Вдигане таваните на стара къща.

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Вдигане таваните на стара къща.

Мнениеот ilko.co на 26 Ное 2019 21:33

Здравейте,нов съм тук и прочетох много теми но моят въпрос остана не открит.Ако темата не е на правилното място,моля модераторите да я поправят или преместят.Та по същество,живея в Стара къща на около 95 години и на първият етаж таваните са ми по два метра.Искам също като колегата да вдигна височината но да не копая на долу,понеже съм сложил теракот навсякъде,а да вдигна тавана с около 30см.Дървената надлъжна греда на стаите която е под ребрата мисля да премахна и да заменя с бетонен трегер 25 на 30 който да бъде 30см над старото ниво.Въпросът ми към знаещите е-арматура 12мм и 9броя в биглата, и бигли 6мм на по 20см като стаята е 4,30 ще поеме ли товара на ребра 5/10 плюс водоустойчив шперплат и ламинат ,стените са 60 см и трегера ще легне на целия зид.Зидът е камък и черна глина или нещо подобно но много твърда.Ще сим благодарен на съветите и мненията ви!
ilko.co

Re: Вдигане таваните на стара къща.

Мнениеот ilko.co на 03 Дек 2019 19:00

Никой ли няма да изрази мнение по въпроса ми,или тук повечето четат и разглеждат,а само някой пишат!
ilko.co

Мнениеот Стилиян Лукаров на 04 Дек 2019 17:26

Няма как някой да се хване и да дава мнения вместо инженер! Това което питаш е въпрос, чийто отговор носи отговорности!
Някои от специалистите на форума не влизат толкова често и затова не можеш да получиш отговор от правилния човек веднага. Може и въобще да не получиш... зависи.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот ilko.co на 04 Дек 2019 18:21

Благодаря за отговора,ще продължавам да чета и дано още някой излезе с подобен проблем като моя,няма да бързам защото искам да стане здраво.
ilko.co

Назад към Земни работи, кофраж, армиране и стоманобетон