строителен надзор

Изображение

строителен надзор

Мнениеот mishkana на 05 Юли 2010 10:29

Моля, да ми отговорите на следните въпроси: Кога се назначава строителен надзор? При ремонтни работи трябва ли да има такъв? Благодаря.
mishkana

Re: строителен надзор

Мнениеот Стилиян Лукаров на 05 Юли 2010 12:36

mishkana написа:Моля, да ми отговорите на следните въпроси: Кога се назначава строителен надзор? При ремонтни работи трябва ли да има такъв? Благодаря.

При ремонтни дейности строителния надзор не е задължителен. Става задължителен при строеж на сгради от 1000 РЗП нагоре.
Ако ти искаш да имаш строителен надзор за твоя ремонт, естествено не е проблем - просто си наемаш такъв!
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Re: строителен надзор

Мнениеот batman на 16 Авг 2010 07:25

Май малко съм укъснял с отговора, но поне за другите ще се знае sk (43).gif
Има различни видове ремонт - текущ, основен и реконструкция! Зависи какъв Ви е ремонта!
Следваща преценка е относно това коя категория строеж Ви е сградата, която ще ремонтирате! В зависимост от характеристиките, значимостта, сложността и рисковете при експлоатация строежите се категоризират от І до VІ категория! Реконструкции, преустройства, основни ремонти и смяна на предназначението на строежите приемат категорията на сградата, върху която ще се извършва! Когато строежи или части от тях попадат по един критерий в определена категория, а по друг - в по-висока, те се категоризират в по-високата категория.
От І до ІV категория е задължително да си със строителен надзор! За V категория може или строителен надзор или технически ръководител! За VІ категория ролята на строителния надзор я играе техническия ръководител на обекта!
batman
Активист

Назад към Всичко което трябва да знаем!