Съвет за навес на терасата

Съвет за навес на терасата

Мнениеот viachy на 28 Май 2019 10:56

Здравейте,

Искам да направя навес на тераста, който да пази сянка през летните месеци, но понеже живея на покрива (като Карлсон :-D ) и прокета не е много лесен за изпълнение.

Прилагам снимки на терасата (3х3 метра), до която имам достъп през капандурата на покрива.

Изображение

Изображение

Изображение

Взел съм това леко платнище, което е с размери 5х3м и има дупка на всеки метър. (снимката е на по-малко от моето)

Изображение

Идеята ми е да закрепя метални 4, 5, или 6 тънки тръби или профили по 2-2.5 метра от двте страни за парапета, и в горната част да вържа платнището с въженца

Изображение

Изображение

Има няколко неща, които не съм измислил и не знам още как ще станат:

1. Как да закрепя металните пръти за пода, който е дървен, с изолация, и не искам да го пробивам за да не стане теч?
2. Как да закрепя прътите за парапета? Преполагам, че трябва да е със скоби, но не съм сигурен дали ще стане така
3. Как да стане захващането на платнището от страната на покрива и над капандурата? Това ми се струва доста сложно, понеже реално там нямам никаква опора. Едиствената ми идея за сега е да опъна въжета до гръмоотводите.

Изображение

Като цяло обмисляхме с майстори и идеята за по-сериозна дървена конструкция, с твърд покрив, който да пази и от дъжд, а не само сянка, но проекта е доста по-сложен и скъп. За това се отказах от него и реших да изпълня първоначалнтата идея, просто да осигуря сянка за терасата за летните месеци.

Изображение

Надявам се да можете да ми дадете съвети, как да разреша въпрорисите, които още обмислям.
Благодаря предварително
viachy

Re: Съвет за навес на терасата

Мнениеот Стилиян Лукаров на 28 Май 2019 12:16

Здравейте!
Наистина начинание със стабилна дървена конструкция за този проект би струвало около 2-3000 лева, а според моя ценоразпис ще клони около 5000 лева в зависимост от конкретиката на пода. Разбира се говоря за ползване на чамов материал и класическо изпълнение... :)
След като прочетох, какво ви притеснява, единствената идея, която ми дойде е да направите конструкцията от алуминиеви тръби, като ги продължите от парапета, но само при условие, че парапета е здраво монтиран, а не паянтов! За целта, ще бъде необходимо пак да се свържете с майстори. Всъщност, каквото и да решите, използването на майстори е задължително, защото работата изглежда проста и лесна, но не е! Напротив - работата е сериозна и отговорна!
Не знам, дали това мнение помага, но друг начин няма. Искат се умения и машини! Не препоръчвам самоделна дейност в този случай!
Поздрави и успех! sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Re: Съвет за навес на терасата

Мнениеот chapara на 28 Май 2019 13:17

Моето мнение е че нямате работа да окачвате каквото и да е за гръмоотвода

, за да няма Amazed-Rat.gif . Парапета който виждам също при един по сериозен порив на вятъра ще отлети барабар с колците, неговата цел е с друго предназначение, не захващайте за него нищо!, И платнище в никакъв случай, единствено маскировъчна камуфлажна мрежа

Изображение

, за да има шарена сянка и порива на вятъра да не бъде възпрепятстван sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Назад към Покрив