Въпрос за зидария на малка стопанска постройка.

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Въпрос за зидария на малка стопанска постройка.

Мнениеот ljkh на 30 Май 2017 11:41

Здравейте! Започнал съм строеж на стопанска постройка от 25 кв.м. на един етаж, която ще е без плоча.
Излял съм ивичест фундамент с 80 см. дълботина. Въпросът ми е мога ли за иззидам стените без да изливам колони в ъглите на зидовете и ако да, с какви тухли за зидам. Казват ми да зидам с единички, защото имали по-добра товароносимост но с тях става много бавно. Ако зидам с четворки или бетонни блокчета ще издържат ли тежестта на покрива и снега през зимата. Предварително благодаря за отговорите.
ljkh

Re: Въпрос за зидария на малка стопанска постройка.

Мнениеот Стилиян Лукаров на 30 Май 2017 17:53

ljkh написа:Здравейте! Започнал съм строеж на стопанска постройка от 25 кв.м. на един етаж, която ще е без плоча.
Излял съм ивичест фундамент с 80 см. дълботина. Въпросът ми е мога ли за иззидам стените без да изливам колони в ъглите на зидовете и ако да, с какви тухли за зидам. Казват ми да зидам с единички, защото имали по-добра товароносимост но с тях става много бавно. Ако зидам с четворки или бетонни блокчета ще издържат ли тежестта на покрива и снега през зимата. Предварително благодаря за отговорите.

За подобни въпроси се обръщайте към инженери. Не за друго, а за да има кой да носи отговорност после.
Лично аз, дори да имам идея как да стане, не бих дал съвет! За ремонтни дейности е едно, за конструкция е друго.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Re: Въпрос за зидария на малка стопанска постройка.

Мнениеот Teodor Todorov на 07 Юни 2017 00:26

Здравейте, според Еврокод 6 за зидани конструкции, не е допустимо изпълнението на носещи зидарии без нужното обрамчване със стоманобетонни елементи. Разбирам, че бюджета е малък и става дума за селскостопанска постройка. Ако идеята Ви е тя да е незаконна, може да направите някакви импровизации, но се обърнете към инж. конструктор. Най-малкото, той трябва да прецени/изчисли натоварването според размера и формата на конструкцията, избор на материали, собственото им тегло, наклона на покрива и т.н.
Споделям мнението на admin, че не е разумно да се търсят конструктивни съвети по форуми.
Teodor Todorov
Потребител

Назад към Земни работи, кофраж, армиране и стоманобетон