Кахъри

Изображение

Кахъри

Мнениеот batman на 16 Мар 2010 23:25

Реших да постна въпросчето тука, защото не знам кое е определящото в случая... Пък те хората дето шътат из форума, ако трябва ще и намерят мястото sk (43).gif
Имам къща на село(бе не точно аз - жената). Гредоред, кара тавани, каменни зидове(лепени с кал) за основи и маза. Към кащата е лепната лятна кухня (едната й стена е каменният дувар-ограда към комшиите). Пода на тази лятна кухня е от зидани плътни тухлички.
И тук започват нещата... Мисля, че не е това което си мислите!
Мишките подкопаха тухличките и единят край започна да пропада! Тухличките се отлепиха и пода тръгна на ....
Съответно аз отвърнах на удара с удар - запълних дупката със стъкла от счупени шишета и буркати! Това ги спря точно една седмица. Започнах пълненето на дупките със всичко каквото намеря под ръка - парцали, сипица, стъклена вата ... Бабата подкрепяше отбраната с порядъчни порции миша отрова...
Уви! Живуркат си и се хранят.... Зимата дойде и скова студ! Това се отрази и на лятната кухня. Реших, че поне до лятото ще имам спокойствие... Но не би! Бабата пропишя от мазата! Отивам аз там и що да видя! На 2-3 места пръста от зиданите каменни основи изрита, отместени камъни колкото юмрука ми и налични две миши дупки! (казвам миши, но със сигурно това са си плъхове)
Сега остава и основите да тръгнат, като пода в лятната кухня!
Нещо свежо да ме подкрепите? sk (42).gif
batman
Активист

Re: Кахъри

Мнениеот admin на 17 Мар 2010 00:47

Laie_67.gif Laie_67.gif Laie_67.gif
По скоро трябва да се обърнеш към фирма за борба с вредителите!
Няма ли да стане, като махнеш тухличките, изкопаеш малко земя и си налееш една 15 сантиметрова плоча?
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
admin
СМР
СМР

Re: Кахъри

Мнениеот batman на 17 Мар 2010 22:46

Борба с вредителите... изпробвахме от бабани деветини до модерни(колко модерни - китайски) химикали за да ги ликвидираме!
Принципно става... но пък, като се има предвид възможноста да обходят тази, така наречена 15см тапа, със сигурност ми се нарушава пода в кухнята... Имам виждане за цяла плоча 10см върху тухличките, колкото и да ми се губи изолацията и отнемането на височината в помещението, върху пода на цялата кухня... Но пък остава висящ въпроса с мазето! Да кажем, че и там шприцовам силен варо-циментов разтвор, нямам гаранция, че гадинките няма да се изместят 50см в страни!!! А после кой знае на къде.....
batman
Активист

Назад към Дърдорилня