Цена на мраморни плочки !?

Изображение

Цена на мраморни плочки !?

Мнениеот stefanov_simeon на 27 Ное 2012 21:45

Здравейте.

Каква според вас е актуалната и реална цена на мраморни плочки, едностранно полирани с дебелина 2 см на размери 30/37 и 60/30 (вторите размери са приблизителни и по памет) имам и други размери, но са в малки количества !?

В интернет намирам ограничено количество информация за такъв вид материал поради една или друга причина не е много популярен в последните години май...?!? moil.gif

Цените които успях да намеря в нета за сходни мраморни плочки са от 18 лв за м2 до 44 лв за м2 :? :wallbash: :headbash:

Мнения, съвети, коментари... JC-ThankYou.gif
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
stefanov_simeon
Активен потребител

Re: Цена на мраморни плочки !?

Мнениеот Мънцата на 28 Ное 2012 02:07

За подобни употребявани плочи цената е такава, каквато някой е готов да плати, в твоя случай не бих възлагал големи надежди за продажба. Ползват се предимно при облицовки на паметници.
Аватар
Мънцата
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот stefanov_simeon на 28 Ное 2012 08:30

Мънцата написа:За подобни употребявани плочи цената е такава, каквато някой е готов да плати, в твоя случай не бих възлагал големи надежди за продажба. Ползват се предимно при облицовки на паметници.

А по какво съдите, че са употребявани ? :? :fies:

Аз лично не намирам никакви следи или признаци по мраморните плочки да са били използвани някога, но пък аз не съм критерий !!!

Освен за паметници според мен те съвсем успешно могат да се използват за облицовка на стълбища,за под,външни фасади и много други.Но навярно с навлизането на новите по модерни материали и с по трудната обработка и монтаж на мрамора хората не го предпочитат.А и имаше преди време твърдения че мрамора е карценогенен.По скоро при обработката му се отделя такъв прах си мисля.А и много поема мазнина...Абе капризен си е.

А навремето всички банки, партийни домове и вили само с мрамор ги облицоваха.Беше признак на просперитет и лукс мрамора :-)

Прилагам и по подробни снимки за да прецените нов ли е или втора употреба :? sk (41).gif sk (37).gif
stefanov_simeon
Активен потребител

Мнениеот емил на 28 Ное 2012 12:08

Това е Тополовградски мрамор , явно не е употребяван, но от първата снимка се обърква човек .
Никога не се е говорило , че е канцерогенен , за азбестът имаше слух ...
Този е полиран , не поема мазнини , и не се цапа . Машината с диск 30см го реже като вестник .
( Тая последната снимка по- добре я изтрий , понеже мн гадно са наредени тия стапали пред вратата . )

Материалът е здрав , нов , и вероятно ( на по- ниска цена от китайският гранит ) , ще се продаде . sk (49).gif
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот stefanov_simeon на 28 Ное 2012 13:24

емил написа:Това е Тополовградски мрамор , явно не е употребяван, но от първата снимка се обърква човек .
Никога не се е говорило , че е канцерогенен , за азбестът имаше слух ...
Този е полиран , не поема мазнини , и не се цапа . Машината с диск 30см го реже като вестник .
( Тая последната снимка по- добре я изтрий , понеже мн гадно са наредени тия стапали пред вратата . )

Материалът е здрав , нов , и вероятно ( на по- ниска цена от китайският гранит ) , ще се продаде . sk (49).gif

Благодаря за бързия отговор и информацията относно вида (Тополовградски мрамор). JC-ThankYou.gif

А на каква цена е този китайски гранит.В нета намирам някакви цени от 20-25 лв за подпрозорачни плочи от китайски гранит (ама на квадрат ли за плоча ли е,на линеен метър ли е ?!?)

И да за стъпалата не са професионално направени.Те са временни и ги облицовахме един вид експериментално. :D

Проверих и точните размери и количества :

40х30 см. - 181 броя (8,33 плочи = 1 м2 или общо 21,72 м2)
30х30 см. - 153 броя (11,11плочи = 1 м2 или общо 13,72 м2)
50х30 см. - 72 броя (6,66 плочки = 1 м2 или общо 11,81 м2)
+ един куп изрезки и счупени като бонус

JC-ThankYou.gif happy.gif
stefanov_simeon
Активен потребител

Мнениеот stefanov_simeon на 28 Ное 2012 17:50

Проверих цените в една от местните борси за облицовачен камък,мрамор и гранит Солид Стоун Еоод, Велико Търново.

За който се интересува 8 лв на м2 за изрезки и парчета от такъв мрамор с дебелина 2 см за мозайка.
И 25 лв на м2 за такъв тополовградски мрамор, полиран от единия край, украйчен и с размери 15 см на 40 см. (не съм 100% сигурен дали беше 15х40 или 15х50 см, но в общи линии тесни и продълговати плочи бяха )

По големите размери плочи били с по-високи цени, но в момента не можели да ми кажат каква е цената им, защото нямали в наличност. :headbash:

Благодаря още веднъж на включилите се в темата JC-ThankYou.gif :respekt:
stefanov_simeon
Активен потребител

Мнениеот Мънцата на 28 Ное 2012 22:29

На първата снимка изглежда като употребяван, другото което ме наведе на тази мисъл е размера, който си посочил - 37х30. Такъв стандарт няма! Както и да е sk (51).gif
емил написа:Този е полиран , не поема мазнини , и не се цапа . Машината с диск 30см го реже като вестник .

Тука мога да поспоря с теб, но няма да го направя sk (43).gif С две думи - материала въобще не е нов /нямам предвид състоянието/, попива си мазнини и мръсотия, както всеки друг необработен химически /импрегниран/ естествен материал. Преди години нямаше сегашния избор на естествени скално-облицовъчни материали и по тази причина подобни материали се ползваха масово. Сега е съвсем различно. Както и да е, успех с продажбата sk (43).gif
Аватар
Мънцата
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот емил на 29 Ное 2012 00:32

"Този е полиран , не поема мазнини , и не се цапа . Машината с диск 30см го реже като вестник . Материалът е здрав , нов , и "

Мънцата кофти ме разкрива :wink: поради което си корегирам малко горното .
Да се разбира :

Този е полиран , сравнително малко се цапа от мазнини , и евентуално се мие .Машината го реже нормално .
Материалът изглежда неупотребяван .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот stefanov_simeon на 29 Ное 2012 10:04

Колеги обсъдихме всичко около мрамора, свойства,качества,недостатъци,състояние и тн.
Само не ми дадохте актуална ориентировъчна цена, за което всъщност е и целта на темата !

Затова във форума го пуснах на 25 лв на м2, а в интернет на следните цени :

Едностранно полирани плочи Тополовградски мрамор.

Дебелина 2 см.

Размери и количества :

30х30 см. - 153 броя (11,11плочи = 1 м2 или общо 13,72 м2) цена 24 лв за м2

40х30 см. - 181 броя (8,33 плочи = 1 м2 или общо 21,72 м2) цена 27 лв за м2
50х30 см. - 72 броя (6,66 плочки = 1 м2 или общо 11,81 м2)цена 30 лв за м2

Цена при покупка на цялото количество 25 лв. за квадратен метър !

Изрезки и парчета от същия такъв мрамор за мозайка цена 6 лв за м2.Ограничено количество от него !

Не ми е спешен, просто започнах да разчиствам ненужните ми неща, които никак не са малко.До сега съм пуснал 30 обяви в нета :? sk (41).gif
stefanov_simeon
Активен потребител

Мнениеот Мънцата на 30 Ное 2012 21:11

stefanov_simeon написа:Колеги обсъдихме всичко около мрамора, свойства,качества,недостатъци,състояние и тн.
Само не ми дадохте актуална ориентировъчна цена, за което всъщност е и целта на темата !

Ами казах ти в началото, макар и за употребяван материал, за нов важи същото sk (43).gif
Мънцата написа:...цената е такава, каквато някой е готов да плати...

stefanov_simeon написа:Не ми е спешен, просто започнах да разчиствам ненужните ми неща, които никак не са малко.До сега съм пуснал 30 обяви в нета :? sk (41).gif

Добре, че не ти е спешно, защото ще е чудо, ако успееш да вземеш подобни пари, дори да пуснеш и 130 обяви sk (1).gif За сравнение - ние продаваме такъв материал на цена от 20 до 30лв/м2
Аватар
Мънцата
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот stefanov_simeon на 01 Дек 2012 09:13

Ей за това говорихме и ми беше питането и самата тема: -
Мънцата написа:...
цена от 20 до 30лв/м2

Мънцата написа:....Добре, че не ти е спешно, защото ще е чудо, ако успееш да вземеш подобни пари, дори да пуснеш и 130 обяви

Не колега аз съм пуснал 30 обяви в един сайт за различни неща,артикули от обзавеждане до машини и оборудване !!!

И сравнението е добро вие продавате от 20 до 30 лв цената, която съм обявил е в този диапазон така че съм улучил цената и тя е реална и пазарна (разбира се след като си направих проучване на цените в региона за този материал):-) happy.gif

P.S. И малко разсъждения :

Мънцата написа:...цената е такава, каквато някой е готов да плати...

А аз бих допълнил и такава каквато и мен да ме удовлетвори, че за подаръци дядо коледа по коледа :D

До някъде сте прав но само до някъде :

Продавачът дава висока цена, купувачът иска ниска. Ако исканията на двете страни не се променят, сделката ще се разпадне. Но никой не търгува, за да проваля сделки, нали? Затова в хода на преговорите най-често продавачът сваля малко цената, а купувачът завишава. Тоест всяка от двете страни предлага по-изгодни условия за другата. Тези условия все още не са в пълно съгласие, но цените на купувача и продавача се сближават. И в момента, в който се постигне пълното съгласие по условията, сделката е факт.
stefanov_simeon
Активен потребител

Мнениеот Chefo77 на 11 Дек 2012 00:33

емил написа: Никога не се е говорило , че е канцерогенен , за азбестът имаше слух ...

Offtopic:
Не е слух, а е истина. Азбестът е доказан канцероген по класификацията на СЗО. Разпрашен, отделя влакна, които навлизат в дихателните пътища и причиняват азбестоза - вид рак на белите дробове.
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
Активист

Мнениеот stefanov_simeon на 28 Мар 2013 15:16

Продаден ;-)
Успях да му взема 22 лв за м2 средна цена за всичко :-))) happy.gif
stefanov_simeon
Активен потребител