Здравословен начин на живот- митове и легенди?

Изображение

Re: Здравословен начин на живот- митове и легенди?

Мнениеот емил на 25 Юни 2016 21:28

емил написа:Сега ползват някаква първобитна хидропоника като садят в бали слама , и поливат разтвор на тор с кофите отгоре :D

Картофите се садят в чист пясък като под картофа се сипва лопата амониева селитра .
Стават едри , сочни , сладки -хрупкави лесно се обриват и вадят .

20160609_144235 - Копие.jpg

Капковото е със стандартни маркучи през 30 см имат вграден вътрешен филтър с редуцир и капкоотделител .
Еврейско изобретение .

Ползвам студена(задължително ) вода от кладенец , филтър дисков от 12 лв , който за мен е излишен .
Потопяема вибрационна помпа от 60 лв през симисторен регулатор за да намаля налягането до 2м воден стълб над терена.
Управление с тел + таймер , където цъкаш един път - и забравяш .

Просто - цъкаш -поливаш- береш- ядеш - и...се ш.

Който полее 1 път с капково повече НИКОГА не полива по друг начин .

Минути за реклама -

Забележете как съм снимал капката ! ползвайте само САМСУНГ ЕС 5 ! 22Мпиксела 8 гб памет 4-5 ядрен процесор минимум .
Само айфон 6 са по- добри .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот em67 на 25 Юни 2016 22:01

емил написа:Сега ползват някаква първобитна хидропоника като садят в бали слама , и поливат разтвор на тор с кофите отгоре :D
Капковото е със стандартни маркучи през 30 см имат вграден вътрешен филтър с редуцир и капкоотделител .
Еврейско изобретение . sk (49).gif
Ползвам студена(задължително ) вода от кладенец , филтър дисков от 12 лв , който за мен е излишен .
Потопяема вибрационна помпа от 60 лв през симисторен регулатор за да намаля налягането до 2м воден стълб над терена.
Управление с тел + таймер , където цъкаш един път - и забравяш .
Който полее 1 път с капково повече НИКОГА не полива по друг начин .

Минути за реклама -

Забележете как съм снимал капката ! ползвайте само САМСУНГ ЕС 5 ! 22Мпиксела 8 гб памет 4-5 ядрен процесор минимум .
Само айфон 6 са по- добри .

С балите слама е в миналото хилядолетие.. :) ,това е някакъв селски парник sk (41).gif ,а не оранжерия .
Има две фирми за капково напояване ( маркучи ,капкообразуватели и тн.) евреите -Netafim и всички останали , за помпи и хранителни възли са скандинавците и всички останали sk (37).gif .
Явно си уцелил свалянето на оборотите щом не надуваш маркучите sk (51).gif

Абе фотото убаво , ама що капе къде нема коренче sk (41).gif

Айде ,оспамихме му темата на Стоян , уйде здравословното хранене ,ама така се случи .
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот емил на 26 Юни 2016 10:00

20160625_201123.jpg
В Враца има мн липи по улиците .
Групи цигани метат падналият липов цвят заедно с пепелта, маслата, оловото и кучешките дърдонки .
Полученият продукт го предават на групи Българи ,които го прдават като липов чаи, така ,че който иска някакъв чай - препоръчвам да си го набере сам от гората .

Относно капките - не трябва да капе точно на коренчето .Маркучът прави под повърхноста непрекъснат мокър участък широк около 50 см , който конусовидно се разширява под земята .
Ще направя разрез с мотиката да се види .

Стоян ще го помолим да отдели няколко минути и да ни изтрие от тук , за което се извиняваме .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот em67 на 26 Юни 2016 12:32

Това с липите съм го виждал и аз . sk (38).gif При това не само циганите го правят ,а и много "известни" фирми в България нали и те изкупуват от такива "берачи" . Самите фирми правят " меко казано простотии" - берат се абсолютно зелени шипки , глог и др. , насипват ги на редове върху бетонни площадки и ги завиват с найлон ,те започват да се запарват ,гният , потъмняват , тогава ги отвиват и слънцето започва да ги суши ( после не можеш да ги различиш ) . Това е патент на една фирма oт Червен Бряг.
Масово изсушават билките по открити бетонни площадки ,метат ги с метли ,събират с лопати , ходят по тях и да не казвам какво още правят . Това е два пъти дневно ,сутрин ги вадят и разстилат , а вечер ги прибират под навеси ,за да не ги навлажни росата . После с цялата тази мръсотия ,дето ти я описваш (вкл. мишовини и плъшовини ) билката се дроби ,пакетира и в магазините .
Вносните билкови чайове са същите , над 98% от събраните и пакетирани по същия начин диворастящи и култивирани билки в България се изнасят в цяла Европа . България е най-големият производител и износител на билки в Европа . Същото е положението и със сушените гъби .
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот $4ЕN на 13 Авг 2016 00:02

Харесайте новата ми страница във фейсбук :)
mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
schenbmxjnkys[at]gmai.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот $4ЕN на 08 Сеп 2016 15:46

Харесайте новата ми страница във фейсбук :)
mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
schenbmxjnkys[at]gmai.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Предишна

Назад към Дърдорилня