Поздрави от Сидни Ав$тралия

Изображение

Поздрави от Сидни Ав$тралия

Мнениеот Сидни Ав$тралия на 20 Юни 2016 21:28

Здравейте юзъри,модератори,админи,ботове,провайдъри,тролове и флеймъри....

ПС:
Може сега някои да побеснеят и да почнат да ме обиждат,други ще ми ръкопляскат,другите ще са неутрални и ще гледат само и ще се смеят до припадък само защото съм ,,Сидни,, :кавички: ....аз просто съм си странен и на никой не бутам вижданията си за живота,но ако искате,забавлявайте се че живота е черен в БГ и балканите в частност sk (43).gif

Казвам се Сидни и съм IT експерт завършил компютърно инженерство и съм главен шер холдер инвеститор и живея от 3 години в Австралия и съм премимум резидент,тоест нямам ограничение цял живот мога да живея и работя тук.Обичам да се гмуркам в кораловия риф и да пътувам в джунглата.Преди живях в Западна Европа сега от няколко години живея в Ав$тралия. Западна Европа е мизерия сравнено с Новия Свят.
Ав$тралия 4-та година на 1-во място в класацията за най добра страна за живеене, доходи 10% по високи от американските, безплатна здравна система, пенсиона, средна продължителност на живота 84г., дъждовни гори и джунгли, 80 кристални острова повечето между Сидни и Бризбън, рифове, красота. абе колкото по далеч от балканите толкова по добър става живота.Не знам що така но е факт. Кой е чувал за Австралия,покъртителна е ниската култура на Ганя,Оз е континент ПО ГОЛЯМ от EU и или почти колкото КОНТИНЕНТАЛНА ЕВРОПА. И го запомнете!
Крокодили има на север в Куинсланд към Каринс и ДаруинПоловината континент е ТРОПИК, демек ДЪЖДОВЕН СЕЗОН вместо зима. Това означава, изсипва се дъжд като изведро за 2 часа и после пече слънце.
Само около Сидни има над 30 водопада навътре в джунглите, повечето съм ги обиколил На юг към Мелбърн има 4 сезона, има и есен и ски курорти, ски лифтове (Докато на Балканите постепенно започват да се припичат с над 30 градусова жега, ски сезонът в Австралия и Нова Зеландия току що започва. Температурите там са около -5C и много от курортите докладват за натрупана нова снежна пудра. Ски пистите в Craigieburn Valley и Temple Basin на южния новозеландски остров, имат вече повече от метър нов снаг. Първите ски центрове които ще отворят сезона там в неделя са Coronet Peak и Mt Hutt, а останалите ще ги последват през следващите няколко седмици.)
За аборигените...Те са едва 2% (ДВА ПРОЦЕНТА) от населението, но реално са поели съдбата на индианците в Америка. Се едно да кажеш че няма да идеш в Америка щото имало индианци, хахах ти в кой век живееш, по добре се огледай около теб джипсито колко е.Тук няма цветнокожи както в Америка, Тук робство НЕ е имало а до 1975 е било забранено цветнокожи да стъпват тук!Тук НЯМА нелегални защото депортират моментално. Идват с лодки, и ги пращат в лагер на един далечен остров и после депортират. тук в ВСИЧКИ паркове в града и извън града има газ на вересия, ей така навсякъде. За да можеш направо да си сложиш барбекюто. Какво ще стане ако в БГ някъде пуснат газ на вересия ей така? Ще се засели цял катун наоколо..
Освен метрото, под земята е лабиринти от тунели за коли. Карам с 80 под града. Под земята обаче няма GPS, цял лабиринт е и се орентираш по табели само. Няма задръствания, за минути излизаш в всяка точка на града, ако не се загубиш в тунелите :D :D
Ето, пишете в търсачката и четете в този сайт: днес.бг ОИСР: Канбера е най-доброто място за живеене
Ние сме 4-та ПОРЕДНА година на 1-во място в класацията за най добра страна за живеене, доходи 10% над американските, безплатна здравна система, пенсиона, Пишете в търсачката и четете в този сайт: днес.бг Австралия - най добрата страна за живеене.Изчислява се по BLI индекса за всяка държава- доходи МИНУС разходи и от остатъка се гледа колко неща можеш да си купиш по цените в съответната държава
тука сме 20 МИЛИОНА население, човека е най малобройния вид, Ав$тралия е голяма колкото Европа което е 500 млн.Тук не си заключваме къщите защото няма престъпност. Кенгурата са се научили да отварят врати и влизат в къщите докато хората са на работа. И не само влизат ами отварят хладилници. Не се шегувам. Правят мазало в къщата изпотрошават всичко.А ако стопаните се върнат докато са вътре, кенгурата ги наритват, диви животни са.
По новините често дават обърнатите къщи след погрома на кенгурата.финансовата криза е най големия късмет който може да се случи в живота на човек, за съжаление се случва средно през 80 години, или по веднъж в живота на човек, предишната е била 1920-1930.Много хора докато я чакаха остаряха. Най големия джакпот в живота е да се падне когато човек е млад като мен на 20-30 години и хубавото те първа предстои. Това е всичко от което има нужда един успяващ човек като мен за да действа.Защо го наричате "чужбина"?!? Няма нищо чуждо там където човек успява
В западна европа (и в БГ май) Е ЗАБРАНЕНО да си миеш колата с питейна вода.
НО тук в Ав$тралия Е РАЗРЕШЕНО. Нещо повече, НАВСЯКЪДЕ има дори ПУБЛИЧНО СВОБОДНИ места където всеки може да си измие колата. В почти всяка сграда. БЕЗПЛАТНО Е! и са обществени, всеки може да спре. Всеки сам си мие колата с питейна вода.НАВСЯКЪДЕ ИМА ЧЕШМИ.В Сидни има 180 ОБЩЕСТВЕНИ БАСЕЙНА, безплатни, общината ги чисти и стопанисва.Нова зеландия е красиво но Ав$тралия е класи над Нова Зеландия. Почнаха много да идват от Нова Зеландия и по миналата година им спряхме соцялните и затегнахме контрола за да спрат да идват в Ав$тралия защото много надойдоха.През 2015 повече австралийци са емигрирали в Нова Зенландия, отколкото новозенландци към Австралия. Тенденцията е такава. Нова Зенландия е в икономически бум, а Австралия е към края на бума си свързан с износа на руди и други изкопаеми към Азия.да 2015 са емигрирали повече ав$тралийци към нова зеландия от колкото новозеландци към ав$тралия. И техния брой е..... 100 човека пхахахах
For the first time in 24 years more Australians have moved to New Zealand to live and work than the other way around.
The latest New Zealand government figures show that last month it had a net inflow of 100 Australian migrants.
Новозелнадското правителство е отчело 100 австралийци миналия месец.

може още да поша,но се измарям....

Но така или иначе аз обичам луксозните неща и много други....

Наслаждавайте се,на някои клиповете ще им се сторят скучни и затова съм сложил чалга за да може и неграмотните да се заинтересуват.

https://www.youtube.com/watch?v=jp4ymITFZLI
https://www.youtube.com/watch?v=XujY7saHLY4

Хе ето и количката ми. Който го интересува може да дойде в Рая на Земята.Ако е толкова настоятелен ши дам адреса ми да се увери на място sk (41).gif

Поздрави от Сидни Ав$тралия a (84).gif
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Сидни Ав$тралия

Re: Поздрави от Сидни Ав$тралия

Мнениеот Стилиян Лукаров на 21 Юни 2016 01:01

Добре дошъл.
Не виждам нищо лошо и опасно в това да си напишеш името. sk (6).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот емил на 21 Юни 2016 20:11

Добре дошъл sk (43).gif

Имам доста добри представи за Австралия ,
... но Вие /ти направо ги разби .
Сингапур според мен е доста конкурентно място спрямо Австралия .

Специално аз се радвам и гордея,че има такива като теб /вас, не трабва да злорадстваш , или да мислиш ,че всички завиждат .

На мен Австралия ми изглежда едно нормално място , просто другите страни са скапани .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Сидни Ав$тралия на 03 Юни 2017 08:53

Така е. Но е факт че колкото по-надалеч живея от БГ става сякаш по-добре,не знам защо но наистина е така. Вчера се скитах край Манли хич не ми се работеше. Има разни неща но...нали носталгията ме гони
Сидни Ав$тралия

Мнениеот емил на 03 Юни 2017 21:13

Носталгия ? Ха ха .
На вторият ден тук БГ ще ти мине носталгията , и ще ревнеш - искаам да си хоодяяя :D
Австралийците че са ненормални ненормални са , но пък тук сме ацки злобни ,завистливи .Това първите дни силно се усеща - до който се допреш - отпор , сърдитост и все едно се блъскаш в бетонна стена .

Мозака ( мозъкът sk (6).gif ) прочиства лошите спомени с времето ,както при родилките , и се получава ефектът на носталгията . Това е просто химия .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот titex на 07 Юни 2017 12:19

Имаше един виц по повод носталгията от времето преди да избухне демокрацията.
Накратко:

"Един нашенец успял да скъса синджира и се установил в щатите. Както му е реда минал през мияч на чинии, чистач и разни подобни... И полека лека започнал да работи за себе си и да се позамогва лекичко.
След време успял да дръпне в щатите и най-добрия си приятел. Посрещнал го той на летището и го завел първо в офиса си да се похвали едно-второ. Приятеля му влиза в офиса и що да види? На стената зад стола на шефското място виси портрет на другаря Живков. Сащисан приятеля пита:
- Че ти нали избяга от този строй, пък сега си окачил този портрет. Защо така?
А онзи му отговаря:
- Ааааа, това ли? Това е като ме стегне много носталгията го поглеждам и веднага ми минава!"

sk (37).gif sk (41).gif
"В дългосрочен план всички сме мъртви!" Джон Мейнард Кейнс
titex
Потребител

Назад към Дърдорилня