Запитване - наклонени основи

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Re: Запитване - наклонени основи

Мнениеот mishko1971 на 16 Юни 2014 18:13

Много благодаря на всички за искрените отговори и съвети. Преди няколко дни, когато пукнатините бяха по-малки и не течеше - точно това мислях да направя - шприц с някакъв революционен двукомпонентен уретанов разтвор (става част от бетона, не е чуждо тяло като епокситата), смесва се за по-евтино с кварцов пясък и така, после евентуално епоксидна смола и карбонови влакна. Не сега като се увеличиха и протекоха се отчаях. Все пак никой не препоръчва разбиване, тъй че ще е с някакъв такъв ремонт.
mishko1971
Потребител

Мнениеот mishko1971 на 06 Яну 2015 20:21

Здравейте отново.

Вече съм на груб строеж и криво-ляво преминах през всички изпитания. В момента ме мъчи ново предизвикателство, свързано с началото на епопеята :) Мазето на къщата, което е около 50м2 и е половината от площта на етажите отгоре редовно се пълни с 10-20 см вода. Високо е 2 метра, като само 1 метър е в земята. Самите му стени са само бетон, дебели са по 50 см и не са влажни изобщо. Районът е с влажна почва, кладенците са доста пълни и изглежда ще трябва да правя дренаж, защото основите са изолирани единствено с найлон. Така или иначе обаче ми е струва, че сегашният проблем е по-скоро заради 2-3 дупки Фи 110, които чрез ПВЦ-тръби преднамерено оставих най-отдолу в стените, за да е по-лесно някога, за връзка с канал, питейна вода, кладенец, топла връзка към барбекю и т.н., за да не се пробива 50 см бетон. Та понеже тези ПВЦ тръби са почти най-долу в стените, не мога да съм сигурен дали сълзи от тях, но логично няма откъде другаде да е.

Моля Ви за съвет, как да ги затворя надеждно - ако просто впръскам полиуретанова пяна дали ще е достатъчно?
Също така не съм сигурен колко дупки излях, защото някои са покрити в началото с бетон - има ли уред или начин, по който да се открие всяка дупка в една стена.

Благодаря за професионалното Ви мнение и отношение както винаги.
Поздрави,
Марин
mishko1971
Потребител

Мнениеот mishko1971 на 12 Яну 2015 10:45

Здравейте, може би разводних питането, но реално ме интересуват 2 неща:

- може ли да се изолират от влага/вода тръби Фи110 изляти и оставени като дупки във външни стени на подземно мазе чрез впръскване на ПУ пяна?
- има ли уред за откриване на скрити дупки в стени

Мерси и поздрави,
Марин
mishko1971
Потребител

Мнениеот Flo на 27 Яну 2015 12:00

mishko1971 написа:- има ли уред за откриване на скрити дупки в стени

Мерси и поздрави,
Марин

Има уред чук,или чукче по-точно и слух на композитор от БДЖ-то!
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Предишна

Назад към Земни работи, кофраж, армиране и стоманобетон