Запитване по течове в мазето

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Запитване по течове в мазето

Мнениеот mishko1971 на 04 Мар 2015 16:24

Здравейте,

Надявам се компетентен коментар за два проблема които имам при новоизграждаща се къща
1. Имам лек теч - просмукване на влага от външната стена при долната част на стълбите за мазето. Явно не са изградили основата на външната стена достатъчно ниско и широко и през процеп се просмуква вода. Какво да сторя - да изкопая от външната страна до дупката и да изолирам с нямакъв материал? Не се вижда добре на снимката но е долу при стъпалото под кофата. :(

2. Мазето на къщата, което е около 50м2 и е на около 1,2 м в земята редовно се пълни с 10-20 см вода. Самите му стени са само бетон, дебели са по 50 см и не са влажни изобщо. Районът е с влажна почва и щетрябва да правя дренаж. При отливането на стените оставих с ПВЦ тръби 2-3 дупки Фи 110 във външните стени, на десетина см над земята, за да е по-лесно някога, за връзка с канал, питейна вода, кладенец, топла връзка към барбекю и т.н., за да не се пробива 50 см бетон. Та понеже тези ПВЦ тръби са почти най-долу в стените, не мога да съм сигурен дали сълзи от тях, но логично няма откъде другаде да е. Моля Ви за съвет, как да ги затворя надеждно - ако просто впръскам полиуретанова пяна дали ще е достатъчно? Също така не съм сигурен колко дупки излях, защото някои са покрити в началото с бетон - има ли уред или начин, по който да се открие всяка дупка в една стена.

Благодаря за професионалното Ви мнение и отношение както винаги.
Поздрави,
Марин
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
mishko1971
Потребител

Назад към Земни работи, кофраж, армиране и стоманобетон