Укрепване на къща!

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Re: Укрепване на къща!

Мнениеот u3poD на 03 Мар 2013 10:27

Ще снимат нов епизод на мисията невъзможна, та и вашата работа ми изглежда баш така.
Всичко може, но не всеки го може! За да се справяш, трябва да ти идва от вътре!
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Мнениеот професионал на 03 Мар 2013 14:27

Подкопаването трябва да става на участъци - след като е бетониран единия, започва изкопаването на другия, но това впрочем би трябвало да го има отразено в конструктивния проект - ако имате такъв.
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот Fargo на 04 Юли 2013 16:17

Добърден на всички. Бих искъл да попитам, дали този метот на укрепване може да издържи още един етаж?
Fargo

Мнениеот Балканджия на 04 Юли 2013 17:15

професионал написа:Стили, тук ще кача снимки на първата къща в завършен вид - ако можеш премести ги на мястото им, моля!

Изображение

Моля да ме извините, за наместа ми като пълен лаик в чужда професионална тема, но точно такова нещо ми се искаше да направя на къщата си.

Имам един тъп, но надявам се не съвсем безсмислен въпрос:

Ако махнете втория етаж на къщата, която сте укрепили, смените района с Троян (облекчен земетръсен вариант спрямо Търновско, надявам се), колко би ми струвала цялата дандания барабар със мяната на покрива в показания вид и финалното измазване? Проекти, материали, труд, разрешения... бе ВСИЧКО плюс/минус 3 000 лв примерно.
Балканджия
Потребител

Мнениеот професионал на 04 Юли 2013 21:42

Това, което съм показал е в Перник, и в този си вид струва на клиента около 22-3хил. Зависи от проекта, но предполагам, че 17-8хил. ще са ти от полза да ги имаш. sk (6).gif
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот Балканджия на 04 Юли 2013 21:52

професионал написа:Това, което съм показал е в Перник, и в този си вид струва на клиента около 22-3хил. Зависи от проекта, но предполагам, че 17-8хил. ще са ти от полза да ги имаш. sk (6).gif

Благодаря! Очаквах нещо като 25 хил. Ако в обозримо бъдеще събера парите, направо ти я поръчвам.
Балканджия
Потребител

Мнениеот професионал на 05 Юли 2013 00:40

Длъжен съм да напомня, че металните керемиди и изолацията с последващата мазилка не са мое дело, но доколкото знам цената е такава с тях. sk (49).gif
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот Балканджия на 05 Юли 2013 09:35

професионал написа:Това, което съм показал е в Перник, и в този си вид струва на клиента около 22-3хил. Зависи от проекта, но предполагам, че 17-8хил. ще са ти от полза да ги имаш. sk (6).gif

Ясно. И без това говорим ориентировъчно.

Аз доста съм се колебал дали на тази къща изобщо и трябва изолация. Външните стени са тухла 25 см. Дограмата е нова, пластмасова петкамерна, като прозорците са относително големи и по два на стая (на двете външни стени). Реално от стената остават три ивици по 80 см (две отстрани и една под прозореца) и една 40 см над прозореца.

Освен това режимът на ползване е, и със сигурност ще си остане през зимата - една стая, отоплявана на дърва. Проблемът ми с това отопление не е как да затопля, а как да поддържам минимален огън без да изгасне печката, щото става много горещо.

Та си мисля, че измазване от естетическа гледна точка (сегашната пръскана мазилка си е съвсем здрава) ще се наложи, но изолация няма да слагам.
Балканджия
Потребител

Мнениеот shpeci на 07 Юли 2013 22:30

Имам питане.. пръскана мазилка върху кал? Възможно ли е ? Ако има вариант моля за повече инфо..Благодаря ппредварително..
shpeci
Потребител

Мнениеот chapara на 08 Юли 2013 08:49

shpeci написа:Имам питане.. пръскана мазилка върху кал? Възможно ли е ? Ако има вариант моля за повече инфо..Благодаря ппредварително..

Наковаване на "кокошкарска"- рабицова мрежа и измазване 2-3 см. силна вароциментова мазилка. След това пръскаш. Селската ми къща е така от 30 години и не е мръднала sk (6).gif А в ниската част мита мозайка, за да е защитено от вода.
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот shpeci на 08 Юли 2013 19:37

c 200 за грунд,и след това пръскане, има ли шанс да се закрепи някоя годинка sk (13).gif
shpeci
Потребител

Мнениеот професионал на 08 Юли 2013 22:02

:? И какво общо има питането ти със заглавието на темата!? И прочете ли отговора на Чапара, че питаш пак? Повече кондиция, приятел! a (84).gif
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот T.K на 17 Дек 2016 00:41

Здравейте и от мен.
Така ето я и моята нова придобивка, а имено къща изцяло от керпич(каквато и търсех) с каменни основи построена е 1910 година
Идеята ми е да я укрепя със стъпки колони и пояс ,а и да отбележа че зида е 48см широк говоря за външните зидове.
Та за целта мисля да излея желязобетонни стъпки с размер 60 на 60 дълбочина 80 см после колони 30на 30 и пояс но върху зида на къщата 30 на 40 см арматурата за стъпките и колоните е 14 N а за поясите 10 N биглите 6Ф през 14 см.Като на вътрешните стени също ще има пояс
тавана ще е гредоред с каменна вата и вече покрива,което значи че няма да има голямо натоварване на колоните.
Та въпроса ми е достатачно ли е за укрепване на тази ттака стара къща като се има предвид че стъпките няма да са свързани с греда отдоло.
new-user.gif
T.K

ПредишнаСледваща

Назад към Земни работи, кофраж, армиране и стоманобетон