.com"
+359898577152 Радослав Чичев
Индустриални подови настилки. Саморазливни замазки. Шлайфане, полиране и импрегниране на подове от бетон, мрамор и гранит. Маркировка. Хидроизолации. Инжектиране на смоли в стоманобетонни конструкции.
Аватар
gidik
СМР
СМР

Мнениеот tsvetelin_petrov на 20 Юни 2010 13:31

Здравейте реших да направя ремонт на покрива си, но стигнах до една дилема .
Дали отново да покрия със цигли или да използвам покривен битумен лист, кое е по удачното ,
моля за съвет
tsvetelin_petrov
Потребител

Мнениеот gidik на 20 Юни 2010 15:18

Здравей Цветелин! Тежестта на циглите е 45-48 кг/м2 и не са достатъчни като хидроизолация. Основният проблем при тях е, когато има дъжд със силен вятър. За битумните вълнообразни листи бих те попитал дали искаш барут на покрива си. Друг техен недостък е, че лесно се пробиват при градушка. Самия лед ги охлажда твърде много и стават крехки. За това се пробиват лесно, а градушките са ежегодни при нас. Има нови технологии, които последните години навлязаха на пазара. Обмазни полиуретанови покрития за хоризонтални покриви, метални керемиди от профилирана ламарина с полимерно покритие. Бих ти препоръчал металната керемида. С нея покривът е лек и надежден. Монтажът е върху дървена обшивка със самонарезни винтове.
Сървис Индъстри ЕООД
gidik.si@gmail.com"
+359898577152 Радослав Чичев
Индустриални подови настилки. Саморазливни замазки. Шлайфане, полиране и импрегниране на подове от бетон, мрамор и гранит. Маркировка. Хидроизолации. Инжектиране на смоли в стоманобетонни конструкции.
Аватар
gidik
СМР
СМР

Мнениеот tsvetelin_petrov на 23 Юли 2010 11:35

gidik написа: метални керемиди от профилирана ламарина с полимерно покритие. Бих ти препоръчал металната керемида. С нея покривът е лек и надежден. Монтажът е върху дървена обшивка със самонарезни винтове.

Благодаря колега, но не са ли по шумни при дъжд щом са метални ? Аз искам да покрия къщата и навеса който е до нея но прозорецът ми е точно до него и се опасявам че като вали ще е шумно
tsvetelin_petrov
Потребител

Мнениеот andon на 26 Юли 2010 23:00

Здравейте,
имам нужда от професионален съвет от носно хидро и топлоизолация на стандартен 4ри скатен покрив. Ситуацията в момента е следната:
принципно покривът е на около 30г, но преди 10тина е преправян основно тъй като преустроихме тавана в мансарден апартамент с няколко капандури. Топло и хирдро изолацията, имайки предвид времето когато е правена е повече от трагична. За хидро черна хартия по керемидите sk (37).gif , за топло стиропор между напречните греди и ламперията отдолу - зимата студ, лятото температура от порядъка на 35-38 градуса.
Дошъл е момента за някаква промяна, доколкото е възможна. Трябва да е нещо между керемидите и дъсчената ламперия т.е. отгоре, тъй като отдолу е облицовано с ламперия и става много сложно ако трябжа да се разковава. Предлагат ми вариянт сваляне на керемидите поставяне на напречни гредички, между тях каменна вата, отгоре ОСБ плоскоти, хидро мушема и пак керемиди.
Според вас дали ще има ефект и най-вече дали си заслужава? Ще съм благодарен и иа всякакви идеи и съвети.
Благодаря Ви предварително.
andon

Мнениеот bluekoan на 28 Юли 2010 03:42

На мен ми предстои ремонт на покрив, и затова повече от месец изследвам в интернет технологиите за това. Теоретично мога да ти кажа, че начина по който са ти казали да го направиш е верен( с каменна вата над дъсчената обшивка, м/у нови греди, в/у тях плоскости или нова дървена обшивка, паропропусклива мембрана от рода на corotop или klober и върху нея двойна скара задължително и керемиди.
Ако имаш нерви може да разковеш ламперията отвътре и да замениш стериопора с каменна вата 10 см и след това с оща един пласт 5 см, който да покрива гредите и ватата м/у тях за да се избегнат евентуални термомостове.
На теория това трябва да проработи.
bluekoan
Потребител

Мнениеот nenko.1 на 12 Авг 2010 21:16

може да сложиш и вата с фолио за първи слои
nenko.1

Мнениеот ivan_petkov2 на 15 Сеп 2010 19:56

Според мен фирмата не си е свършила работа и те трябва да поемат отговорност.
ivan_petkov2
Потребител

Мнениеот misho_ivanov_ на 29 Мар 2011 09:10

Не компетентно изпълнение
Пример Покрив с 1 % наклон ако се направи както трябва няма как да протече
понеже ас сам го правил и дет се казва сам си сложил глажата в торбата заштото и ас живея там
покриват е направен 2004.г.и до се га няма проблем.
a (96).gif
misho_ivanov_
Потребител

Мнениеот Mitkov на 14 Май 2015 11:48

Аз живея на 6-стия последен етаж в Овча купел и ни предстои ремонт на покрив искам да попитам някой работил ли е с тази фирма http://remont-na-pokrivi.org/ тъй като ми я препоръчаха горещо в друг интернет форум. Ще се радвам да дадете отзиви.
Mitkov
Потребител

Следваща

Назад към Покрив