Документални и научно-популярни филми, репортажи и др.

Изображение

Re: Документални и научно-популярни филми, репортажи и др.

Мнениеот leonardo на 02 Апр 2012 12:31

Прекрасни и уникални идеи! sk (38).gif
"НЯМА НЕВЪМОЖНИ НЕЩА"
0882766668 - Това е личният ми мобилен номер на които можете да се свързвате с мен.
Аватар
leonardo
ДЪРВОРЕЗБА
ДЪРВОРЕЗБА

Мнениеот $4ЕN на 01 Юни 2012 13:15

Нещо интересно.

Харесайте новата ми страница във фейсбук :)
mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
schenbmxjnkys[at]gmai.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот $4ЕN на 13 Юли 2012 09:53

mana.bg

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот $4ЕN на 27 Юли 2012 09:01

Още няколко интересни клипа.

Инфо:

The North Museum of Natural History & Science in Lancaster, PA previews its newest attraction: a quantum levitator. It's a circular track of magnets above which a razor-thin disc magically levitates, seeming to defy the laws of physics.

Purchased for about $7,000 from Tel-Aviv University, the levitator is believed to be the only one of its kind in a United States museum.

The key to the levitator is the disc, which is made of superconducting material sandwiched between layers of gold and sapphire crystal. A piece of foam is placed on top and held in place with household plastic wrap. The disc is then dipped into a brew of liquid nitrogen (temperature: minus-300 degrees Fahrenheit).

Ето и едно много красиво клипче на земята, погледната от космоса.

http://vimeo.com/45878034
mana.bg

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот $4ЕN на 12 Авг 2012 20:52

Скоро гледах един много интересен филм по Хистори чанел.

Понеже скоро се заговори за клас на точност, отклонения и норми в строенето и ремонтите, реших да ви покажа този филм.

Говори се доста неща, но това което искам да видите започва след 30-та минута във филма.

Не намерих линк на Български език, само на Английски, но в кадрите се вижда с каква точност са стройли хората от древността, без да разполагат с модерните машини, които имаме днес.

Предполагам че ще ви е интересно и ще се радвам на коментар.

Приятно гледане.
mana.bg

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот емил на 12 Авг 2012 23:37

DSC058977887(2).JPG
Това с тия пирамиди , са толкова досадни спекулаций , че няма на къде .
М/у другото ето двама древногръцки майстори каменоделци в действие ... happy1.gif

Мии нивелирани били ....
Ми монтирали са едни канали които са модулни около цялата пирамида , напълнили са ги с вода , и секи майстор е взимал ниво от каналката , без шанс да сгреши повече от 2мм. .
Мии ориентирани били на север ....
Ми не са ползвали компас , а са пускали осветен отвес и са гледали полярната звезда , знаяли са , че описва кръг / прецесия ... то думата " прецесия" е на хиляди години .
Значи като се дръпнеш от отвеса на 200м на око правиш точност( ъглова грешка ) от сантигради .
Това че са чукали с медни секачи , и не са имали стомана ....?
Гледал съм какво са чукали в гранита , и е правено със секачи каквито ползваме и сега , имам снимки отблизо , който не вярва ... ще ги пусна .
Като са имали 22 вида бира били ли са глупави ?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот професионал на 13 Авг 2012 00:58

Хм,странно - единият ми изглежда познат! sk (37).gif
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот $4ЕN на 19 Авг 2012 23:41

Бат Емо може да се спекулации тия неща с пирамидите, но във филма не се говори само за тях.
И аз съм чел за тези канали по пирамидите, дето са ги пълнили с вода.
Филма го има в колибка със субтитри и са обяснени подробно нещата.
Прегледах на бързо филма отново и направих снимки на някои от нещата, които ме впечатлиха най-много.

Всички камъни са от най-твърдите на света. Единственото по-твърдо нещо от тях са диамантите.

Полиран и перфектно равен камък, на който са сложили лист хартия под мастарчето, за да се види светлината.

Изображение

Това е същият камък без хартията.

Изображение

Снимка на камък от Пума Пунку.
Перфектни отвори с еднакъв диаметър и дълбочина. Мерили са ги всякакви учени с шублери, микрометри и дълбоко метри.

Изображение

Изображение

Изображение

Това не помня къде беше, но навсякъде всичко е зидано без разтвори и фугите межди отделните блокове са толкова малки, че не може да се пъхне кредитна карта в нея.

Формата на самите камъни също е уникална.
Местата, на които са ги строили са по планините на над 3000 метра надморска височина. Всичко се е носило от много по-ниско.

Изображение

Изображение

Изображение

Това май пак беше от Пума Пунку.

Изображение

Отново супер добре полиран гранит, перфектно равен и с супер прави ъгли.

Изображение

Изображение

Друг перфектно обработен гранит.

Изображение

Храма на Юпитер в Ливан. Масивните блокове са по 1000 тона.
Огромни камъни, отново перфектно обработени. И щом изработката не е трудна, интересно е как са ги пренасяли, повдигали и поставяли толкова прецизно по местата им.

Изображение

Нещо друго, отново невероятно трудна изработка.

Изображение

Отново снимки от Пума Пунку. Перфектно издълбани камъни с много сложни форми.

Изображение

Изображение

Ръбовете са толкова перфектни, че ако си прекара човек пръста по тях и натисне малко повече, може да се пореже- казва един от учените във филма.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Вътрешен радиус.

Изображение

И може би най-тежкият блок от всички ( поне показани във филма).
Камъка на бременната жена. Тежи 12 000 тона.

Изображение

В днешно време са необходими 21 огромни крана за да го повдигнат.

Изображение

Аз се съмнявам, е в днешно време някой може да направи толкова перфектни изработки и да издържат 5000 години.
Все пак не работя с камък и ми интересно и мнението на другите колеги, разбиращи от обработка на камък.
mana.bg

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот nikitheflame на 28 Авг 2012 01:54

Наскоро попаднах на филмовата поредица "Zeitgeist" от Питър Джоузеф, в който филм изобличава истинското лице на днешната парична система, пазарна икономика..., доста са аспектите, които са отразени там. Разказва се за порочността на банковата система, пазарната икономика, паричната система, как пагубно влияят на хората и околната среда... "законно"...
Прегледах и идеите на Жак Фреско, който е създател на проект "Венера" за напълно обновен свят, движещ се от ресурсно базирана икономика...
Всъщност човек трябва да изгледа филмите на Zeitgeist, проекта Венера, лекции на Питър Джоузеф, Жак Фреско...
В този ред на мисли реалността, описана от филма "Купи, хвърли, купи", който $-4en е публикувал, е в основата на икономическия растеж - абсолютната деградация на човечеството и планетата ни за момента... ако някой е на друго мнение, да го изкаже.
Някак си се замислих над всичко това, и разбирам, че сегашната действителност е едно брутално ограбване, погубване на човечеството и планетата.
Днес в България е мизерия. В други, по-развити страни стандартът на живот е по-висок... според разбиранията на сегашната парична система..., но ако нещата вървят в същата пагубна посока, и тяхното време ще дойде. Просто е неизбежно! Няма ли купуване на стоки, няма производство, няма работни места...., настава криза, бедност, глад...
Надявам се да ви бъде интересна тази тематика... и съвсем отговорно да коментираме! sk (40).gif
Домашни строителни ремонти в Хасково и региона - 0894 61 94 38, 0889 23 80 81
http://vbox7.com/play:395fdb68
Аватар
nikitheflame
Консултант

Мнениеот LucySPF на 28 Авг 2012 09:01

nikitheflame написа: "Купи, хвърли, купи", който $-4en е публикувал, е в основата на икономическия растеж - абсолютната деградация на човечеството и планетата ни за момента... ако някой е на друго мнение, да го изкаже. sk (40).gif

Здравей Ники,

Най кратката версия на теорията я гледах в мини док филма Историята на нещата - http://vbox7.com/play:db52f90b&al=2&vid=2862079 - това е с БГ събс и не добро качество...за англоговорящите да си го намерят в ютууб ...

Промяната е в нашите ръце обаче. Само имаме нужда от достатъчно добра мотивация. Аз лично нямам проблем с мотивацията. Аз намирам успокоение и ентусиазъм в мисълта че след време моите деца ще могат да са доста ако не напълно независими за прехраната си защото ще могат да си отглеждат храна в двора, доста независими за облеклото си защото ще могат да си шият сами, доста независими за водата си защото ще събират такава без да разхищават, доста независими за отоплението и осветлението си защото ще използват солари и естествена светлина...

Има една книга - The moneyless man - която в момента чета и която е интересен разказ за експеримента на един ирландец да изкара 1 година без пари - без никакъв кеш. Няма я преводна мисля, но за англоговорящите силно я препоръчвам.

Мисля, че наместо да ни е страх, трябва просто да вкараме енергия в откриването на малки но ежедневни промени в собствената си рутина. Малък пример - нека да си представим каква би била промяната в квартала ако всеки път, колкото и малко да е трасето което изминаваме пеша, се навеждаме и събираме каквито и паднали хартийки или торбички намираме...и после ги хвърлим където трябва...Много малка крачка, но след седмица поне 1 улица ще е чиста. Я колко хора сме...считай каква промяна....

толкоз от мен...излитам за работа ...а на връщане ще събирам хартийки

Поздрави
Люси
LucySPF
Потребител

Мнениеот емил на 28 Авг 2012 12:15

DSC05884qq.jpg
Тия снимки са възмутителни , особено рисунката с крановете .
Това е нарисувано от човек , който хал хабер си няма от товароносимост от кранове , работата сс тях , и е предназначено за манипулация на още по неосведомени .
И тая кокошка от Ви бокса лъже като дърта циганка / българка .
Елементарна манипулация , изразходвали сме 30 % от ресурса на планетата .... замърсили нам кво си ....
Един вулкан изхвърля 100 000 тона отровни газове и пепел ( е тук манипулирам малко и аз ) , и то за 1 час !
Аман от " документални " научно популярни филми ... кранове е имало , имало е и пилотонабивачки , и какво ли не , но с животинска тяга .
Римляните с малко повече пари са правили мост на Дунава за 1 седмица , пилототе още стоят по дъното , те са борови дървета , колони - импрегнирани и с железни остриета .
Ескус , Улпия Ескус , са докарали цял каменен град от 200- 300км , на модули , траките са превозили гробницата на Севт -3 която е 60 тона поне от 300км ( няма такъв гранит наблизо ) , просто приемете , че хората не са били толкова глупави .
Е тука облицовка от един стадион ... :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот LucySPF на 28 Авг 2012 12:25

емил написа:
DSC05884qq.jpg
Тия снимки са възмутителни , особено рисунката с крановете .
Това е нарисувано от човек , който хал хабер си няма от товароносимост от кранове , работата сс тях , и е предназначено за манипулация на още по неосведомени .
И тая кокошка от Ви бокса лъже като дърта циганка / българка .
Елементарна манипулация , изразходвали сме 30 % от ресурса на планетата .... замърсили нам кво си ....
Един вулкан изхвърля 100 000 тона отровни газове и пепел ( е тук манипулирам малко и аз ) , и то за 1 час !
Аман от " документални " научно популярни филми ... кранове е имало , имало е и пилотонабивачки , и какво ли не , но с животинска тяга .
Римляните с малко повече пари са правили мост на Дунава за 1 седмица , пилототе още стоят по дъното , те са борови дървета , колони - импрегнирани и с железни остриета .
Ескус , Улпия Ескус , са докарали цял каменен град от 200- 300км , на модули , траките са превозили гробницата на Севт -3 която е 60 тона поне от 300км ( няма такъв гранит наблизо ) , просто приемете , че хората не са били толкова глупави .
Е тука облицовка от един стадион ... :D

Е де Емо,

Не пали толкова сега...аз го дадах като пример за ефекта на консуматорското ни поведение върху самите нас. Да не изхвърляме бебето с мръсната вода.... Дори и да има много неточни примери...какво от това...стига да придава идеята.

Тебе те е яд на мен че ти правя конкуренция за почетното място в секция градина...затова мърмориш! sk (3).gif

Поздрави
Люси
LucySPF
Потребител

Мнениеот емил на 28 Авг 2012 13:09

Оо , изв. , не видях че си ти . :wink:

Но и против това съм - да събирам хартийки, спец аз в София хвърлям кофичка от кафе или боклук в краката си , дори кошчето да е до мен .

Софиянци плащат милиони на месец на фирми за чистота , да чистят те :fies: , да не говорим , че така отварям работно място за някой човечец .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Стилиян Лукаров на 28 Авг 2012 17:15

Емо, имаш желязна логика. Laie_67.gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот $4ЕN на 28 Авг 2012 21:56

емил написа:... аз в София хвърлям кофичка от кафе или боклук в краката си , дори кошчето да е до мен .

А във Враца хвърляш ли си по същият начин боклуците?
mana.bg

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

ПредишнаСледваща

Назад към Дърдорилня