Плоча в двора...

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Re: Плоча в двора...

Мнениеот u3poD на 06 Юли 2013 01:07

Обърни внимание на фермите

Всичко може, но не всеки го може! За да се справяш, трябва да ти идва от вътре!
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Мнениеот m@rtin на 22 Юли 2013 22:16

Беседката е почти готова,останаха малко довършителни работи :) (и има няколко диагонала за слагане sk (37).gif )

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
m@rtin
СМР
СМР

Мнениеот stenmark на 23 Юли 2013 13:21

Прощавай,дървенията от ф-ма ЕМ-ЦЕ ли си ги взимал.Ако е така доволен ли си от материала.
Аватар
stenmark
Потребител

Мнениеот m@rtin на 05 Авг 2013 16:28

Дървения материал го вземах от няколко места , като в МЦ не съм ходил
Аватар
m@rtin
СМР
СМР

Мнениеот complast на 20 Ное 2013 21:54

Даваме:
-изравняване на подложката /земната основа/,оразмеряване ,кофраж страничен по ниво
-уплътняване на основата чрез трамбоване с "пачи крак"( има фирми ,които отдават под наем такава техника )
-нанасяне на слой от чакъл 10 см и трамбоване с "пачи крак"
-нанасяне на слой от пясък 5 см.,като пясъчна възглавница
-покриване с найлон на пясъчната възглавница против "кървене на бетона"
-нанасяне на настилка с 15 см дебелина от филц-бетон клас В25(размер на чакъла 5-16 мм ) с добавки: суперпластификатор карбоксилатен,плюс добавка за водоплътност,плюс полипропиленови армиращи фибри,и вибриране на бетона с иглен вибратор,заглаждане
-до 2 часа от заливането плътно покриване на пресния бетон с найлон или нанасяне на парафин-восъчна емулсия против напукване "Flocure",ако площта е голяма.Ако няма нито едно от двете ,пръскане с вода във вид на водна мъгла върху бетона почти постоянно и най-задължително във времето около 12-я и 20-я час от заливането,когато температурата от хидртацията на цимента има най-високи стойности и риска от напукване на бетона е най -голям.

Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

И отгоре слагаме един "Боинг 747"
complast
Нарушил правилата на форума
Нарушил правилата на форума

Мнениеот Мънцата на 21 Сеп 2014 19:31

Да не пускам нова тема, защото питането ми е свързано. Надявам се Марто да няма против sk (51).gif И така, става дума за следното: най-после доживяхме да ни направят канализация и вече и У нашия квартал пристъпваме плахо в 21-ви век sk (43).gif Дотук добре, разкопаха ни двора, положиха и свързаха тръбата към главната канализация и с това работата на ВИК приключи. И вече дойде времето да си реша проблемите с калта в двора, както и с паркирането, като направя бетонна настилка. Не съм добре с компютърните програми, затова ще се опитам да онагледя с ПЕЙНТ-а идеята си sk (12).gif

Това е в момента положението:

Входът, сниман от вътрешната страна:

Изображение

Изображение

Изображение

Оттам нататък започва леенето на бетон. От едната страна в двора до оградата, има септична яма, която вече няма да се ползва. Покрай нея смятам да излея бордюр около 40-50см, с който да очертая горното ниво, което няма да бутам. Долното ниво смятам да залея с бетон!

Една снимка от Street View отвън:

Изображение

И двора:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тези плочки смятам да ги разкарам и да залея бетона до къщата:

Изображение

Като вали в момента, положението на входа е такова:

Изображение

Изображение

Изображение

По тази причина ще продължа бетона и пред входа отвън, като при вертикалната планировка ще предвидим нивото да е над пътя.
Общата квадратура на бетона ще е около 100 кв.м. Смятам да го направя с шлайфан бетон, около 15см дебелина. Проблемът ми идва с разликите в цените, които ми обявяват различни хора и фирми. Точно по тази причина искам да се допитам до професионалистите тук! За шлайфания бетон ми дават цена от около 20лв/кв.м. /15см дебелина/. Проблемът е, че въпросната фирма НЕ прави кофражи, изкопни работи и пр. - само шлайфан бетон! Говорих и с едни познати момчета, бетонджии, които ми обявиха цена 38лв/кв за всичко - включително и въпросните бордюри /подпорни стенички/. Въпросът е откъде идват тези разлики? Отдавна не съм имал вземане-даване с подобни неща и просто не знам реалната стойност на подобни дейности? При дебелина на шлайфания бетон от 15см и наличието на фибри /вкл.метални/, както и мрежа ф8, не мисля, че е наложително да правя обратни насипи или подложки с чакъл, но Вие ще кажете по-добре sk (23).gif

Обобщено, дейностите при мен, които предстои да се извършат, са следните:

1. Изравняване на терена и изхвърляне на земна маса /пръст/ - прибл. 100кв/м х 30см средно - 30куб.м.
2. Кофраж и изливане на подпорни стенички - грубо 15м х 15см х 1м височина /предвиждам 50см под земята и 50 над нея/.
3. Кофраж и изливане на 3бр стъпала по около 120см и височина по около 15см.
3. Изливане на бетон - около 90-100кв.м общо, вкл. горната площадка.

Ще съм благодарен, ако може да ме ориентирате в цените на горепосочените дейности sk (40).gif Ако тук има някой от Варна, който би се наел да свърши работата, също е вариант.
Аватар
Мънцата
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот chapara на 22 Сеп 2014 20:49

То и аз не съм мноого компетентен в тази насока, но защо не помислиш за щампован бетон, по добре се оттича заради фугите които се получавят, можеш да го направиш цветен. Срещу нас миналата седмица една ромска бригада прави такова нещо в двор, седи доста приятно. Виждал съм и други изпълнения, пак доста ефектно, като има и имитация на павета. Шлайфания бетон на лед няма да издържи дълго време лъскав, а и зимата се пързаля докато е нов - та знае ли се sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот емил на 22 Сеп 2014 20:53

Долната площадка като се има в предвид , че ще е газена от кола според мен ще има проблеми .
Под бетонът няма да е трамбовано добре , няма да има подложен бетон, вероятно - найлон .
На практика арматурата не е ясно колко и как ще работи , аз бих сложил повдигната втора мрежа в/у първата ,и където е тръбата някакви фуги за евентуален достъп при ремонт .
Шлайфан бетон е най- добрият избор и според мен , за цените не мога да кажа нищо .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот academil на 24 Сеп 2014 10:46

Шлайфаният бетон не е най-доброто решение за външни условия, особено през зимата. Щампованият бетон е със спорна трайност,
има данни за страната - годност до 3-5 години.
Най-добрия вариант е термолющен гранит, монтиран на бетонна основа. Вярно, че е скъп вариант, но е най-трайното и естетично решение.
Ориентировъчна цена конкретно за Варна-Мънцата за бетонните работи 24 лв./м2, допълнително за шлайфане (полиране) 2.50 лв./м2,
за щампован (арт) бетон 15-30 лв./м2 или общо 45 лв./м2, за монтаж на гранит 28 лв./м2, без материала.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Предишна

Назад към Земни работи, кофраж, армиране и стоманобетон