Кофраж на плоча

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Кофраж на плоча

Мнениеот mybabybook на 15 Май 2020 20:30

Здравейте,
интересуваме как се кофражира плоча? Т.е. как се нивелират кофраните платна, как се определя от къде да почне плочата и прочие> Разполагам с кофражни метални платна 100х50см. Конц ли трябва да опъна там където ще е долния край на плочата или се процедира по друг начин.
mybabybook
Потребител

Re: Кофраж на плоча

Мнениеот mybabybook на 27 Май 2020 18:58

Оправих се с платната, сега обаче друго. Понеже са ползвани, има засъхнал по тях бетон. Кой вариант е по-добър- да ги намажа с отработено масло, или да ги покрия с найлон? Страх ме е, че ако намажа с масло, то със сигурност ще нацапа арматурата и не знам каква спойка ще стане между зацапаните участци и бетонът. Найлонът пък ако се набере мое да стане пак проблем.
mybabybook
Потребител

Мнениеот chapara на 28 Май 2020 11:41

Първо е трябвало да почистиш основно платната. Зависи как ще лееш бетона. Маслото е малко стара версия, после падат мазилки от таваните. Ако ще е с бетон помпа никакъв наелон не те спасява и ще трябва мазане с маслото, ако е ръчно можеш да набавиш мраморно брашно което да разстелеш по кофража. След декофрирането с водоструйка го отмиваш от плочата.
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот mybabybook на 28 Май 2020 16:23

Ами вече минах с масло тази сутрин, че се разубедих да не вземе да се набере найлона. Мазилка няма да има, така че предполагам няма да е проблем с маслото.
Само да попитам- има ли някакъв макс. период от време, за който плочата трябва да се отлее върху вече отлетите колони, защото в цялата околия са свършили филца и се очаква да има чак след поне 2 седмици. И се чудя ще стане ли добре спойката между плочата и колоните или трябва да мацна с някаква химия.
mybabybook
Потребител

Мнениеот chapara на 28 Май 2020 16:33

По принсип 2 седмици не са проблем, но и бетонконтакт грунд няма да навреди.
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот mybabybook на 28 Май 2020 19:29

Ами ще станат 3 седмици, че дори и месец, защото ги отлях не тази неделя, която мина, а по-миналата. Преди време ползвах някаква химия на Сика SIKA SIKALATEX EMULSION, но честно казано, не ми хареса как се получи емулсията накрая. може и аз да не съм разбъркал както трябва де, знам ли. Имаш ли някакви препоръки относно грунд?
mybabybook
Потребител

Мнениеот chapara на 28 Май 2020 19:38

"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Назад към Земни работи, кофраж, армиране и стоманобетон