Облицовка на външно стълбище

Re: Облицовка на външно стълбище

Мнениеот chapara на 05 Май 2016 19:56

naskoooo4 написа:Емиле, на мен не ми пречи на долната площадка да направя още едно стъпало например с височина 8 см. и така първите две ще са с височина 8 см., а следващите около 16 см.
тогава мисля, че всичко ще е нормално и никой не би се спъвал, ако разбира се е трезвен.
Благодаря ти , аз пуснах на Чапара няколко снимки, да видим той какво ще каже. Абе с компютъра не съм на ти, самоук съм, а това са нови технологии за моята възраст.
Много рано съм се родил.

Ето снимките:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

,кофраж-слънце, но с грешни сметки. Варианта или повдигане на долната площадка, или добавяне на още едно стъпало и разбиване на височините за да се изравнят. Сега може и без такъв кофраж. дълбочината на плота се запазва, променят се височините към по малки , което е към добре.

Прави каквото е писал Чапара и няма смисъл да го мислиш , той го е мислил 20-30г

37 години sk (43).gif sk (5).gif

Виж аз кви ги суча с добавяне на две стъпала z_wsm47.gif

Изображение

Изображение

happy.gif happy1.gif happy.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот професионал на 05 Май 2016 20:01

Няма да е удачно да имаш първо две по 8 пък другите после на 16 - Бат Емо ти каза по-нагоре - така ще настроиш крачката на 8 см височина на първите 2 и на третото ще си "греда" - айде ти ше свикнеш, но всеки втори страничен човек влязъл у вас ше сменява зъбките!
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот емил на 05 Май 2016 23:02

Не мога да се съсредоточа във всичко писано горе , но разбии доливаното на първите 3 стъпала , и ги отлеи наново .
Нали са по 3 кофи на стъпало ...
Не става така - две по 8 см други по 16 ,- изключено .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот naskoooo4 на 06 Май 2016 09:27

Благодаря на всички до тук! Ще вдигна долната площадка с 2 см., както ми препоръча Чапара и всичко си идва на място. Мислих да не си отварям повече работа и да мина по-тънко, но такъв варант няма. Хем евтино хем хубаво. Е разбира се има вариант - скъпо и лошо, но да не се самообиждаме. Желая ви успех и да помагате със знанията и с опита си на нас, които се опитваме да направим нещо със собствените си ръце. Още благодаря!
naskoooo4
Потребител

Мнениеот naskoooo4 на 15 Сеп 2016 15:28

Лятото свърши и продължавам със стълбището. Стъпалата и челата вече са в къщи. Стъпалата са от светло сив гранит (такъв има). Сега стои въпроса с какъв лепилен раствор? И още един въпрос: мога ли едно от челата да залепя с някакъв тънкослоен раствор или с някакъв силикон, тъй като на едно от стъпалата е изрязано “деколте“ за
кръгла колона и немога да движа стъпалото напред. Дано съм ясен с обясненията. Ще бъда благодарен както винаги на МАЙСТОРИТЕ.
Впрочем не е само това. Имам площадка с размер 170х190 см. и съответно плочи от същия гранит с размер 30х60 см., необходимо ли е да се оставя фуга м/у плочките или не и ако трябва с каква да ширина да е фугата и с какво да се запълни?
naskoooo4
Потребител

Мнениеот chapara на 15 Сеп 2016 15:50

naskoooo4 написа:Лятото свърши и продължавам със стълбището. Стъпалата и челата вече са в къщи. Стъпалата са от светло сив гранит (такъв има). Сега стои въпроса с какъв лепилен раствор?

Каква дебелина лепилен р-р си предвидил???

И още един въпрос: мога ли едно от челата да залепя с някакъв тънкослоен раствор или с някакъв силикон, тъй като на едно от стъпалата е изрязано “деколте“ за
кръгла колона и немога да движа стъпалото напред.

То може и да поочукаш за теракол, иначе с полиуретанов уплътнител.

Дано съм ясен с обясненията. Ще бъда благодарен както винаги на МАЙСТОРИТЕ.
Впрочем не е само това. Имам площадка с размер 170х190 см. и съответно плочи от същия гранит с размер 30х60 см., необходимо ли е да се оставя фуга м/у плочките или не и ако трябва с каква да ширина да е фугата и с какво да се запълни?1,5-2 мм. и запълваш с подходяща на цвят флекс фугираща смес за плочки sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот naskoooo4 на 15 Сеп 2016 17:21

Чапър, както винаги си бърз, навярно и точен. За фугите на площадката разбрах -1,5 - 2 мм. Дебелина на лепилния раствор със зъби 7-8 мм.(която трябва да купя),иначе имам маламашки с 5 и 10 мм. С петица ми се вижда тънко, а с десятката излишен материал. Какво ще кажеш за марката на лепилото. Вероятно има качествени на по-ниска цена? Но щом съм стигнал до тук 20-50 лв. отгоре, няма да се циганим, важното е да се работи леко. Благодаря и чакам мнение.
naskoooo4
Потребител

Мнениеот chapara на 18 Сеп 2016 20:02

По дебело-по флекс sk (6).gif
Изображение
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Предишна

Назад към Стълби