Мнение за колони и бетонна плоча и кофраж

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Мнение за колони и бетонна плоча и кофраж

Мнениеот adebayooor на 19 Ное 2013 22:16

Здравейте
Нов сам в форума и не разбирам много от строителство,затова ако можете да ми дадете вашето мнение.
Наскоро си купих кьща,тя е строена през 1968г.основи камьни вьрху тях тухли зидани с кал и гредоред,който е увиснал и наместа счупен.Искам вместо гредореда да излея бетонна плоча.Иска ми се да искартя по всеки ьгьл от тухлите и да излея колони такаче да се саединят стените и отгоре пояс и плочата.Та вьпросьт ми е кой е по добрият вариант, вьншни колони ли трябва да направя или тези за които сам обяснил.И двата варианта стават ли или не.И колко ли ще ми излезе като количество бетон и килограми желязо за 160 квадрата площ и мога ли да ползвам гредореда като куфраж за бетонната плоча или нов куфраж.Благодаря предварително
adebayooor

Re: Мнение за колони и бетонна плоча и кофраж

Мнениеот gogitko на 20 Ное 2013 18:38

Виждал съм това упражнение с кофража , но на малки площи (коридор) и след това гредореда се маха.За стая може би трябва да се сложат подпори като за нов кофраж-на всяка греда.Отстрани се вкопава в стената за да стъпи бетона и арматурни връзки със съседните стаи за да стане едно цяло.
Аватар
gogitko
Потребител

Назад към Земни работи, кофраж, армиране и стоманобетон