Премахване елементи от конструкцията на жилището

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Re: Премахване елементи от конструкцията на жилището

Мнениеот MASTERCAM на 26 Юли 2011 17:46

Тази БЯЛА ПТИЦА вече не ще може да долети във форума. z_ile3516.gif
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот Стилиян Лукаров на 26 Юли 2011 18:01

milena написа:На всички от тоя форум искам да кажа едно Вървете да се метнете от някоя по-висока скаличка.

Грозно изказване за жена!
Може би някой е казал на жената, че няма проблеми с бутането и понеже това отговаря на нейните желания, тя с удоволствие го е приела за най-правилния отговор.
Разбира се това е последният пост на този ник! След такъв коментар, не мога да оставя потребителя да продължи да пише тук!
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот Илиян Илиев™ на 26 Юли 2011 20:33

Грешка, баце админ. Остави я свободна да пише за резултата. В момента в който спре да пише за резултатите ще почваме да следим новините. Laie_67.gif
Аватар
Илиян Илиев™
Активен потребител

Мнениеот rockwall на 01 Ное 2011 11:03

въпросите са от смърфиетка, а скачането със скаличката беше от милена

да не стане някоя грешка или се пише от 2 ника sk (23).gif a (103).gif

а колкото до скаличките - ние това си го можем и без да ни го казват - ето едно мое мятане

Изображение
http://www.rockwallstone.eu
Изкуствен Камък - Естествена Красота
Аватар
rockwall
Специалист - консултант

Мнениеот academil на 01 Ное 2011 11:13

rockwall написа:въпросите са от смърфиетка, а скачането със скаличката бяха от милена

да не стане някоя грешка или се пише от 2 ника

смърфиетка е начинаещ строителен инженер,
а милена от бургас, е главен типаж в друга тема,
наела инж.-конструктор на парници,
който и дал съвети не само да бутне
изцяло стената на панелката към балкона,
но и да отреже арматурните железа;
ние хорово предрекохме срутване при земетръс.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот kremenski на 01 Ное 2011 11:24

academil написа:... ... ..., който и дал съвети не само да бутне изцяло стената на панелката към балкона, но и да отреже арматурните железа;
ние хорово предрекохме срутване при земетръс.

Laie_67.gif

между другото, academil, както обичаше да казва един добър приятел и колега "аз съм проС човек - архитект, не разбирам", обаче, до колкото знам при едноетажни и двуетажни конструкции от 60-те с тухли единички, същите са били използвани като основен вертикален носещ елемент в преобладаващия случай. И досега колеги строителни инженери предлагат точно този метод за изграждане на противоземетръсни шайби при такива сгради. А има и още нещо, което ме притесни в поста ти. Ако правилно съм разбрала, предлагаш само да се изкърти бетона, без да се реже арматурата - това добре, ама как закотвяш реално арматурата от колоната в плочата? Това не е ли проблем по отношение сили на срязване при контурите на колоната? Не знам в края на краищата какво натоварване ще се получи, нито какво е премостването от гредата (ако се направи греда)... Сигурен ли си, че няма да има проблем?,

Абе... какво да си говорим... Мене от кооперацията ме наругаха като казах, че някой от комшиите отряза 4 армировъчни пръта от конструкцията при ремонт. Всичките до един обясниха, че при тях ремонт няма. От два от апартаментите от страната, където се чу акцията на секача, казаха, че правят основно почистване и сменят тапетите... А сега иди и разправяй в кметството "абе някой сряза армировка, не сме ние, ама не знам кой е"...
Последна промяна kremenski на 01 Ное 2011 11:29, променена общо 1 път
Аватар
kremenski
АРХИТЕКТ
АРХИТЕКТ

Мнениеот academil на 01 Ное 2011 11:28

Грешно си разбрала, колежке, аз съм категорично против каквито и да е подобни реконструкции по панелките.

Не знам дали темата на Милена съществува все още, там е посочено всичко.
Въпросите бяха отправени след премахване на стената.
Доколкото помня, дебелите арматури бяха отрязани дълбоко в бетона,
и дори възстановяването им - силна моя препоръка, беше невъзможно или с проблемен ефект.
Последна промяна academil на 01 Ное 2011 11:33, променена общо 1 път
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот kremenski на 01 Ное 2011 11:31

А, не - това за панелките го разбрах, че си против. Видяла съм ти постовете, определено имаш "багаж", даже за много неща много над моя. Това за двуетажната къща с тухли единички от 60-те ме притесни...
Аватар
kremenski
АРХИТЕКТ
АРХИТЕКТ

Мнениеот academil на 01 Ное 2011 12:04

Тази къща от 60-те години едва ли е с уникален проект,
обикновено по селата тогава се работеше с типови проекти,
които всеки променяше както намери за добре, с благословията на партийния секретар.
И ако имаше арматура, ж.б. плоча и арматурен план, от "Пълномощничеството" съобщаваха по-нагоре,
че всичко е наред, строят се модерни къщи под мъдрото ръководство, и така нататък,
какво е това земетръсна шайба тогава? -
тогава нямаше земетръси, и в никоя петилетка не бяха предвиждани.

Съвсем случаен е фактът, че панелките са най-устойчивите на земетръс крупни жилищни блокове, не е търсен.

А в случая, при двоен зид на първия етаж единствената задача е да не се намали пространствената коравина на конструкцията, за втория етаж.
Ако рамката се изпълни както трябва едва ли ще има някакви проблеми, освен при сериозно земетресение.
Те така или иначе си бяха решили да бутат стена и да правят рамка...Поне питаха преди бутането...
academil
Експерт

Мнениеот $4ЕN на 01 Ное 2011 23:25

Предстои ми ремонт и остъкляване на терасата. Интересуваме дали може да се изреже очертаната част на снимката. От терасата съм изкъртил мозайката и замазката до плоча, за да се олекоти балкона. Пода ще го изравнявам със сух под. Допълнително ще се консултирам и със строителен инженер, но и тук има достатъчно компетентни хора, пък и повече мнения никога не пречат.
Благодаря на отзовалите се!

Изображение
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот Стилиян Лукаров на 02 Ное 2011 00:43

Премахването на този елемент не представлява никакъв проблем! Той не носи нищо и спокойно може да бъде отстранен. Естествено колоните отстрани не се пипат! :wink:
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот $4ЕN на 02 Ное 2011 10:51

Kолоните отстрани не съм си и мислил да се махат. Само очертаното.
JC-ThankYou.gif Админ
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот stivemaster на 04 Фев 2012 20:45

Наред със съветите които получихте до тук колега ,следва да добавя и този ,че ако изключим опасността за конструкцията която се създава при събаряне на част от фасадната панела "което се стремите да минимизирате" остава неизпълнението на куп законови изисквания .За да ви е всичко наред със закона погледнете тук http://stroitelni-proekti.com/?page_id=1321 От друга страна създава прецедент за съседите ви ,които по правило биха действали дори и без достъпната ви вече информация и ..... се получава познатата ни порочна практика.А освен това не живеете в някоя нормална държава тук може да ви се случи и това http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/12/ ... leniia_na/ имайте го предвид макар че не ви го пожелавам.Правилната тактика е да съберете пари от всички собственици под и над вас (можете да получите проект или само конструктивно становище за всеки вертикален ред балкони като цяло) и да ги приобщите с обща конструкция и обшивка от леки материали за сухо строителство (мога да ти дам описание допълнително) което е доста по приемливо от всяка гледна точка и би ви излязло по евтино на всички.
stivemaster
Нарушил правилата на форума
Нарушил правилата на форума

Мнениеот academil на 04 Фев 2012 21:44

stivemaster написа:...Правилната тактика е да съберете пари от всички собственици под и над вас...

:lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot:
academil
Експерт

Мнениеот forrest на 15 Мар 2012 19:04

......... След като изчетох темата в мен остана чувство на неприятно объркване. През 2007-ма правих основен ремонт на жилището си и исках да преобщя терасата към кухнята. И понеже осъзнавам отговорноста си търсих професионална консултация дали е обезопасно за блока в който живея това (живея на 1-ви етаж, панел). След дълго търсене (идваха доста архитекти и строителни инженери, които след оглед си казаха че не са сигурни дали може, понеже не познавали добре панелното строителство и ми препоръчаха да търся "старо куче" от онези които навремето са строили тези блокове) намерих такъв, в града в който живея останали 2 такива (единия с изтекло разрешително). След оглед и справка в неговия архив отговорът беше че може да премахна стената (като запазя горе хоризонталния трегер) без да повлияе на сигурноста на сградата. Всичко това бе придружено с конструктивно становще в писмен вид (в 2-ва екземпляра) с подписи и печати. И разбира се аз я премахнах. Сега съм объркан. Строителния инженер който ми издаде конструктивното становище има собствен строителен бизнес и едва ли го направил от назнание или алчност за да ми вземе дребните пари за издаване на документа. Мога да прикача снимки след ремонта и сканираните документи разбира се маскирайки данните на вашия колега.
forrest
Потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Земни работи, кофраж, армиране и стоманобетон