Бетон за настилка на двора,въпроси

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Бетон за настилка на двора,въпроси

Мнениеот birdlady на 19 Окт 2016 09:52

Здравейте! Предстои ми направа на армиран бетон в двора. Няма да е щампован. Основните ми изисквания са здравина и финансово поносима цена sk (43).gif . Дворът е 50кв.м,с лека денивелация/в моите очи/. Най-ниската част от 8 кв.м се намира в средата и няма как да се вдигне нивото, защото ме ограничава вратата на избените помещения. Основата е разнородна-цимент,тротоарни плочки,пръст. Не разбирам от бетони, но чета и питам. За съжаление голяма част от строителите са некомпетентни хора и аз искам да съм подготвена, защото това касае моите средства. Очаквам съвети и препоръки от вас. Любителски аз виждам процеса на леене така- там където е пръст се трамбова,найлон,мрежа ф8 и ф 6,5, високоякостен бетон плюс полипропиленови фибри,дебелина на бетона 10 см/но на места ще е 5см, заради денивелацията/,2 решетки и тръба, за най-ниската част,дилатационни фуги,като дръпне бетона се наръсва с чист цимент, изчаква се да поеме и се заглажда, прави се запечатка на фугите и бетона.
Въпроси:
Тъй като времето ме притиска, температурите падат и не искам да се компрометира настилката -да изчакам ли и да лея бетона напролет?
Необходима ми е информация за класа на бетона, може ли без чакъл за основа и как се оставят тези дилатационни фуги. Каква е най-подходящата финална запечатка за бетона и фугите? Четох,че във фугата се поставя полиуретаново въже и горната част се запълва с полиуретанов пълнител за фуги,но може би за двор това не е подходящия метод?
Чакам с нетърпение вашите съвети и препоръки sk (56).gif и JC-ThankYou.gif !
birdlady

Re: Бетон за настилка на двора,въпроси

Мнениеот admin на 21 Окт 2016 07:14

birdlady написа:Здравейте! Предстои ми направа на армиран бетон в двора. Няма да е щампован. Основните ми изисквания са здравина и финансово поносима цена sk (43).gif . Дворът е 50кв.м,с лека денивелация/в моите очи/. Най-ниската част от 8 кв.м се намира в средата и......................................................................................................
Чакам с нетърпение вашите съвети и препоръки sk (56).gif и JC-ThankYou.gif !

Ние чакаме с нетърпение Вашите снимки!
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
admin
СМР
СМР

Назад към Земни работи, кофраж, армиране и стоманобетон