Отново за УКРЕПВАНЕ НА КЪЩА

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Отново за УКРЕПВАНЕ НА КЪЩА

Мнениеот krasim на 04 Май 2013 22:08

Привет на всички!
Много ми хареса форума. В него ме доведе, разбира се необходимостта от консултация.
Накратко. Касае се за къща в София, строена 1956 г. Едноетажна -тухла и гредоред. (Имам проекта на файл) Къщата е близнак. В едната половина сме ние в другата са двама собственици, които по отделно вдигнаха етажи. Първият два етажа на колони с пети, не знам повече подробности. Вторият премахна постройката, подпря съседните части на сградата и направи изкоп (имам снимки) и вдигна 3 етажа с изба под тях.
През 1976 г. , поради завистливи съседи и нормативни неуредици гаражът, който е можело да се построи до къщата в нашата част се проектира и изпълнява за сметка на избеното помещение.
Към днешна дата основите са поддали (най-много около входа на гаража) и зидовете са напукани, както външни, така и вътрешни.
Разгледах написаното по темата и ми се струва, че нашият случай е подобен.
Въпросите ми са:
- заслужава ли си да се тръгва на укрепване - пояс, колони, плоча и възстановяване на покрива, като се надяваме, че това ще е по-достъпния от финансова гледна точка вариант?
- колко би струвало ? ("около" + - някоя хилядарка) размери на нашата част 6 х 12 м. (72 кв.м) височина от кото нула до кота корниз около 3.50
- кои са правилните процедури, с оглед спестяването на излишна бюрокрация - примерно само укрепване; ремонт и преустройство, или нещо друго?
Ще добавя няколко снимки. Ако някой прояви интерес мога да добавя и проекта който е сравнително близък до сегашното състояние.
ПУКНАТИНЕТЕ:
Изображение
Изображение
Изображение
Изкопът на съседите с оранжевата къща от следващата снимка
Изображение
Така изглежда къщата с тази на съседите сега
Изображение
krasim

Re: Отново за УКРЕПВАНЕ НА КЪЩА

Мнениеот krasim на 01 Сеп 2015 21:45

Някакви идеи? sk (49).gif